poster

Dáma v bílém

 • Česko

  Paní v bílém

 • USA

  Lady in White

Horor / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

USA, 1988, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  ***

  Chtělo by se napsat kingovský dětský duchařský horror pro děti, jenže hezké na tom je, že to zase až tak moc kingovské není. Ano, je to spíše tajemný kousek pro mladší publikum, ale i to se přece potřebuje bát. A některé scény měly hodně dobrou atmosféru. Zpočátku dlouho rozjíždějící se děj (trvá skoro půl hodiny, než se začne dějově konečně něco dít) se nakonec rozvine do příjemné polohy dětského dramatu odhalování sériového dramatu, které má několik velmi zajímavých scén (zmínka o masturbaci, sociálně kritický podtext). Negativem je jistě přílišná zdlouhavost a natahování, jak v počátku, tak v závěru a triky, které prostě době vzniku filmu nesedí, hází ho o nějakých až deset let dozadu.(22.2.2016)

 • Bloody13
  *

  Ehmm... Dámu v bílém bych líp chápal jako dětskou fantasy pohádku, horor je to leda tak pro věkovou kategorii do 10 let. Příběh sice neni úplně k zahození, jenže ta dvouhodinová stopáž je zkázou. Film se neskutečně vleče, z dlouhých chvil při nakukování do zdejší databáze, zač těch 62%, vás občas dostane jen seschlý děda Charlie jakožto komická figurka, co nevynechá jedinou příležitost zapálit si cigárko. Po trikové stránce je to katastrofa, i na tu dobu je to vážně hanba. Aspoň že ten konec má jakousi snahu o gradaci a napětí z toho vzniklé, ale jinak je tahle záležitost těžkej průser. Škoda, je mi líto...(21.6.2011)

 • Kusko.t2
  odpad!

  Cha, v tomto prípade je ako štýl filmu horor veľmi zavádzajúci. Aby to tak nebolo, tak je treba uviesť vekovú skupinu pre ktorú je film určený a to je maximálne do 12 rokov (taký to je „horor“). Ja som bol dieťa už dávno, takže pre mňa „zívačka“. Hneď na začiatku filmu bolo jasné, že toto nie je pre moju vekovú hranicu, tak som k tomu pristúpil všeobecne ako k filmu. Film sa zaoberá jednoduchým príbehom malého chlapca, ktorého jeho zlomyseľní spolužiaci nalákajú podvečer do školy, kde ho zamknú. Chlapec sa stane svedkom nadprirodzených síl a následne zahladzovania stôp vrahom. Začína sa vyšetrovanie a príbeh plný nudy, chýb a neoriginality naberá na obrátkach (negatívnym smerom). Hovadská hovadina, tak 5 minút malo nejaký ten zmysluplný základ a sem tam som sa zasmial nad tuposťou toho prístupu. Deťom takýto prístup pravdepodobne postačuje, u starších bieda (pri filme som sa skoro dal na modlenie – z dôvodu aby to už konečne skončilo). Osobne som nebol spokojný vôbec.(7.8.2007)

 • matestlust
  ***

  Nejprv veliký dodatek a to že se rozhodně nejedná o horor.Film je tak odlehčený,že bych se nebál jej pustit i mladšímu osazenstvu.To určitě ale neznamená,že snímek nemá své kvality,možná naopak.Ač jsem byl po chvíli koukání dost překvapen,jelikož jsem očekával horor a dostalo se mi rodinného fantasy s mírnou mysteriózní atmosferou a občas až pohádkovým nádechem,tak jsem se bavil celkem slušně.Film,na rozdíl od velké části jiných,podobně lazených snímků,neoplývá debilními dialogy a herci také nejsou uplně gumový,což je plus.Jak už jsem psal,od druhé půle nabyde snímek na příjemně mrazivé atmosféře a té se drží prakticky do konce.Pohádkový happy end už je jen trapnou klasikou...Celkově 3*(9.1.2010)

 • Falko
  ****

  Opät dalsi mily ale aj napinavy rodinny fantasy thriller, (skoda, ze sa mi tolke roky vyhybal) pri ktorom by som mal pred 18 rokmi omnoho väcsi zazitok, ale to neznamena, ze ma dnes nebavil. Praveze naopak a to hlavne vdaka hercom, predovsetkym talentovanym Lukasom Haasom, ale aj zaujimavym pribehom. Mozno len pre extremne slabe povahy by sa tento film dal nazvat hororom, ale inac je to len lahky thriller, pri ktorom netreba mat ziadne velke ocakavania, kedze bol natoceny v roku 1988... 17.07.2010 _______ Lukas Haas - (Frankie Scarlatti) +++ Len Cariou - (Phil Terragarossa) +++ Alex Rocco - (Angelo Scarlatti) +++ Katherine Helmond - (Amanda) +++ Jason Presson - (Geno Scarlatti) +++ Renata Vanni - (Mama Assunta) +++ Produkcia a hudba: Frank LaLoggia +++(17.7.2010)