Stárnoucí Nick Wells žije dvojím životem. V jednom je spořádaným občanem, majitelem vyhlášeného jazzového klubu NYC v Montrealu, v druhém zkušeným kasařem, který se po úspěšné a dlouhé kariéře chystá pověsit lupičské řemeslo na hřebík. Dávný přítel, překupník Max, mu nabídne kšeft za čtyři miliony dolarů. Přestože si s Jackem Tellerem, mladíkem, který akci vymyslel, Nick příliš do oka nepadne, rozhodne se do toho jít. Mají proniknout do montrealské celnice, kde je Jack nočním uklízečem. V trezoru je tam ukryto vzácné zlaté žezlo, které bylo v roce 1661 vyrobeno pro francouzskou královnu. Společně se pustí do příprav. Přítel Burt Nicka varuje, že se Max zapletl s obávaným bossem Salidou, kterému dluží peníze. Mladík se přizná, že za žezlo dostane třicet milionů. Nick chce akci zrušit, ale pak si to právě kvůli Maxovi rozmyslí. Přestože celníci zjistí skutečnou hodnotu starožitnosti a posílí bezpečnostní opatření, rozhodne se dvojice v akci pokračovat. Zatímco Jack likviduje pomocí laptopu bezpečnostní zajištění včetně kamer, Nick otevře trezor a žezla se zmocní. Jack je však odhalen starým hlídačem, který ho zavře v jedné z místností a pak se vydá za Nickem. Donutí ho, aby mu ukradenou věc dal a sundal si kuklu, aby se jeho obličej ocitl na nahrávce bezpečnostních kamer. Vypukne poplach a Jack se hravě jako retardovaný Brian dostává z budovy. I Nick má v rukávu pár překvapení, které mu pomohou uniknout, a Jackovi způsobí řadu nepříjemností... (TV Nova)

Hopper

Klasická zlodejčina v štýle kto z koho. Samozrejme, že starý mazák asi toho vie viac. Ničmenej záver je na filme ešte relatívne najzáživnejší. Norton aj DeNiro hrajú svoju klasiku, Marlon si ešte raz strihol pomerne malú úlohu ale nikto z nich - asi vinou nie najvydarenejšieho scenára, z ktorého sa nepodarilo eliminovať hluché miesta - film nedokážu zachrániť pred priemerom. Škoda, takto ostáva len návrat k filmom typu Sting... Na 4 to bohužiaľ naozaj nie je. ()

Revolver

No teda, od takto megahereckého obsazení(Brando+De Niro) bych čekal o dost víc. Kdo s koho opravdu není nic víc, než jen rutinně natočenou kriminálku ze staré školy. Jedinné co stojí za zmínku je výkon Edwarda Nortona, který jak De Nira, tak Branda s přehledem strčil do kapsy. ()

Scytale

Naprůměrná zlodějská detektivka se správnou dávkou napětí na správných místech a pevně stojící na skvělých hereckých výkonech tří hlavních protagonistů, z kterých obzvlástě vyniká Edvard Norton. ()

baXter

Jsem celkem překvapen, že tento skvělý film má tak nízké hodnocení. Bylo to na můj vkus trocha natáhlé, ale rozhodně napínavé a chvílemi se mi až tajil dech. Závěr mě ale nepřekvapil, celkem jsem to čekal. ()

Radim

Velice pomalý rozjezd, nevyrovnaný střed, dusno začalo být až ve finále, ale než jste se naděli, jely titulky - začátek bych stříhal, konec rozvedl. Nad vodou film drží jen hvězdné obsazení a pouze díky němu dávám tři hvězdičky. ()

Lionheart

Chytrý nezáživný film o jedné velké loupeži a menším podfuku nakonec. Slabostí je rozvleklý scénář, ale určitě nějaké body za De Nira a Nortona. Prostě neurazí, ale ani neohromí. ()

Haymar

The Score je hereckým koncertem pánů Herců: Nortona a DeNira (a každý by si zasloužil právem svých poctivých 5*'), jejich výkony sou perfektní, naprosto vyvážené!... Bohužel to je zároveň i jediný rozumný důvod, proč to stojí za shlédnutí... ()

Schuldiner

Příjemné překvapení! Nic zvláštního jsem od toho nečekal, ale dostalo se mi celkem napínavé a povedené podívané s (mými oblíbenci) De Nirem a Nortonem, takže si nemůžu na nic moc stěžovat. Žádná přelomová záležitost, klasická ´´zlodějna´´, ale s herci, kteří prostě nezklamou. Bavilo mě to! ()

Santino7

Dejovo nie príliš zaujímavý film, akcia v podobe samotnej krádeže taktiež vcelku slabá a nevýrazná. Z istej stránky je to poctivo natočený film, avšak to samo o sebe nestačí, pokiaľ je nezáživný. Nejak ma to nevtiahlo, nemôžem si pomôcť. Ešte by som spomenul kvalitné herecké obsadenie - Norton je sympaťák, De Niro stará škola. No mňa osobne najviac potešil Marlon Brando, skutočne to bola dôstojná bodka za jeho hviezdnou kariérou, hviezdička navyše iba kvôli nemu. 3/5 ()

cherita

Jazz…a sakra. To bylo první co mě napadlo. A pak už to nebylo lepší. Vážně jsem tomu filmu chtěla fandit, ale když on se bere tak strašně vážně a to pomalé tempo tomu taky moc nepřidalo a k vyššímu hodnocení mi polonahý Norton nestačí. ()

Tigran

Poslední půlhodina byla napínavá a zábavná, ale jinak spíše nuda. Nezáživně zrežírovaná nuda. Norton dobrej, Brando nepředvádí nic, De Niro chudák nemá pořádně co hrát... Průměrný film, který nenadchne, ale neurazí. ()

TonyM

Nebolo to až tak zlé ako som čakal. Druhá polovica filmu ma príjemne prekvapila. Mala perfektne budované napätie, a tým si film vyslúžil 4. hviezdičku. Doslova ma šlo pri pár scénach roztrhnúť od nervov. Inak nám neprináša nič originálne, ale predsa je tu bonus v podobe Marlona Branda, ktorý týmto zakončil svoju dlhú, veľmi úspešnú kariéru, i keď tuto už naň viditeľne doľahol vek a zdravotné problémy. K tomu samozrejme výborný Edward Norton, ktorému oponuje Robert De Niro so svojím štandardom. 70% ()

PhillM.

Frank "Yoda" Oz se bůhvíproč rozhodl vykašlat se na Vegas, zajel do Montrealu a natočil tam heist film bez drajvu, s rutinním scénářem, zato s luxusním obsazením, které samo o sobě filmu přidá jednu hvězdu navíc. ()

Hepy13

Toto téma už tu bylo tolikrát, ale s takto kvalitním hereckým obsazením nakonec proč ne. Norton - jak hrál toho dementa, dobře on :-) ()

Petrus1

Ani naprosto úžasná herecká trojice a ani jediné filmové setkání dvou Vitů Corleonů nemůže tento film o zlodějích povznést výš než nad lepší průměr. Snímků na toto téma bylo natočeno víc než dost a tak ani nikoho závěr nemůže překvapit. Poslední film pro Marlona Branda (tady takový tlouštík, že si ani nemusel tváře vycpávat). Ale Norton byl naprosto úžasný. Zahrát takového přesvědčivého retarda umí snad jen Dustin Hoffman a Leonardo DiCaprio. ()

koniklecka

Líbila se mi ta "vykrádací" scéna a překvápkovej konec: Robert De Niro se tváří tak úžasně nešťastně a najednou.... Docela dobrý film. ()

pospech11

Poslední akce Marlona Brandona. Film má klasickou zápletku všech filmů kde jde o velkou loupež, jenže na můj vkus je tenhle film až moc přesycen dlouhýma scénama. Další dvě herecká esa Robert de Niro a Edward Norton zde ani nepropadají, ale ani nijak neexcelují. Hodně se mi líbí vyřešení jak udělat trezor a ještě se u toho pořádně okoupat. ()