Stárnoucí Nick Wells žije dvojím životem. V jednom je spořádaným občanem, majitelem vyhlášeného jazzového klubu NYC v Montrealu, v druhém zkušeným kasařem, který se po úspěšné a dlouhé kariéře chystá pověsit lupičské řemeslo na hřebík. Dávný přítel, překupník Max, mu nabídne kšeft za čtyři miliony dolarů. Přestože si s Jackem Tellerem, mladíkem, který akci vymyslel, Nick příliš do oka nepadne, rozhodne se do toho jít. Mají proniknout do montrealské celnice, kde je Jack nočním uklízečem. V trezoru je tam ukryto vzácné zlaté žezlo, které bylo v roce 1661 vyrobeno pro francouzskou královnu. Společně se pustí do příprav. Přítel Burt Nicka varuje, že se Max zapletl s obávaným bossem Salidou, kterému dluží peníze. Mladík se přizná, že za žezlo dostane třicet milionů. Nick chce akci zrušit, ale pak si to právě kvůli Maxovi rozmyslí. Přestože celníci zjistí skutečnou hodnotu starožitnosti a posílí bezpečnostní opatření, rozhodne se dvojice v akci pokračovat. Zatímco Jack likviduje pomocí laptopu bezpečnostní zajištění včetně kamer, Nick otevře trezor a žezla se zmocní. Jack je však odhalen starým hlídačem, který ho zavře v jedné z místností a pak se vydá za Nickem. Donutí ho, aby mu ukradenou věc dal a sundal si kuklu, aby se jeho obličej ocitl na nahrávce bezpečnostních kamer. Vypukne poplach a Jack se hravě jako retardovaný Brian dostává z budovy. I Nick má v rukávu pár překvapení, které mu pomohou uniknout, a Jackovi způsobí řadu nepříjemností... (TV Nova)

BOURQUE

Zo všetkých strán jednoduchý a nekomplikovaný! Okrem R. De Nira opäť na sebe upozorňuje E. Norton – jej nekompromisná trojitá hra („kamarát“, „insider“, „zradca“) je veľmi pozoruhodná. PS: Veľmi si cením, že M. Brando sa pridal k filmu. Je na ňom vidieť, že v tých časoch už bol veľmi chorý (R.I.P.). Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

BeranSon

Herecká sestava je fajn, šlape tak jak by měla, ale režijně je to příliš vlažné. Vlastně i dějová kostra je bez dechu, měli jen trošku rozšířit vlastnosti a vůbec celkově popustit uzdu základním postavám Nortona a Brandona, za to De Nirova postava se na styl filmu rozvijí až moc. Potenciál film neztrácí, ale vůbec, ale vůbec ho nevyužívá, místy se nic nehýbe. Zklamání na plné čáře. -3/10- ()

helloween93

Pomalý heist movie v oldschoolovém stylu téměř bez akce, zato s dlouhými a důkladnými přípravami. Casting je super, horší je to se scénářem, kdy v závěru se letí rychlostí světla a konec je nijaký. Všichni zúčastnění, včetně režiséra Oze museli vědět, že z tohohle filmu šlo vytěžit víc. Slabší 3*. ()

salamandrr

Tak neni to špatný a závěr m velmi překvapil,ale nijak sem se u toho do kolen neplácal.Prostě fajn film na dlouhý večer....mnohem lepší odvar tohoto žánru nabízí podvod nebo dannyho parťáci ()

JimiH

Sterilní průměr. Ničím nepřekvapí, ale nudit se u něj nebudete. Vynikající Norton, standartně skvělý De Niro a nepovedená kreace Marlona Branda. ()

Kingjiri

Oproti mym původnim předpokladům mě Score o dvě hodiny života neokrad. Přece jenom zlodějský snímky moc nemusim a na tenhle jsem koukal jen kvůli hereckýmu obsazení. De Niro mě výjimečně nijak zvlášť nenadchnul, mnohem lepší se mi zdál Edward Norton v roli zloděje a mentálně postiženýho uklízeče. Dokud nepřišla závěrečná půl hodinka s pěkně vymyšlenou i natoučenou vykrádácí scénou a slušnym koncem, byl jsem přesvědčenej o dvou hvězdách. Nakonec přidávám třetí hvězdu, ale jednou vidět bohatě stačí. ()

dakarin

Mírně nadprůměrný snímek o šikovném, slušném a milém zloději, který chce jen řádně žít a s přáteli se dobře mít. Zloději jsou ve filmovém světě tak často chlapáčtí správňáci ;-) Každopádně Robert De Niro to táhne nahoru... ()

st3f0o

Inteligentný lúpežnícky filmík, ktorý stojí za to vidieť... nie však kvôli originálnemu a strhujúcemu príbehu, ten by ste tu len márne hľadali (teda až na záver)... no za pozornosť určite stoja skvelé herecké výkony De Nira a hlavne Nortona, ktoré posúvajú (aspoň u mňa) tento thriller do nadpriemeru. Jednoznačne 4*. ()

gemi

Vůbec to není špatný film. A mohl to být výborný film, kdyby byl scénář trošku vybroušenější a střihač se nebál stříhat. ()

altaica

PRO MUŽE:Jo. Ještě jednu. Jednu poslední. Poslední velkou ránu a pak od toho jdu. Kolik starých pardálů si to stejně, jako zde Nick (R.DeNiro), říkalo v jiných filmech a dojeli na to. K tomu nový, mladý parťák Jack (famózně zahraný E.Nortonem) – tvrdý, inteligentní, schopný. Schopný všeho? Chce mít respekt. Respekt se podmínkou důvěry. Jdou na věc. Musí si věřit. Mohou si vůbec věřit? Kasaři bývali šlechtou mezi kriminálníky. Vidět jejich dnešní následovníky, s pečlivou přípravou, technickýma vychytávkama a na minuty sestaveným plánem... Vidět je přečůrávat nejnamakanější bezpečnostní zařízení. Lahůdka i pro laiky. Jen.. jen to napětí, to opět chybí. Ve srovnání se žánrově obdobným, o dva roky starším filmem Past, tak je to slabota. Scénárista si odskočil od školních dokumentárních filmů o účetnictví a zkusil krimi thriller. A měl to nechat jinému. Tomu, co to umí. Ale přes to všechno, slušný nadpůměr a zasloužené 3*.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pani, vona mu to řikala. Řikala,že jako esli s ní chce bejt, tak jako že jó, ale musí toho nechat. No a co von? Začal se cukat a že taky jakože jó, ale musí eště jednu fušku a pak bude sekat latinu. Tak se sbalila a šla, ať prej von příde, až bude po tý fušce, a pak se uvidí. No bodejť přece neni ňáká hej nebo počkej a nebude za nim chodit do lochu, dyž ho čapnou. Nó tak von nadšenej z toho nebyl, ale vzal ten melouch skzevá ty těžký love, co z to měly bejt. No a jak to dopadlo se dozvíte z filmu.          HLÁŠKA:Kde je Johny? Schytal to v Istambulu. Rovnou do krku. Takovej bezva kluk. Fajn a je mrtvej. Chceš si povídat, nebo se na to podíváš? Jak dokážeš, že jsi čistá? Mohla bych tě vopíchat. To by šlóo.. To je to, co se mi na tobě líbí, protože TY, rozhodně nejsi jako ostatní. ()

celticek

Skousnutelný pohodový filmek, DeNirovi trochu dochází dech, Norton v takové té "jeho" oblíbené dvojroli mentál/chytrák. Vyžraného Branda jsem nepoznal ani omylem. ()

BrunoA

Film má spád a atmosféru, už dlouho se mi nestalo, že bych byl takhle zaujat příběhem z žánru krimi. Edward Norton (jako vždy) a Robert De Niro jsou zde výborní. Nedostatek akce mi nevadil, nejsem z těch, kteří ve filmu potřebují přestřelky a automobilové honičky. Prostě velmi příjemná zábava za čtyři hvězdičky. ()

Bigfuckman

Eda i Robert to zahráli na výbornou. Skvělý byl hlavně retardér v Edově podání. Nemám moc rád typ takovýhohle filmu. Ty zlodějské vykrádačky co se připravují a plánují třičtvrtě filmu a hlavní dějové zvraty zabírají pouze posledních pár minut. Ale tenhle snímek se mi více zamlouval asi a taky hlavně kvůli obsazení. ()

Daxus

Hele, dobrej film. Inteligentní a záživná podívaná jak ze starý školy. De Niro nehraje nic převratného, ale Norton vyniká. Brando ten samosebou už jen posedává, a zjevně to nehraje, ale to na filmu nic nekazí. Peckózní jazzová muzika! 85% za čokoládovou krásku. ()