Reklama

Reklama

Zatmění

  • Slovensko Zatmenie
Trailer

Obsahy(1)

Pozdní odpoledne sychravého dne je předzvěstí neúplného zatmění měsíce a s tím spojených pokleslých úmyslů. Netradiční postavení Slunce a Luny dává vzniknout neobvyklému jevu, krvavému měsíci. Krvavý měsíc. Krev. Zatmění. Parafráze zatemněné mysli a eskalace tak banální situace, jakou dopravní nehoda může být. Je to již dlouhý měsíc, co okresem otřáslo zmizení ženy. Beze stop. Osiřelý manžel ztrácí bez své milované chuť do života, den za dnem se s alkoholem slévá v jeden. V ten samý čas jako opouští místní nálevnu a podnapilý nasedá do svého vozidla, se na druhé straně satelitního městečka Jonášov vstupuje do prázdné ulice mladík oblečen jako obyvatel vilové čtvrti, do které právě vstoupil. Blíží se ke staršímu, na ulici zaparkovanému, mercedesu, vytahuje planžetu, otevírá auto, startuje a odjíždí. Město Jonášov protíná okresní silnice, ale ani jeden z těchto dvou mužů se nehodlá pouštět do rizika jízdy v provozu. Oba míří k zapadlé asfaltové cestě, která vede skrze les mimo okres. Na této cestě, kterou ročně projede ne víc aut, než je znamení zvěrokruhu, se setkávají vozidla opilce a zloděje. Oba v závěsu nervózně projíždí silnicí, když jim průjezd zahradí z lesa vyjíždějící SUV, na což ani jedno vozidlo nedokáže reagovat. Ozve se rána. Rána. Krev. Zatmění. Trojice v sobě zaklíněných vozidel zcela zablokovala nevyužívanou komunikaci. Z aut se pomalu soukají tři muži, trochu zmatení, trochu zděšení. Ze zjevných příčin nikoho ani nenapadne k nehodě volat policii. (Bohemia MP)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Nečekaně povedená filmová skládačka, která v mixu komedie a thrilleru dávkuje na poli příjemné stopáže jednotlivé puzzlíky přesně tak, abyste se nezačali nudit a zároveň zdatně pochopili, o co tu vlastně kráčí, jak všecko zapadá dohromady a k čemu to nejspíš bude směřovat. Film mi už během produkce vyskakoval na FB, asi mi tím dával najevo, že já jej minout nemám. A je velmi dobře, že se tak nestalo. Štáfek ve své prozatím nejlepší roli. [viděno v Kulturní dům Chlumčany 11.4.2023] ()

ForGump 

všechny recenze uživatele

Na české poměry celkem důvtipná thrillercomedy, s vrahem, zlodějem aut a profesorem fildy, kterému unesou holku/jeho žačku. Shodou náhod se všichni potkají v jednom lese. Jakože dobrá skladba, střih, vtipná hudba, ale nefunguje to úplně zcela a stále toku k dokonalosti chybí leccos. Herci jdou, Štáfek jinej nebude, jakoby by vypadl z Shoky a Mortyho, včetně oblíkání, Jackuliak se na vraha překvapujícně hodí a Zadražil taky není úplně blbej herec. Tady je problém i v tom, že žánr se tady přerodí hodně nešikovně a je to poměrně nefunkční, když polovinu filmu budujete černou komedii a pak se z toho stanou jatka jako v Saw. Myslím, že to má trošku stejné problémy jako kupříkladu Ubal a zmiz předloni. Tedy stejné chyby, stejné známky. 40% ()

Reklama

jefff 

všechny recenze uživatele

Zatmění je svěží objev v české kinematografii a konečně něco jiného něž stupidní romkomy, které jsou snad stále horší a častější. Jenom škoda, že komediální část vůbec nefungovala. Ta thrillerová kupodivu docela jo a ze Zatmění je docela slušná příběhová jízda se zajímavou zápletkou i dobrým rozuzlením. Úplně mi nesedl Zadražil, který ve vyhrocených chvílích přehrával a nesedělo mi to do atmosféry. Jackuliak hrál slušně, ale také to nebylo úplně ono a toho drsňáka jsem mu věřil tak napůl. Škoda, že větší prostor nedostali Čuba s Polákem. Naopak Carda je jako herec hrozně marnej. ()

panvasik 

všechny recenze uživatele

Tak, nevím, jak to napsat. Na film jsem šel, bez jakéhokoliv očekávání. A nevím, jestli jsem byl překvapený nebo právě zklamaný, zůstal, jsem někde na tom zlatém středě, kde se to všechno dělí na dva tábory. Například to že se film snaží být něco co není, takže různé vrácení se v čase a dozvídání se různých spojitostí během filmů byly fajn, ale nějak to na mě nezanechalo, žádné následky, protože já se rád dozvídám nové skutečnosti v jiných časových úsecích, ale tady to nefungovalo, úplně dobře. Dále scénář je jednoduchý a vlastně se ubírá ke klasickému ničím překvapujícímu finále, které je zase příliš tlačené na pilu a dělá hodně nelogické chování postav, které by se tak nikdy v dané situaci nechovaly. Moc jsem nepobral, ani tu hlavní zápletku se stmíváním, protože to údajné stmívání se vám hned od začátku filmu vyšumí s hlavy a objeví se až ke konci filmu, kdy to někteří ani nezaznamenají. Postavy, sice byly vtipné, ale ploché a za mě ne moc zajímavé. Jediný kdo mě fakt bavil a komu jsem to věřil, byl samozřejmě Jackuliak, který roli magora s puškou zahrál dobře. A co se týče příběhu, tak film se sice snaží si vytvářet, nějakou tu atmosféru u té bouračky, ale jakmile se do toho dostanete, tak jsme zase v jiné časové ose, která je bohužel důležitá k ději filmu, ale abych jenom nekritizoval, musím říct, že ty časové osy do sebe hezky zapadaly a byly dobře napsány a byl jsem schopný to u filmu tolerovat. České kino, sice nenavštěvuji, ale tady jsem udělal vyjímku, které neurazí, ale ani nenadchne. Jak jsem už psal, jsem někde na tom zlatém středě, na dobrém průměru 5,5/10 ()

O.Peta 

všechny recenze uživatele

Sympatická žánrová jednohubka vědoma si svých možností s adekvátní délkou. Kubík po originálním, v českém rybníčku neobvyklým, pojetím pohádky ukazuje, že zvládá i čistě komorní konverzačku, která byť nepřekypuje se zápletkou kdoví jakou novotou, tak je nadprůměrně dobře napsaná, skvěle vygradovaná, opřená opět o výbornou hudbu a i herecky super poskládaná. Jako už kolikrát když se občas objeví někdo kdo jde s kůží na trh a zkusí něco jiného než čistě komedii, tak má můj respekt. Přál bych filmu v kinech úspěch, protože potřebujeme, aby byla motivace tvůrců dál zkoušet trochu vybočit. 80% ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení částečně probíhalo na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity. (Krabroz)
  • Při scéně v autoservisu otevírá Jakub (Jakub Štáfek) skříňku, ve které je nalepen plakát k filmu Vyšehrad: Fylm (2022) s Jakubem Štáfkem. Scenárista Jc Kovář to vymyslel během natáčení jako překvapení pro Jakuba Štáfka. (Ctidarjan)
  • Natáčení bylo částečně napájeno mobilní fotovoltaickou elektrárnou od Energetického Holdingu Malina. (amic)

Reklama

Reklama