Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Olivia po celé roky tajně kreslí a její sen ji vede od mateřské péče o nemocného manžela, k dceři, kterou její otec donutil k potratu, když jako mladičká dívka otěhotněla. Natalia se vrací k první titulní stránce, kterou získala jako fotografka, a snaží se zjistit, jaký byl další osud Angolanky, kterou tehdy zachytila na film. Její otec, známý fotograf, však nechápe dceřiny výčitky svědomí a snahu vydat se jiným směrem. Catherine je vynikající violoncellistka, která zmizela od rodiny, a chce se pomstít otci, protože cítí zodpovědnost za zničený život své matky. Všechny tři ženy nalézají samy sebe ve vizi mladičké dívky a vzpomínky na dětství v nich probouzejí novou naději. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

emma53 

všechny recenze uživatele

"Minulost musí hovořit, my musíme naslouchat. Dřív nenalezneme my ani ona žádný klid". Opět jeden malý velký film o třech ženách, jejich vzpomínkách, jejich svědomí a nakonec o jejich rozhodnutí spojené s nadějí. Bylo to takové nostalgické nahlédnutí do mysli a srdcí tří žen, kde mně osobně nejvíc zaujala Olivie, kterou hrála herečka s velkým H. Vidět Sophii malující si své rty rtěnkou před zrcadlem, nebo její oči plné slz je opravdu zážitek. A závěr filmu byl už jen třešničkou na dortu. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Tak já nakonec po velkém vnitřním boji ty tři hvězdičky dám, ale nejsou přesvědčivé a stále o nich pochybuji. Jsou spíš za námět a herecké obsazení než za scénář a zpracování. Tenhle film se totiž tak hluboko noří do nitra rozervaných duší svých hrdinů, až se v tom psychologičnu málem utopil. Tklivá hudba, utrápené obličeje, z kamery čiší taková ta podbízivá melancholie, zkrátka a dobře mám pocit, že Ponti až moc chce na svého diváka udělat dojem a prodat mu melodramatický příběh, který tak trochu koketuje s citovým vydíráním. Celkový dojem: 50 %. ()

Reklama

Lynn 

všechny recenze uživatele

Tyhle malé nenápadné filmy dokážou člověka vždycky potěšit. Skoro nikdy o nich dopředu nic moc nevím, nic moc nečekám a vždycky jsem na konci překvapená, jak milý a skvělý film jsem viděla. Zde je už tak výborně napsaný scénář podepřen bravurními hereckými výkony, z nichž nejvíce vyniká dnes již legendární Sophia Loren. Určitě stojí za to, najít si na tento snímek čas. Nezklame vás... ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Psychické nevyrovnání se s dávnou či krátkou minulostí dokáže človíčka hodně potrápit. Tak dochází k tomu, že jedna postavička se nedokáže vyrovnat s obsahem a způsobem své práce, přestože je v ní velmi úspěšná a čeká ji velká kariéra, druhá postavička nemůže odpustit svému otci a nakonec třetí, trpící již od svého dětství, hledá útěchu v ponurých malbách. Na všech se podepsala předcházející prožitá psychická traumata. Všechny potřebují útěchu, kterou ve svém okolí nenalézají. Jednoho dne se jim všem nakonec podaří najít společné světýlko v tom nekonečně černém tunelu. To světýlko jim přináší novou naději. .... Opravdu nenápadný, nijak preferovaný filmový snímek nabízí více, než by jste očekávali. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nečakal som, že ma tento snímok nechá až tak pocitovo chladným, minimálne v emotívnej rovine som dúfal v niečo silnejšie.... Z tohto pohľadu mal najväčšie predpoklady naplniť moje očakávanie jedine príbeh, ktorý stvárnila S. Loren - hľadanie samej seba na sklonku života, nájdenie dcéry, nechápajúci manžel... no zvyšné príbehy tých dvoch žien veru nestáli za veľa a pôsobili skôr rušivo - až moc strohé, nezáživné, dramaticky plytké a úplne bez emócií. Na druhú stranu vďaka aspoň za hercov, ktorí sa celkom posnažili, takže snímok predsa len toho dokáže ponúknuť viac ako iba S. Loren a jej časť dejovej linky. Priemer. 60/100 ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama