poster

Mezi cizinci

 • Kanada

  Between Strangers

 • italský

  Cuori estranei

 • slovenský

  Medzi cudzincami

Drama

Kanada / Itálie, 2002, 95 min

 • emma53
  ****

  "Minulost musí hovořit, my musíme naslouchat. Dřív nenalezneme my ani ona žádný klid". Opět jeden malý velký film o třech ženách, jejich vzpomínkách, jejich svědomí a nakonec o jejich rozhodnutí spojené s nadějí. Bylo to takové nostalgické nahlédnutí do mysli a srdcí tří žen, kde mně osobně nejvíc zaujala Olivie, kterou hrála herečka s velkým H. Vidět Sophii malující si své rty rtěnkou před zrcadlem, nebo její oči plné slz je opravdu zážitek. A závěr filmu byl už jen třešničkou na dortu.(7.3.2013)

 • gizi
  ***

  Typ filmu, kde člověk nejdřív čeká, co z toho bude, kdy se ty epizody nějak spojí, a postupně na svá očekávání rezignuje, neboť se vlastně nic moc nestane. Snímek je moc zamračený, chybí v něm trochu toho úsměvu (Depardieu to zkusil, ale moc prostoru neměl), pořád jsou všude slyšet ruchy ulice.. Chápu, že to byl záměr, ale mně se to tak prostě nelíbí. Očekával jsem víc, takto 65%, 28.8.2013.(29.8.2013)

 • RomanHyde
  *****

  Obrovské překvapení a VELKÝ malý film!!! Je to jeden z těch málo filmů, u kterých nechcete aby skončil, který ve vás dlouho zůstane a který si kdykoliv rádi pustíte znovu! Tolik vynikajících ženských hereckých výkonů v jednom snímku jsem viděl naposledy v oscarových Hodinách. S Hodinami má tento snímek společných více věci. I "Mezi cizinci" zachycuje nitěrné pocity tří žen, které stojí před zásadním životním rozhodnutím, stojí na rozcestí, kde se jim nabízí jednodušší cesta kariéry, jistota zázemí a "sobecké svobody", nebo zvolí cestu nového bolestného začátku, kdy všechny tyto atributy opustí a půjdou vedeny pouze svým srdcem.... Obsazení snímku je geniální a nemá smysl se rozepisovat o Sophie Loren, Deborah Kare Unger, Malcolm McDowelovi či Gerardu Depardieu. Pro mne neznámý režisér Edoardo Ponti je vedle skvěle, kamera byla taky fantastická a muzika Zbigniewa Preisnera (dvorní skladatel Krzystofa Kieslowskeho!!!! úchvatná! Vřele doporučuji všem!!(10.11.2009)

 • Kimon
  ****

  Psychické nevyrovnání se s dávnou či krátkou minulostí dokáže človíčka hodně potrápit. Tak dochází k tomu, že jedna postavička se nedokáže vyrovnat s obsahem a způsobem své práce, přestože je v ní velmi úspěšná a čeká ji velká kariéra, druhá postavička nemůže odpustit svému otci a nakonec třetí, trpící již od svého dětství, hledá útěchu v ponurých malbách. Na všech se podepsala předcházející prožitá psychická traumata. Všechny potřebují útěchu, kterou ve svém okolí nenalézají. Jednoho dne se jim všem nakonec podaří najít společné světýlko v tom nekonečně černém tunelu. To světýlko jim přináší novou naději. .... Opravdu nenápadný, nijak preferovaný filmový snímek nabízí více, než by jste očekávali.(14.5.2010)

 • gudaulin
  ***

  Tak já nakonec po velkém vnitřním boji ty tři hvězdičky dám, ale nejsou přesvědčivé a stále o nich pochybuji. Jsou spíš za námět a herecké obsazení než za scénář a zpracování. Tenhle film se totiž tak hluboko noří do nitra rozervaných duší svých hrdinů, až se v tom psychologičnu málem utopil. Tklivá hudba, utrápené obličeje, z kamery čiší taková ta podbízivá melancholie, zkrátka a dobře mám pocit, že Ponti až moc chce na svého diváka udělat dojem a prodat mu melodramatický příběh, který tak trochu koketuje s citovým vydíráním. Celkový dojem: 50 %.(4.5.2014)