Reklama

Reklama

Černočerná tma

  • USA Pitch Black (více)
Trailer

Obsahy(1)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (736)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak si představuju správné sci-fi. Opuštěná planeta se svými vlastními problémy. Skupinka vesmírných cestovatelů v krizové situaci. Jeden nejdřív kladný, potom záporný hrdina a jeden nejdřív záporný a potom kladný hrdina a k tomu všemu neznámá forma života, která kromě toho, že všem přítomným pěkně pije krev, taky i žere maso. Takhle se to prostě dělá. Nemá cenu příběh už ničím jiným překombinovávat (což se tak trochu stalo v druhém díle). ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|84%| Celá léta mi tahle série byla ukradená a nic mi neříkala. Ukradená je asi silné slovo. Až při blížení premiéry třetího dílu jsem si říkal, že bych si tuto slavnou sérii měl zkompletovat. A ono se to vyplatilo. Alespon prozatím v tomto případě, v tomto prvním díle. Jedním z důvodů proč jsem se do toho pustil byl fakt, že mám Vina Diesela rád, především a hlavně v rychle a zběsilé sérii pro kterou mám slabost. Nyní k tomutu dílu. Úvod mi přišel trochu obyčejný a až moc laciný - na pohled, havárie lodi a tak dále, ale po zhruba 10 minutách mě ta pachut, nebo spíše nezáživnost velmi rychle přešla - zvláštní. Film se začal hezky rozbíhat. Prvních 30 minut krásně se vše vyjasnovalo, postavy, uprchlý vrah a vězen Riddick, kterému nakonec tým posádky začal více důvěřovat, nebot jejich nepřítelem byly kdejaké monstra na oné planetě. Potenciál mohl být více využit, nějaké nejasnosti, detaily k Riddickově osobnosti, jeho oči atd. Ještě tak nějaký nápad mohl přibýt. Emoce totálně chyběly, ale nevadilo to. Prostě drsný, surový styl filmu, kde je v normálu, třeba krvavé zabití malého kluka, nekompromisnost od Riddicka atd. Občas zde byl humor trochu. Nejlepší hřebem filmu byly hlášky od Diesla, které mě dostali. "Stoprocentně věřím v boha a zároven ho nenávidím." A tak dále. Takže pěkná žánrovka jako sci-fi to fungovalo výborně jako staré klasiky. Cítil jsem obdobnou atmosféru jako třeba u vetřelce, kde je skupinka lidí, kteří jsou pohromadě a postupně je vraždí nějaké monstra. Takže to se opravdu cení. Vylepšit to trochu, přidat nápady, dotáhnout potenciál, přidat nějaká další mostra, více napínavosti atd tak jdu do plného počtu, něco tomu chybí, ale to mi nepřekáží. Ani ta celková lacinost mi nevadí až na úvod. Takže se z toho vytřískalo co se dalo teda. Poslední zhruba čtyřicetiminutovka velmi svižná a už napínavá. Rko zde bylo a krev taky, ikdyž to mohlo být drsnější. Hudba úplně obyčejná, ale fungovala a měla svůj základní motiv. Herci byly výborní, rom Diesla mě zde hodně bavil Cole Hauser a i Radha Mitchell. Finále zvládnuté. Co k tomu víc dodávat ? Po letech film působí furt dobře jak jsem zakusil, takže se nestydím, že mi tento film unikal. Určitě se k němu ještě vrátím. Velmi dobré pocity mám a to je hlavní. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

seznamte se. richard b. riddick - uprchlí vězeň a vrah. další obsazení - TO co dostalo zena. a taky aliho. a taky....... . je fakt, že dřív by jsme na takovýto film čučeli s otevřenou pusou. já můžu napsat, že po hodince všemožného seznamování s čímkoliv, se mi film začal líbit. pak totiž začíná boj o přežití, V.D. konečně začíná dostávat prostor akčního hrdiny a hlavně podobný prostor dostávají též ONI !! nikdo nás neláduje přehršlem efektů, ale hrůzu a napětí mají vytvořit zvuky (nebo hlavně SKŘEKY), hudba a ,,proměnlivost" obrazu. ale za horor, bych to nepovažoval. ()

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Neuveriteľné. Arabizujúce sci-fi s mihotavou púštnou atmosférou, hrôzostrašným západom niekoľkých sĺnk a monštrami, ktoré sa biologicky konečne líšia od Votrelca. Ten smiešny chlapík Vin Diesel, ktorý má ešte smiešnejšie priezvisko a ktorý je chodiacou reklamou na šošovky akože má byť cool? Môj priateľ si myslí, že ja som cool viac :-) Ráta sa tu tento názor? ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Naprosto fantastický sci - fi béčko. Na nic si nehraje, a ukazuje nám, že i s malým rozpočtem se dá udělat spousta věcí. Hercí skvělí, Vin Diesel je zmetek k pohledání, skvělá práce se světlem a tmou ("extremely bad timing"), výborný nestvůry a zajimavá hudba (byť samostatně neposlouchatemná, vyjma hlavního motivu). Film se stal Kultem zcela zaslouženě. Černočerná tma je skutečně kvalitní filařské dílo, o jeho mladším bratříčkovi už se to bohužel říct nedá. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (28)

  • Podle filmu vznikla i hra „The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay“. (asdfasdf)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 23 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)

Reklama

Reklama