Reklama

Reklama

Černočerná tma

  • USA Pitch Black (více)
Trailer

Obsahy(1)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (730)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tak jo. Chápu, že si tímhle filmem Vin Diesel vytvořil image naprostého husťáka a tvrďáka - a taky mu to žeru, protože Riddickovi nejde nefandit a ani k tomu nepotřebujete moc hrát. Chápu, že z mála peněz v rozpočtu vzešlo celkem dost muziky. Ale nechápu jak by mě (byť sebenabušenější a sebetvrdší) Richard B. Riddick přiměl zapomenout na těch pár nelogičností a zázračných náhod, které se v Černočerné Tmě uděly (předtím než padla tma, i potom). Na čtyři hvězdy to není, zas tolik jsem se nebavil, a teď když znám všechny zvraty, nemám důvod dívat se znovu. Game over. PS: OST od starého filmařsko-muzicírského harcovníka Graema Revella zní přinejmenším dobře, alespoň ve spojení s obrazem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Scifárna tohle není vůbec špatná. Vin Diesel tu sice moc nenamluví, a ani mi nepříjde, že by nějak extra hrál, ale je tu kurevsky drsnej, a to se do týhle posraný tmy dost počítá, jelikož ve filmu se s hlavními postavami vůbec srát nebudou, a to je na tom to hezký. Jinak je to teda klasický vymlátička, kterých je plno, jen s tou výhodou, že se všecko odehrává na planetě, na kterou se v životě nedostanu, a proto se mi na to tak hezky koukalo. Každopádně pokračování už tak drsný nebylo, možná taky tim, že Vin Diesel se tam dost změnil. Díky jeho drsnosti je právě tenhle film tak kvalitním, že se rozhodně u mě cpe na přední místa nejlepších sci-fáren co jsem kdy viděl, a kvalitní sci-fi je skutečně problém natočit, proto mě každé další těší, včetně Černočerné tmy. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Není to nic originálního, kterak skupinku ztroskotanců ohrožuje zlo neznámého původu. Není to nic příjemného ztroskotat na planetě se třemi slunci bez vody a s masovým vrahem v zátylku. Není to námět, hodný filmu s velkými ambicemi. Spíš by pasoval k nevyhajpovanému béčku, kterým Černočerná tma skutečně je a bohudík ničím víc být netouží. První „slunečná“ část je skvělá! Nevíte, co očekávat, obraz je nepříjemně vybledlý (občas modrobílý, občas nažloutlý), Riddick vzbuzuje úctu a respekt, přičemž to pravé zlo jenom tušíte někde pod povrchem. A pak přijde tma a originalita odejde společně se světlem za Riddickovým drsňáctvím. Ale pořád je to zábava. Laciná vyvražďovačka, klopýtající od Vetřelce k Vetřelcům nemusí nutně být špatným filmem. Byly by to bývaly lepší ***, ale díky sex-appealu Radhy Mitchellové a svalům Vina Diesela to jsou horší ****. 75% Zajímavé komentáře: Kaka, Visáč, jondzavid, Frankie ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Skupina spejblů musí nouzově přistát na neznámé planetě a ještě ani nevylezou ven a už jsou strachy posraný až za ušima. Naštěstí mají sebou ranaře z největších Vin Diesela, kterýho sice ještě na začátku trapně věznej, jakože prej zločinec, ale spejblové poměrně brzy zjistej, že na týhle planetě se bude hrát především o jejich koule a tak ještě rádi Vin Diesela pustěj. Ten si změnu situace náležitě vychutnává a cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Nejlepší byla ta, když k Dieselovi naklusal jeden z vyděšenejch spejblů a Riddick (Vin Diesel) si ho pěkně dal "Co je tak užásnýho na tvým životě, že se bojíš smrti ?" To sem chcípal smíchy. Opravdu zajímavá planetka, tři slunce, lítající sráči co vypadali jak okřídlenej maxipes fík s velkým zobákem. Jo a taky bylo dobrý tohle, spejblové zjistili, že letající maxipsové se bojí světla a tak hned udělali světla tři prdele, ohně a tak a jeden spejbl byl pobožnej a začne s bohem otravovat Riddicka, jakože bůh pomůže a podobný kecy, no a jak to jdou tou planetkou, najednou začne pršet a louče, který sbejbli chránili před maxipsama pomalu zhasínaj. Riddick se otočí, frajersky se usměje na pobožnýho a zahlásí "A kde je teď, ten tvůj, bůh?" Zkrátka bezchybná napínává a vizuálně dokonalá drsná akční jízda, kde hlavní hrdina je ostřejší než čerstvě vyrobená žiletka a naprosto nikdo netuší co stane v další minutě. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Skvělá kamera, hra se světlem, spousty režijních nápadů a charismatický Vin Diesel - to vše je charakteristické pro toto velmi kvalitní béčko, které musí být pochoutkou pro všechny příznivce alienovských sci-fi hororů. Např. scéna, kdy Riddick upřeně hledí na predátora a kopíruje pohyb jeho hlavy, patří mezi nezapomenutelné. A takových momentů je tu více. Vin Diesel, kterého jsem do té doby znal jen z camea ve Spielbergově "Ryanovi", mně tu velmi příjemně překvapil - svaly spojené s hereckým nadáním a charismatem. Pokud bude i v dalších jeho filmech tak zatraceně cool, nemám o jeho budoucnost obavy. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (26)

  • David Twohy napsal scénář původně pro film Vetřelec ³. Soustředil se v něm hlavně na vězně, což byl studiem 20th Century Fox schválený koncept, avšak nakonec byl scénář zamítnut stejně jako několik dalších z dílny např. Erica Reda (Stopař) nebo Renny Harlina (Smrtonosná past 2, Cliffhanger). Twohy nakonec svůj scénář upravil a sám film natočil - Černočerná tma. (messiah)
  • Colea Hausera napadlo, aby si drogy aplikoval přímo do oka. (Chatterer)
  • Vin Diesel prozradil, že při točení jedné ze scén dostal klaustrofobický záchvat a musel na chvíli opustit natáčení. (Karlos80)

Související novinky

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)

Legendy o slavných návratech

Legendy o slavných návratech

14.08.2009

Dnes si dáme tři drby, které jsou natolik zajímavé, že je neobejdeme i navzdory vysokému faktoru kachnovitosti. První tvrdí, že Bryan Singer by rád režíroval celovečerák Battlestar Galactica. Někdy… (více)

Reklama

Reklama