Do vatikánského bezpečnostního systému se naboural anonymní hacker, aby sdělil přímo papeži zprávu o záhadných úmrtích v jednom sevillském kostele. Jak prolomení vatikánských kódů, tak zvěsti o vraždách šířící se Sevillou zalarmovalo římský Institut vnějších vztahů, de facto papežské kontrarozvědky. Vyšetřením případu „vraždícího kostela“ je pověřen otec Quart (Richard Armitage), agent s povolením zabíjet. (chamonix)

Arsenal83

Nuž, keby sa v skutočnosti dostal hacker do počítača pápeža, kto vie, čo by tam všetko našiel. Nebudem súdiť jeho svätosť, ale u mnohých kardinálov by to bola asi slušná dávka pedo materiálu, čo by príprava mladých verných na to správne miništrovanie pod sutanou. Nová doba si aj u cirkevníkov vyžaduje poriadne zaheslovaný počítač s antivírovým programom minimálne od Esetu, aby sa tam dostal len ten, čo môže. Možno aj preto už dnes nikomu nevadí, keď kňaz hrá v špionážnom thrilleri neohrozeného tvrďáka, tvrďáka aj tam, kde by nemal, pretože si trocha zalaškoval aj s Macarenou a tým sa nemyslí slávna pesnička. Inak len priemerná kriminálka s peknými obrázkami a trocha netradičnými postavami. ()

Marze

Mysteriozni thriller z katolicke Sevily. Je to casove aktualni, podivne, dlouhe, chvilemi nezamerne smesne, pak zas vazne. ()

Aljak

CSI Vatikán? Podľa popisu to znelo vynikajúco, avšak mám pocit, že hoci je dejová línia relatívne jednoduchá, tak tých omáčok, balastu a všetkého možného, čo sa tu snaží všetko silou mocou zauzliť, tu bolo až príliš. Tešil som sa na atmosféru Rímu a Sevilly, no napokon tieto kulisy zostali viacmenej v úzadí. Španieli majú zväčša výborné krimi-thrillery, ale v tomto prípade to akosi nevyšlo. Pri každom tom akože zvrate som si povedal "no a?". Vôbec to nemalo takú thrill atmosféru, a napokon aj pointa bola oveľa jednoduchšia ako sa prvotne zdalo. Jedna hviezda za námet, nič viac! ()