Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyři přátelé (Emilio Estevez, Cuba Gooding Jr., Stephen Dorff a Jeremy Piven) se jedné tiché noci rozhodnou odjet na zápas v boxu a strávit ji příjemně ve městě. Nevinná oslava se však změní v boj o přežití po špatném odbočení z rušné silnice. Musí podstoupit zkoušku svého přátelství a odvahy. Stanou se svědky brutálního řádění gangu, který nerozlišuje rasu ani barvu pleti. Psychopatický vrah (Denis Leary) zde hraje se svou obětí krutou hru kočky s myší. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (71)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Trojka věčných pubescentů a jeden zodpovědný taťka vyráží na tah, jenže neplánovaná změna trasy jim kapku zakvedlá s plány. Namísto sledování toho, jak si dvě almary v ringu snaží vzájemně vymlátit z hlavy rosol a zbytky chrupu, musí v chudinské čtvrti, vystřižené z nějakého postapo filmu, bojovat o vlastní životy. Jednoduchý, akční a plně funkční příběh, překvapí málo, pobaví slušně a kdyby byl prima soundtrack podpořen větší mírou reality a o něco věhlasnějším hereckým obsazením, mohla bych hvězdičky zaostřit o čtvrtý cíp... takhle zůstaly akorát trojúhelníčky. Ne, že by to pánové Estevez, Gooding jr., Dorff, Piven a Leary odehráli špatně, ale umím si představit údernější skvadru, s jakou bych děj skutečně prožívala. Zdejších 67% je imho dokonale přiměřených. ()

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele

Potulování špinavým nočním městem nebo různé honičky v něm, to mám ve filmech rád. Tady je to doslova perfektní s pěkně hustou atmosférou. Škoda několika zdlouhavých scén, které zaváněly nudou. Ze soundtracku se tady můžou všichni podělat. Já teda ne. I když některé kapely znám a poslouchám je (Helmet, FNM, Pearl Jam), tak mi jejich kolaborace vůbec nesedla. Při filmu jsem nějakou hudbu vůbec nezaregistroval a když jsem si pak pustil jednotlivé písničky, tak se to nedá poslouchat. Prostě hip-hop je sračka. 4-* ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Rozmazlení nesympatičtí frackové bojují s pouličním gangem o život. 1) Sledování filmu staví diváka před obvyklé dilema: mám fandit jedněm proti druhým jen proto, že ti první jsou menší gauneři než ti druzí? 2) Docela to slušelo 31letému herecky nevýraznému Emiliu Estevezovi (Frank) a 20letému Stephenu Dorffovi (Frankův prudký bratr John). 3) A teď je čas na malou procházkou nočním Chicagem. Jdete taky? ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Sjetí z dálnice vám někdy může zkrátit nejen čekání v zácpě, ale i pobyt mezi živými.. Béčko jako řemen, co si Sheenův brácha Emilio omotal kolem pěstí, aby se bránil ukecanému padouchovi Learymu, který mu chce šáhnout na život i ženu, se na rozdíl od ostatních filmů podobného ražení může opřít i o patřičně atmosférickou hudbu. Ať už jde o Silvestriho tóny, kdy čekáte každou chvílí Predátora v koženém kabátě, jak vybafne s Berettou v ruce z boční uličky, či dnes už legendární soundtrack "duetů", který je ve filmu na můj vkus docela málo využitý. Nejoblíbenější kousky z něj: Slayer / Ice-T 'Disorder' a Faith No More / Boo-Yaa T.R.I.B.E. 'Another Body Murdered' ()

Hadža 

všechny recenze uživatele

Pokud budete ochotni uverit existenci,az tak silene opustene ctvrti a tak genialnich zlocincu,kterym nedela kdekoliv uprchliky objevit,dostane se vam slusne ,napinave akcni podivane.Herecke obsazeni prijemne na obou stranach,pribeh ma spad.Nektere panske jizdy obcas dopadnou trochu jinak,nez by jsme ocekavali. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • I když film nebyl příliš úspěšný, to samé se nedá říci o soundtracku. Ne něm ve své době netradičně své síly spojili umělci  z rockové/metalové a hiphopové scény, například Faith No More s Boo-Yaa T.R.I.B.E., Biohazard s Onyx, Pearl Jam se Cypress Hill nebo Slayer a Ice-T.  Album se stalo v hudebních kruzích fenoménem a dá se říct, že i zakládajícím stavebním kamenem žánru, který se později nazýval Nu-Metal a do něhož spadají skupiny jako KoRn, Slipknot, Coal Chamber nebo Linkin Park. (p3tris)

Reklama

Reklama