Rozsudek noci

Judgment Night

Krimi / Thriller / Akční

USA / Japonsko, 1993, 110 min

Velice příjemné překvapení. Napínavý, mnohdy nervydrásající (hlavně scány z nočního odstavného nádraží) a atmosférou nasáklý akční thriller. Režie je skutečně výtečná a přesné obsazení. Jediné co zamrzí je scénář, který jinak povedený film stahuje k lehké nadprůměrnosti. Škoda, místo opravdu kvalitního žánrového snímku, zde máme dobrý biják, na který se dá podívat vícekrát.(17.6.2011)

Reziser Stephen Hopkins /Lovci lvu, Predator 2/ natocil tentokrat len priemerny film s dost slabou strasidelnou atmosferou. Emilia Esteveza /Men At Work/ mam na haku - popravde ho vlastne nemam rad, lebo vyhasol - a namet je len priemerny. Par akcnych scen sa najde, ale nemam rad panske jazdy. 60 %(12.5.2015)

Pokud budete ochotni uverit existenci,az tak silene opustene ctvrti a tak genialnich zlocincu,kterym nedela kdekoliv uprchliky objevit,dostane se vam slusne ,napinave akcni podivane.Herecke obsazeni prijemne na obou stranach,pribeh ma spad.Nektere panske jizdy obcas dopadnou trochu jinak,nez by jsme ocekavali.(29.12.2010)

Na Judgment night jsem jsem se dlouho těšil, protože soundtrack k němu je víc než kultovní, ale film samotný moc snadno k sehnání není. Po shlédnutí musím konstatovat, že je to příjemnej akční thriller, který ve mě evokoval takový kousky jako Vysvobození nebo Strašáci. I tady je zhýčkaný "civilista" vystaven násilí ve svém nepřirozeném prostředí, a tak mu nezbývá, než přistoupit na pravidla hry a najít v sobě ztracenou animálnost. Zde je to sice zabaleno v popovějším kabátku, ale zase je zajímavé, že se vše odehrává skoro za rohem od domu a ne někde na vejminku v horách. Denis Leary je jako padouch v pohodě, ale možná trochu uhlazenej (vizáží), mezi jeho kolegy potěší P. Greene (alias Zed z Pulp f.). A teď už k o.s.t. : Opulentní písničkovej soundtrack, který svojí kombinací hard&heavy kapel s legendami rapu předznamenal éru "numetalu" a volně navázal na třeba Body count. Ač nejsem bůhvíjaký fanda ani na jedno, tak tohle byla ve svý době crossover bomba a zůstává vlastně dodnes. Kde jinde si poslechnout Cypress hill se Sonic Youth nebo Pearl Jam, Ice-T a Slayer, Faith no more + Boo Yaa tribe, Helmet+House of pain atp. atp. Bohužel ve filmu jich moc nezazní, ale to vem čert. Na tomhle modelu se později svezli tvůrci soundtracku ke SPAWNovi a také nabídli slušnou porci.(20.2.2008)

Film je to určitě slušný, má styl i atmosféru, opravdu přesné hodnocení by ale bylo 3a1/2.To ,čím se tento snímek opravdu nejvíce proslavil, je soundtrackem k němu,kde každou skladbu natočila vždy hip-hopová kapela s metalovou/rockovou-např.Helmet&House of Pain,Pearl Jam&Cypress Hill,Biohayard&Onyx,Slayer&Ice-T..už za ten si film zaslouží hodnotit výše.(10.3.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 9. (Stanley619)