poster

Rozsudek noci

 • USA

  Judgment Night

Krimi / Thriller / Akční

USA / Japonsko, 1993, 110 min

 • wosho
  ***

  Velice příjemné překvapení. Napínavý, mnohdy nervydrásající (hlavně scány z nočního odstavného nádraží) a atmosférou nasáklý akční thriller. Režie je skutečně výtečná a přesné obsazení. Jediné co zamrzí je scénář, který jinak povedený film stahuje k lehké nadprůměrnosti. Škoda, místo opravdu kvalitního žánrového snímku, zde máme dobrý biják, na který se dá podívat vícekrát.(17.6.2011)

 • Martin741
  ***

  Reziser Stephen Hopkins /Lovci lvu, Predator 2/ natocil tentokrat len priemerny film s dost slabou strasidelnou atmosferou. Emilia Esteveza /Men At Work/ mam na haku - popravde ho vlastne nemam rad, lebo vyhasol - a namet je len priemerny. Par akcnych scen sa najde, ale nemam rad panske jazdy. 60 %(12.5.2015)

 • Hadža
  ***

  Pokud budete ochotni uverit existenci,az tak silene opustene ctvrti a tak genialnich zlocincu,kterym nedela kdekoliv uprchliky objevit,dostane se vam slusne ,napinave akcni podivane.Herecke obsazeni prijemne na obou stranach,pribeh ma spad.Nektere panske jizdy obcas dopadnou trochu jinak,nez by jsme ocekavali.(29.12.2010)

 • J.Connor
  ****

  Na Judgment night jsem jsem se dlouho těšil, protože soundtrack k němu je víc než kultovní, ale film samotný moc snadno k sehnání není. Po shlédnutí musím konstatovat, že je to příjemnej akční thriller, který ve mě evokoval takový kousky jako Vysvobození nebo Strašáci. I tady je zhýčkaný "civilista" vystaven násilí ve svém nepřirozeném prostředí, a tak mu nezbývá, než přistoupit na pravidla hry a najít v sobě ztracenou animálnost. Zde je to sice zabaleno v popovějším kabátku, ale zase je zajímavé, že se vše odehrává skoro za rohem od domu a ne někde na vejminku v horách. Denis Leary je jako padouch v pohodě, ale možná trochu uhlazenej (vizáží), mezi jeho kolegy potěší P. Greene (alias Zed z Pulp f.). A teď už k o.s.t. : Opulentní písničkovej soundtrack, který svojí kombinací hard&heavy kapel s legendami rapu předznamenal éru "numetalu" a volně navázal na třeba Body count. Ač nejsem bůhvíjaký fanda ani na jedno, tak tohle byla ve svý době crossover bomba a zůstává vlastně dodnes. Kde jinde si poslechnout Cypress hill se Sonic Youth nebo Pearl Jam, Ice-T a Slayer, Faith no more + Boo Yaa tribe, Helmet+House of pain atp. atp. Bohužel ve filmu jich moc nezazní, ale to vem čert. Na tomhle modelu se později svezli tvůrci soundtracku ke SPAWNovi a také nabídli slušnou porci.(20.2.2008)

 • Romario
  ****

  Film je to určitě slušný, má styl i atmosféru, opravdu přesné hodnocení by ale bylo 3a1/2.To ,čím se tento snímek opravdu nejvíce proslavil, je soundtrackem k němu,kde každou skladbu natočila vždy hip-hopová kapela s metalovou/rockovou-např.Helmet&House of Pain,Pearl Jam&Cypress Hill,Biohayard&Onyx,Slayer&Ice-T..už za ten si film zaslouží hodnotit výše.(10.3.2006)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 9. (Stanley619)