Čtyři přátelé (Emilio Estevez, Cuba Gooding Jr., Stephen Dorff a Jeremy Piven) se jedné tiché noci rozhodnou odjet na zápas v boxu a strávit ji příjemně ve městě. Nevinná oslava se však změní v boj o přežití po špatném odbočení z rušné silnice. Musí podstoupit zkoušku svého přátelství a odvahy. Stanou se svědky brutálního řádění gangu, který nerozlišuje rasu ani barvu pleti. Psychopatický vrah (Denis Leary) zde hraje se svou obětí krutou hru kočky s myší. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cor-Angar

Když jsem viděl to pro mě velice zajímavé seskupení herců, tak jsem dal filmu šanci, ale přece jen jsem zase tolik něčekal. No...a Rozsudek noci docela překvapil:) Opravdu mě to bavilo, prakticky hned od začátku, a pak jak film postupoval, ta atmosféra byla parádní. Hlavní parta se mi líbila (mladý Stephen Dorff a taky Cuba Gooding Jr.), ale nejvíc Denis Leary, jehož záporák byl výborný. Konec je přece jen trochu slabší (asi není úplně lehký nezklouznout k tuctovému závěru), ale stále docela slušný a celkově si film 4* určitě zaslouží. ()

klima777

Film spíše nenápadný (což neznamená špatný; hezké je mj. třeba rozkolísání obvyklých sociálních schémat), ale vzhledem k faktu, že se zde psaly dějiny hudebního žánru zvaného crossover, hodně důležitý (ano, FNM existovali již mnohem dříve, Anthrax experimentovali na obdobném poli už dávno, ale celosvětový boom přišel až díky geniálnímu nápadu producenta Ricka Rubina). Soundtrack (narozdíl od většiny skladeb z tanečně/tvrdě rockového Spawn) funguje i dnes. Trocha nostalgie? Možná... ()

Haymar

Ke kvalitní, napínavé podívané netřeba nabubřelý rozpočet, velkolepou výpravu, promakané triky, perfektní scénář či akademií ověnčená herecká esa! Stačí jednoduchý ale nosný námět + zručný rejža + pár dobrých herců... a o zábavu je postaráno. Judgment Night je toho jasným důkazem! Téměř až primitivní zápetka se v rukách zkušeného řemeslníka Hopkinse mění v parádní atmosférickou honičku napříč drsným nočním ghetem, kde hodně dělá také velice povedené obsazení (z kterého vyčnívá zejména ústřední duo záporáků v podání Denise Learyho a Petera Greenea)... ()

666teen

Ano, pánové, tak tudy cesta vede(vlastně vedla). Celkem banální litva se pánům nechutně zvrtne, kdo to nepoznal, že? Ovšem v tu chvíli jde pověstná politická korektnost do kopru. Parta afroameričanů honí jakési tupé, lehce zpité hejsky po fabrice....blbé? Ne, rozhodně jeden z nejvíc podceňovaných filmů...A to nemluvím o zcela geniálním soundtracku, který minimálně o 10 let předběhl svou dobu. Kombinace SLAYER+ICE T zabíjí (mimo jiné). ()

wosho

Velice příjemné překvapení. Napínavý, mnohdy nervydrásající (hlavně scány z nočního odstavného nádraží) a atmosférou nasáklý akční thriller. Režie je skutečně výtečná a přesné obsazení. Jediné co zamrzí je scénář, který jinak povedený film stahuje k lehké nadprůměrnosti. Škoda, místo opravdu kvalitního žánrového snímku, zde máme dobrý biják, na který se dá podívat vícekrát. ()

• I když film nebyl příliš úspěšný, to samé se nedá říci o soundtracku. Ne něm ve své době netradičně své síly spojili umělci  z rockové/metalové a hiphopové scény, například Faith No More s Boo-Yaa T.R.I.B.E., Biohazard s Onyx, Pearl Jam se Cypress Hill nebo Slayer a Ice-T.  Album se stalo v hudebních kruzích fenoménem a dá se říct, že i zakládajícím stavebním kamenem žánru, který se později nazýval Nu-Metal a do něhož spadají skupiny jako KoRn, Slipknot, Coal Chamber nebo Linkin Park. (p3tris)