Němci chtějí za každou cenu ukázat na viníka zločinu z Labutě, a očistit tak kolaboranta Bouchnera. Irena má znovu šanci na návrat dětí i pozice v rodinné firmě. Neváhá ze sebe smést podezření, i když tak dostane Báru do ohrožení života. Pulkráb se loučí se synem a věří v jeho záchranu. Pomůže mu Marek? (TV Nova)

cienfuegos

Vůbec jsem nechtěl psát žádnou recenzi na tento ani žádný z dílů tohoto seriálu, ale protože se to už úplně zvrhlo v kravinu, musím říci, že mne režisér Arichtev zklamal na celé čáře. Děj seriálu je čím dál víc mimo realitu tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava, a není to jen to soustředění se scénáristů na lesbickou lásku dvou z protagonistek, ale i hlouposti kolem působení židů coby prodavačů v Zlaté Labuti, od zabití německého vojáka židovským prodavačem a jeho nevypátrání (i způsobu pátrání Gestapa, to je zas a zas jen pro srandu králíkům), robytí bysty Adolfa Hitlera opět tou samou hysterickou židovkou, uklizečkou v Labuti a následná reakce, a volně se špacírující a žvatlající prodavačky po krámě (co pracovní doba, co pracovní povinnosti...) i mimo něj, dokonce volně přicházejících do kanceláří vedení firmy, atd atd. To si z nás diváků dělají tvůrci srandu nebo co? Už i moje žena je hodně zklamaná. Škoda peněz za ty ateliéry... Škoda času, který jsme téhle hloupé kravině věnovali. To všechno nemělo a nemá s realitou naší vlasti po jejím obsazení Němci poté co nám ukradli celé pohraniční oblasti, tzv. Sudety. Natahování seriálu vší silou a vymýšlení epizod zcela mimo realitu Protektorátu vedlo do slepé uličky slaboučké limonády. Ty dvě hvězdičky jsou pro herce, ti nemohou za hloupoučký blboučký scénář. ()

Časové pásmo bylo změněno