Začalo to jedné žhavé noci

• USA One Night at McCool's (více)

Všechno to začalo jednu noc v baru jménem McCool´s. Tentokrát zde bylo docela rušno. Randy (Matt Dillon) zde pracuje jako barman. Právník Carl (Paul Reiser) tu setrvává ješte po uzavírací době. Detektiv Dehling (John Goodman) je zde kvůli kriminálnímu činu. Je to snad mrtvé tělo, které spojilo tyto muže dohromady? Nejenom napětí, které tu vládne, ale i okouzlující mladá žena, příhodně pojmenovaná Jewel - šperk, klenot, skvost, drahokam - vyberte si, co chcete. Jewel (Liv Tyler) donutila všechny tyto tři muže přemýšlet o tom, jak by ji dostali, donutila dva z nich zapomenout na své (žijící!) manželky a jednoho z nich na již zemřelou ženu. Až jeden z mužů označil tento mimořádný moment: "Sex a násilí, všechno v jednu noc, to je trochu moc." Ale s ženou, jako je Jewel, je třeba očekávat mnohem, mnohem víc. Víc kalamit než se tři muži obávají. A to, co ona očekává, je víc, než ji mohou ti tři chlapi dát dohromady. A starý najatý vrah Burmeister (Michael Douglas) z povzdálí čeká na příležitost.

První filmový projekt produkční společnosti Further Films Michaela Douglasa, který si v něm vychutnal menší roli vášnivého hráče binga a hlavně zabijáka. (oficiální text distributora)

Dextwer

Tohle se mi opravdu líbilo. Má to kvalitní děj, důvtip, herecké obsazení a hlavně jsem se u toho dobře bavil. Co víc si přát od komedie? ▐ Zajímavosti: * Je to první film, který byl produkován společností Michaela Douglase „Further Films“ * Liv Tyler nosila kvůli velikosti poprsí během natáčení vycpanou podprsenku. ▐ Moje hodnocení: 75%▐ ()

George.Camel

Báječně napsaný scénář, prolínající se dějové linie, různé pohledy na stejnou událost a uprostřed toho všeho okouzlující Jewel (Liv Taylor). Nedivím se, že se z ní všichni chlapi pobláznili. Přitom chtěla jenom tak málo - mít hezký dům, koberce ode zdi ke zdi, velký bílý heboučký gauč, jídelní stůl a v rohu vodotrysk. Ještě jsem zapomněl, chtěla prvotřídní DVD. Skvělá komedie. BINGO ... ()

matoada

Dobrý scenár, vynikajúci herci, jedine čo tomu chýbalo je trochu (ale skutočne iba trochu) lepšia réžia. No a samozrejme skvelý Michael Douglas, ktorý akoby otcovi z okna vypadol :-) A ten záver je tiež super - takto má vyzerať správna filmová katarzia :-) ()

Dexter666

Priznám sa, nemám moc rád filmy, ktoré sa v deji od začiatku ženú k horšiemu. Z tohto filmu je jednoznačne cítiť, že životy hlavných hrdinov (nie hrdinky) prejdu zemetrasením a zmenia sa. V tomto prípade však musím urobiť výnimku. Nemôžem povedať, že by som sa rehotal na plné ústa, napriek tomu som dobre bavil. Film nádherne ukazuje, ako z nás chlapov môže supersexi kočka (osravedlňujem sa za vypožičanie z iného filmu) urobiť úplne ovce. Samozrejme, je to tu trocha prehnané, ale musím priznať, že niekedy to má naozaj blízko k realite. Výborný acting hlavných protagnositov vynáša film nad úroveň priemeru. Liv ryšavé vlasy neuveriteľne svedčia. Maskéry spravili zázrak s jej Ačkovým poprsím a v červených šatách je tak zvodná, že som slintal :-) Späť k deju: Všetko speje k zaujímavému klimaxu, ktorý podľa mňa tvorcovia filmu žiaľ nezvládli. Povedal by som, že scénaristovi chýbala tak jedna prebdená noc nad scriptom... Akosi nevedel, ako si s tými postavami poradiť, jasné to mal iba Paul Reiser alias Carl (čo sa teda naozaj podarilo). Ostatní zostali vysieť vo vzudchoprádzne, hlavne Randy. Napriek tomu je to u mňa 75%. (5% navyše za reinkarnáciu Williama Fostera:-) Dobre som sa bavil a o nejaký rôčik si film rád pozriem znova. ()

Leyla

Jooo, tohle bylo výborný. Liv mě docela překvapila a Michael Douglas s příčeskem byl k sežrání. Ale je fakt, že na komedii jsem se smála trochu málo... ale stejně, doporučuju:.-D ()

Enzo555

Kompletne chápem motiváciu štyroch chlapov získať šťavnatú bohyňu Liv Tyler. Každý ju vidí inak a každý z tých pohľadov je zábavný. Odporúčam ten film každému, koho poznám, VHSka úplne obdratá. Vhodný film na prednášky o feminizme, táto žena má viac rozumu, tvrdošijnosti a sily ako celý svet mužov ()

BoKo_CzT

Tie 4 hviezdičky sú samozrejme všetky pre Liv Tyler. Rovnako ako naši filmoví hrdinovia by som sa aj ja nechal od tejto ženskej nahovoriť na úplne čokoľvek. I love water and you Liv. But water is on the second place. ()

unclejack

Pomsta prichádza z Nórska! Harald Zwart sa vybral do Hollywoodu s tým, že sa strefí do čo najviac amerických neduhov v jednom filme, pričom konečne našiel Achillovu pätu americkej kultúry v podobe VILLAGE PEOPLE. Zwart nakrútil svieži, vynaliezavý film, ktorý kombinuje krimi s komédiou tak účinne, že záverečná prestrelka už prichádza zo sfér absurdna. A hoci má podarený scenár a premyslenú štruktúru vo forme dialógov, tou poslednou čerešničkou na torte je... samozrejme zažiada sa napísať herecký cast, ale netreba dlho premýšľať, kto ho bezkonkurenčne viedol. Liv Tylerová exceluje na všetkých frontoch, je neodolateľne naivná so žehličkou v ruke a neuveriteľne mrchoidná - pardon za prídavné meno - ked tú žehličku vymení za bičík. Neskutočná zábava je ponúkaná aj v prehovoroch ostatných postáv - John Goodman by sa mal vykašľať na prachy za Flintstonov a hrať v samých coenovkách a podobných ujetinách, Matt Dillon je taký ten stratený človiečik vo spárach osudu a špinavých aút a Michael Douglas s excentrickým három, to je spolu cast ako má byť. A hoci by sa na tomto filme dalo nájsť aj pár kazov, Zwartov americký úlet si nezaslúži oscilovať tak nízko a mal by sa častejšie spomínať ako výnimočne dobrá čierna komédia. ()

zigy

Liv Tyler: "Miluju vodu, je to má druhá nejoblíbenější věc na světě"..."A co je ta první?".....odpověď si už domyslete.....(poté, co ji uslyší hlavní hrdina příběhu, tak vodu vyprskne.....). Žhavá Liv rozpálí snad každého, k tomu pár podivných týpků trousících suché hlášky (Douglas) a trochu bláznivý příběh....ten závěr s Village People však už byl takový přepálený..... ()

tomino28

Docela ujetý a bláznivý kousek, který je ale opepřený pořádně hvězdnou sestavou, se kterou to snad ani nemůže dopadnout špatně. Není to nic k hlubokému zamýšlení, ale pokud chcete na chvíli vypnout a dobře se bavit, tak jste na té správné adrese. Závěrečnou přestřelku bych klidně oželel, ale co mě potěšilo, byl odkaz na Volný pád. ()

veverysiak

Ohromne som sa pobavil, veľmi umne a pútavo poskladaný príbeh o jednej z najväčších mužských slabostí, treba však jedným dychom vyhŕknuť, že Liv v hrdzavej podobe je pochopiteľný dôvod na zatmenie mysle, výborne napísané, zrežírované aj zahrané, takže 85%. ()

Vzorin

Nechapu proc to tady vsichni tak vychvalujou,krome neodolatelne Liv Tylerove je to totiz pekna nuda...kdyby tam hrala treba Ruzickova to by to hodnoceni vypadalo asi jinak co? ()

zero_zelo

"co ste zač, village people?" ... todle mě rozbilo. veliký překvapení, čekala sem průměrnou blbost a nakonec paráda :)) ()

Peenugirl

Tak dom je základ. Liv sa mi javí trochu ako zlá volba pre feme fatale... Ale neskutočne zábavný film. Village people nemali chybu v pozadí s YMCA... pecka. 80% ()