Legendární pohádka s oblíbenými písničkami Z. Svěráka a J. Uhlíře, které už zlidověly. Dnes již patří do zlatého fondu České televize. Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání je lék. Zatímco: Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. A taky: Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě… Jestli vám tyto slogany a písničky nic neříkají, tak to jste opravdu ještě nikdy neviděli pohádku Princové jsou na draka. Teď už ale pojďme nahlédnout společně do pokoje malého Martina (J. Kaněra). Maminka (J. Bohdalová) synům oznámí, že budou mít nového tátu, a Martinovi se v noci zdá pohádkový sen o království, které je ohroženo zlým drakem. Naštěstí je tu ale právě chytrý Martin, který má pohádky doslova v malíčku. Poradí králi (V. Menšík), jak na draka – chtělo by to Honzu… Honza (J. Čenský) postaví pevnou zeď, zbaví království nebezpečného draka, zamiluje se do princezny (I. Andrlová) a všichni budou šťastni… (Česká televize)

Kil

Moc pěkná pohádka, kterou zdobí zejména skvělé písničky. Kdo by neznal Statistiku nebo Dělání, že? A že jde o velice chytlavé melodie potvrzuje i fakt, že některé z melodií se staly i chorály zpívanými na českých fotbalových stadionech, což se kromě Princezny ze mlejna žádný pohádce nepovedlo :-P. (Pro zajímavost jde o chorály Kdyby nás v hledišti a Sparťane bodnu tě) ()

Mirešák

Jakápak lest? Já být drakem bych se zachoval úplně stejně. Vždyť je jasné, jak by to dopadlo, kdyby se rozhodl jinak. Nicméně se mi tento originální námět líbí. ()

JARDAHONDA

Obdivuhodné, jak jde z jednoduché pohádky, kde převládají kulisy udělat velmi povedený kultovní muzikál... V jednoduchostí je krása a to pan Adamec ví... U mě dobrý **** ()

santa331

V podstatě velmi jednoduchý děj pohádky - ovšem myslím si, že spousta lidí děj této hudební pohádky moc nevnímá a soustředí se především na chytlavé písničky, krásnou Ivanu Andrlovou a Jana Čenského tehdejšího idola mladých dívek. ()

Dani.K

Tuctová televizní pohádka s výbornými herci, kterou písničky pozdvihly na úplně jinou úroveň. I po letech jsem zjistila, že umím většinu písniček a dneska se tyto písničky učí moje dítě ve škole (rychle jsem na netu hledala pohádku, abych mu to pustila celé). Za písničky dávám pět hvězdiček :-) ()

melica

Jako malá jsem měla tuto pohádku velmi ráda, jako velká už méně. Úvod je děsný (asi jsem to vždycky viděla bez něho, jinak bych utekla od televize). Příliš socialistické motivy o mládeži bez práce. A princ Čenský bude raději opravovat zeď, než aby šel zachránit princeznu před drakem? Ale co pořád zůstává, to jsou krásné písničky, Mireček s gongem a pan Hlaváček, vyslanec draka Šestnáctihlavce: "Pro tento případ tu mám samozřejmě vzkaz číslo dvě...". Na rozdíl od útlého dětství jsem už přišla na chuť i princi Bachachovi. ()

dead.meat

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek :) V drakovi a Honzovi vidím zajímavou paralelu ve studené válce, USA - SSSR a obhajobu jaderného a konvenčního zbrojení. ()

DžejPý

Už když to byla novinka, tak mě tahle pohádka iritovala. Úvod i závěr šílený, děj který musel uvést cenzory v blaženou extázi. No a tohle se nezměnilo dodnes. Jen začínám přemýšlet, jestli si autoři vlastně z celé pohádky neudělali jednu velkou zadel... ()

Bránolog

Jasně, je to blbost s totálně vlezlejma písničkama, ale za Bedrnova Mirečka (naše rodinná kultovní pohádková postava) tomu ty 4 s klidem dám. ()

Zrzavakocka

Menšík a Bohdalová zaručí kvalitu i studiové pohádky bez nějakých velkých exteriérů a když k tomu připočteme pěkné písničky a tutovku Hlupáku najdu tě ... platná i v dnešní době tak není co řešit !!! ()

PORTER44

Tuhle pohádku drží hlavně písničkový doprovod,jinak příběh trochu nudnější,některé scény trapnější Čenský jako zedník,Lábus jako šípkový ospalec a malý kluk kterého se bojí namakaní vyslanci draka,herecké obsazení v pohodě Menšík,Bohdalová atd. ()

v.pohode

Kdysi z kraje devadesátek se dostavil Jenda Čenský v tenisovým úboru a s raketou v podpažáku do hospody pod Pantheonem na Malý Skále se džbánkem pro pívec a jakmile strčil hlavu dovnitř, spustila celá hospoda postav třeba chleba, upeč třeba zeď 🙂 Zrudlej kopnul do sebe malý pívo a vypadl ven. Dost možná tam ten džbánek nechal. Za ten zážitek prostě musím dát 5 hvězd a palec hore 👍 ()

horskejvlk

Chuďoučká výprava i na TV pohádku , nicméně znám ještě chudší. Přesto skvělý scénář a režisér který má vizi a je to klenot který natře dnešní předražené paskvily. ()