Princové jsou na draka (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1980, 60 min

Krásné písně od Uhlíře jsou na celém filmu asi to nejlepší, ještě tedy samozřejmě herecké obsazení. Bohužel jinak zbytek pohádku je pro mě nudný. Příběh není moc poutavý, ani napínavý, je to taková krátká pohádka, u které když usnete tak to nevadí, protože o nic nepřijdete, snad jen o pěkné písně, které se stali klasikou.(25.12.2016)

Pěkná televizní pohádka mého mládí. Ivanka zde byla v té době mým ženským idolem;). ...jen se teda nesmí člověk soustřeďovat na plytký příběh, že je vlastně pohádka především o pěkných písničkách, a že Vladimír Menšík ve své roli pouze ječí a nadává, což do pohádky pro děti není zrovna nejvhodnější... ale jak jsem psal na začátku - jako dítěti se mi to líbilo...(12.7.2011)

• paascha

Skutečně debilní televizní sračka, která pitomě kombinuje staro a moderno. Jediné, čím se vryla do povědomí národa, jsou písničky. Depresivní atmosféra textů: Je tu neútulno, je tu truchlivo atd, krásně ilustruje tehdejší dobu pozdního bolševismu. Podání dvou nesympatických figur Čenského a Andrlové, kteří v té době ještě byli sympatičtí, ale parádně se shodili v další letech, kvalitě neubírá, ale paradoxně přidává. A vrcholem, jakousi třešničkou na dortu, je kauza Bauhaus vs. Svěrák kvůli reklamnímu sloganu Postav třeba zeď:-))) Pro ty neznalé, utfg(25.12.2014)

Hezká pohádka se spoustou chytlavých a známých písniček od pánů Uhlíř-Svěrák (Dělání, Hlupáku najdu tě, Statistika, Kdyby se v komnatách,...), skvělým králem V. Menšíkem, Honzou J. Čenským, pro mě nejkrásnější princeznou 80. let I. Andrlovou a opravdu úžasným dračím velvyslancem R: Skamane :). Jediné co mě tam trochu iritovalo byl představitel mladého Martina.(7.1.2012)

Ta princezna má baskytaru! Rekace mé sestry, když viděla fotky z téhle pohádky. Prolínání reality a pohádky i v tom, že si princezna půjčí tatínkovo jablko (jako znak státnosti) jako ladičku. Přiznávám, že mě vůbec nenapadlo uvažovat o rozpočtu téhle pohádky, ty kostýmy jsou hezčí, než v mnohých výpravnějších. No a kromě písniček ještě výborný tanečky, symboliku jejichž choreografie (hlupáku najdu tě) jsem nepochopila dodnes.(3.10.2010)