Princové jsou na draka (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1980, 60 min

• paascha

Skutečně debilní televizní sračka, která pitomě kombinuje staro a moderno. Jediné, čím se vryla do povědomí národa, jsou písničky. Depresivní atmosféra textů: Je tu neútulno, je tu truchlivo atd, krásně ilustruje tehdejší dobu pozdního bolševismu. Podání dvou nesympatických figur Čenského a Andrlové, kteří v té době ještě byli sympatičtí, ale parádně se shodili v další letech, kvalitě neubírá, ale paradoxně přidává. A vrcholem, jakousi třešničkou na dortu, je kauza Bauhaus vs. Svěrák kvůli reklamnímu sloganu Postav třeba zeď:-))) Pro ty neznalé, utfg(25.12.2014)

Skvele!! Pred chvili jsem se na YouTube dojal nad originalnim taneckem "Hlupaku najdu te" a pripomel si mnohe dalsi. Hezke pisnicky, vtip, legrace a inteligentni zabava. Bohuzel v dnesni dobe se podobne kousky netoci /asi to nikdo neumi/ , a kdyz poocku sleduji dnesni pohadky, pripadaji mi znacne debilni..(17.2.2009)

Legendární televizní pohádka se známými písničkami (Dělání, Statistika nuda je) a komediálními prvky. Herecké obsazení je skvělé (Menšík, Bohdalová, Čenský aj.) a vůbec se jedná asi o nejlepší pohádku, vyrobenou ryze pro televizi. Z pozdější doby by jí snad mohla konkurovat ještě pohádka O princezně, která ráčkovala.(23.6.2003)

Muzikálová rockově laděná televizní studiová pohádka - legenda. Vždycky si vybavím, vyprávění historek z natáčení, že na konci když Kozderková s mrkne s kolegyní z okna a okovaně uvidí jak se líbají Honza s princeznou, tak aby ten šok byl věrohodný, tak ve skutečnosti když se koukli z okna, tak tam byl režisér a ukázal na ně nahej zadek.(17.2.2015)

Ačkoliv nemám v oblibě příliš mnoho písní v pohádce, protože je to většinou na úkor děje, existují i výjimky a tato pohádka je jednou z nich. Nejen že skladby jsou ty správné odsýpačky (Statistika apod.), ale perfektně zapadají do děje a hlavně - děj pokračuje i během nich a herci nejsou statičtí, jak je tomu při zpívaných pasážích většinou zvykem. Herecký výkon pana Menšíka a paní Bohdalové je špičkový, ovšem příjemné je sledovat i Honzu Čenského s Ivankou Andrlovou. Jirka Lábus jako spavý princ je kapitola sama pro sebe :-), stejně jako perfektně nalíčený Roman Skamene.(1.1.2010)