Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Legendární pohádka s oblíbenými písničkami Z. Svěráka a J. Uhlíře, které už zlidověly. Dnes již patří do zlatého fondu České televize. Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání je lék. Zatímco: Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. A taky: Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě… Jestli vám tyto slogany a písničky nic neříkají, tak to jste opravdu ještě nikdy neviděli pohádku Princové jsou na draka. Teď už ale pojďme nahlédnout společně do pokoje malého Martina (J. Kaněra). Maminka (J. Bohdalová) synům oznámí, že budou mít nového tátu, a Martinovi se v noci zdá pohádkový sen o království, které je ohroženo zlým drakem. Naštěstí je tu ale právě chytrý Martin, který má pohádky doslova v malíčku. Poradí králi (V. Menšík), jak na draka – chtělo by to Honzu… Honza (J. Čenský) postaví pevnou zeď, zbaví království nebezpečného draka, zamiluje se do princezny (I. Andrlová) a všichni budou šťastni… (Česká televize)

(více)

Recenze (262)

paascha 

všechny recenze uživatele

Skutečně debilní televizní sračka, která pitomě kombinuje staro a moderno. Jediné, čím se vryla do povědomí národa, jsou písničky. Depresivní atmosféra textů: Je tu neútulno, je tu truchlivo atd, krásně ilustruje tehdejší dobu pozdního bolševismu. Podání dvou nesympatických figur Čenského a Andrlové, kteří v té době ještě byli sympatičtí, ale parádně se shodili v další letech, kvalitě neubírá, ale paradoxně přidává. A vrcholem, jakousi třešničkou na dortu, je kauza Bauhaus vs. Svěrák kvůli reklamnímu sloganu Postav třeba zeď:-))) Pro ty neznalé, utfg ()

Nathaniell 

všechny recenze uživatele

Nevěřím, že používám výraz - komunisticky budovatelská agitační sračka. Jů a má tu nádherných 74%. Asi tady většinu lidí rajcuje, jak Honzík staví zeď. Ne, já proti němu nic nemám, i když Andrlová je na hovno a spící vypravěč? Inu to byl asi výplod většího kopce heroinu. Tak co už? Každopádně Čenskej buď nepochopil, o čem námět je, nebo šel prostě do budovatelské socialistické pohádky, aby se zalíbil straně. Takže za něho dávám 1* Songy stojej z většiny za hovno a hlavní - Dělání - by mohlo dodnes hrát všem odpůrcům komunismu. Ble.... ()

Reklama

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele

Hvězdička je za občasnou chytlavou písničku, kterou ovšem zrovna nezpíval antizpěvák, antiherec a antimilenec Čenský, který opravdu netuším, jak se do této pohádky mohl dostat. Jak se do jakékoliv pohádky mohl dostat. Andrlová se mi tu taky nezdála. Celé to zachraňuje zase Menšík a hudba úžasného Uhlíře. Jinak je to taková (ne)pohádka o tom, jak hloupý Honza zachrání princeznu. Ovšem v "moderním" a "originálním" pojetí. Pardon, ale Čenský a Andrlová to naprosto zabili. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Je to roztomilá hudební pohádka, natočena s minimálním rozpočtem, což děckému divákovi je šumafuk. Samozřejmě, že nemůže konkurovat pohádkám typu "Pyšná princezna" nebo "Byl jednou jeden král" atd.... Tyto pohádky byly i svými dialogy dělány pro větší děti a dospělé. Scénář pana Chaloupky neoplývá bůhví jakým vtipem, ale v dnešní době nezaměstnanosti opět vypadá jako agitka pro mladé lidi. Jenže jako pokoukání je to tak pro děti do 10.let. Hudba a písničky velmi pěkné - vlastně tohle proslavilo tuto pohádku, že i po 27 letech se na to můžeme podívat. ()

kratina 

všechny recenze uživatele

Upeč třeba chleba, postav třeba zeď nebo se podívej na nějaký pěkný film,žal se krásně vstřebá, začni s tím hned teď! Jo jo, v téhle pohádce statistika není nuda. A na ČSFD taky ne! Projížděl jsem si statistiku hodnocení, abych našel toho, kdo napálil odpad! a u toho jsem si pobrukoval tu písničku „Hlu-páku, najdu tě...!“ :-D ()

Galerie (6)

Zajímavosti (12)

  • Ivana Andrlová v pohádce skutečně zpívá, nikdo ji nedabuje. (M.B)
  • V titulcích je chybně uvedené jméno herce, který ztvárnil pana rádce. Uvedeno je Josef Čáp místo Bohuslava Čápa. (ČSFD)

Reklama

Reklama