Byt ve starém domě obývá početná rodina: manželé (F. Hanus a S. Zázvorková) se třemi dcerami, z nichž jedna tu bydlí i s manželem a dítětem. Mladí chtějí vlastní byt, matka, která celou rodinu až nevybíravě diriguje, chce stávající byt vyměnit za větší. Ve chvíli, kdy chce zeť (J. Vala) ukázat bytové komisi družstva byt v co nejhorším stavu, matka umělý nepořádek horečně uklízí, protože zároveň přicházejí další zájemci o výměnu. Zmatky vrcholí… (Česká televize)

vitekpe

Takova az podivne zamotana komedie, u ktere jsem se nijak zvlast nenasmal. Spis tedy vubec. Je to na muj vkus asi moc "crazy"... Takze pro me dulezite jen ucasti Karoliny. :-))) P.S.: Jo a samozrejme krasna Jarka O., a Alena V. v obrich brylich! ()

tranquill

Prý je to uřváná komedie. A proč ne? Stylizace ala Taková normální rodinka zkřížená s Kulovým bleskem se povedla a já se výborně bavil. A vypíchnul bych výkony Stelly Zázvorkové a Daniely Kolářové. ()

Ygnor

"... dej pryč tu gorilu a neřvi !" :-D , Česká ozvučená groteska s krásně přehrávajícími herci a plná hlášek. ()

Pitryx

Napoprvé jsem to nepobral, až tedy napodruhé, kdy jsem dával lepší pozor. Je to svěží komedie, jen v ní nemusely být ty skutečné hádky. Mne to pobavilo, navíc to herci zahráli velmi dobře. ()

ostravak30

Obsazení je vskutku hvězdné, a v tehdejší době to nebyl zdaleka jediný film ohledně bytové problematiky. Vlastně jich na podobná témata byla natočena celá řada. Nicméně tenhle je přeci jen v něčem specifický. Dvojitá schůzka slibuje docela komediální zápletku, místo toho je celý film spíše ukřičený. Tak jako tak se v rodinných hádkách jistě najde celá řada rodin. Matka, která chce pomáhat, dcery, které si to chtějí dělat po svém, naši rodinu bych v tom našel také. ()

EddieIron

Nemám rád Stellu Zázvorkovou v rolích protivných ženských, protože je v nich mimořádně přesvědčivá. A nemám rád, když se pořád jenom řve. ()

PTuranyi

Príjemná sociálna komédia zo života dvojgeneračnej rodiny, ktorá sa musí tlačiť v jednom byte. Snaha pani Kučerovej výborne stvárnená Stelou Zázvorkovou, o výmenu bytu za väčší sa nestretáva u ostatných členov rodiny s pochopením. Manžel je pod papučou a hádkam sa vyhýba taktickým pritakávaním. Dcéry sa snažia osamostatniť ale otvorene odporovať matke sa však neodvážia. Preto sa snažia vybaviť vlastný byt. Ich snahy vyvolávať dojem nezvládnuteľných problémov prostredníctvom hádok je úsmevná, rovnako rôzne iné finty ako zakryť problémy pred záujemcami o výmenu bytu zámenou so susedkou či zapôsobiť na komisiu. Komickú atmosféru však narúša reálnosť problémov, s ktorými sa jednotliví členovia musia zaoberať. Herci sú dobrí aj keď sem tam cítiť zaváhanie. 65% ()

evangelik

Trochu mi takhle neškodná komunální ranněnormalizační taškařice připomněla sitcom Fan Vavřincové Taková normální rodinka. S tím rozdílem, že se mi zápletka zdála příliš překombinovaná a příliš se tam křičelo. Z obsazených herců mám dlouholetou averzi k J. Moučkovi a J. Krampolovi, bez nich bych dal asi 4 hvězdy.... ()

rozum i cit

Komedie na téma bytové problematiky a jedné rodiny, která přišla na vskutku neotřelé řešení. Snímek skutečně lehce připomene Takovou normální rodinku, ale jen lehce, ta je přece jen lepší (má ovšem také více zápletek a Medřickou, Rosůlkovou a Řehoře). Uřvané to ovšem podle mého názoru není, křičí se tu vlastně jen v pár scénách. Všichni herci jsou výborní (roztomilé trdlo Hrzán, krásná Obermaierová, flegmatický Hanus, hysterická Kolářová, sympatický Vala, dobré Havelková, Vránová i Roubíková, ani ten Krampol mi nevadil), ale Zázvorková je nejlepší. Její postava matky rodiny, která komanduje všechny její členy, dusí je a nevědomky je schopná jim ničit život, ačkoli to myslí dobře a chce pro ně jen to nejlepší, nepostrádá plasticitu a lidskost. Poprvé jsem se dost nasmála, podruhé už to sice funguje o něco méně, ale přesto jde o pohodovou záležitost, kterou mohu s klidným svědomím doporučit, zvláště pokud máte rádi žánr ztřeštěných konverzačních komedií. ()

surprise

Pěkně to hrajou ty naše herecké hvězdy současné a budoucí, potěšení to sledovat, ale děj se tak zamotává, že ho stěží nějaký muž rozmotá, leda žena formátu Zázvorkové. Humor to ovšem je, jen když se nás to manipulativní jednání netýká. Dobové patálie s výměnou bytu a komisí jsou pak spíše smutným svědectvím doby. ()

Yaan2

Obermaierová za mlada byla půvabná, fakt masakr. Příběh vzhledem k dané době a politické situaci je bezva. Akorát už vím, proč nemám rád Krampola. ()

milos.bradik

Kdo tuto dobu nezažil, tak asi někdy nechápe, ale já jsem ročník 1956 a tak pamatuji, jak to bylo z bydlením v době reálného socialismu a ten humor i herci jsou výborní. Je to taková normální rodinka z doby před padesáti lety. Takže za mne velmi dobré - 85 %. ()