Angličanka

Epizody(6)

Cesty Eliho Whippa, vysloužilého zvěda a člena kmene Pawnee, se zkříží s Angličankou Cornelií Lockeovou, která se chce pomstít muži, jenž je podle ní zodpovědný za smrt jejího dítěte. (HBO Max)

p.a.douch

Velmi silné čtyři hvězdy. Hugo Blick bude zřejmě zvláštní člověk, ale tohle se mu povedlo. Jeho záporáci jsou tady dost vymazlený. Emily Bluntová zkrátka nezklame, Chaske Spencer taky dobrý. Vůbec herecké výkony super. A ženské postavy a jejich představitelky mě celkem překvapily. (taková Black Eyed Mog byla dost dobrá figura). Protože mě na ČSFD už máloco překvapí, tak ani tady ty odpady a jednohvězdy. Ale co už. Já mám westerny rád a tenhle seriál mě dost mile překvapil. ()

Kohutik

Reálne takých krásnych 84%. Položme si teda filozofickú otázku, či sú to 4 hviezdy alebo 5? Dávam teda mocné štyri hviezdy. Od seriálu som dostal všetko čo som od neho očakával. Krásne scenérie španielskeho "Západu", praštených pošukov s krátkou dobou životnosti ako sa na správny western patrí, a takisto aj silnú ženskú hrdinku. Na Emily Blunt sa dobre pozerá a nemôžete ju proste len tak voňať fialky odspodu. Ta chvíľa zaváhania vás bude stáť gule,šíp v hrudi a 5 príjemne strávených hodín. ()

Sharlis

Kombinacia Piratov z Karibiku a Djanga vysla perfektne. Je to hodne kvalitne a hodne zabavne. Naviac neznamy reziser/tvorca si priniesol vlastny pristup a konecne moze clovek vidiet nieco noveho z westernu, nie debilne, okukane sablony. ()

uhlerado

Scenérie krásne, realistické naturalistické scénky. Emily ako vždy skvelá, aj keď taká zasnená, typický vodnár. Chaske charizmatický a výborne hrajúci indiána. Dejová línia nie ej vždy jasná, ale nakoniec sa to pospája a divák chápe, o čo ide a asi ako to dopadne. Prvé dva diely boli najlepšie. Zvyšok trošku poeticky rozvláčnený. Nie je to tak epochálne poňaté ako v 1883, no pekná podívaná a aj bežný mladý či starý európan pochopí, ako vznikala Amerika. ()

BlackAdder87

Výborný seriál, s nádherným vizuálem, který ctí ducha starých westernů, přesto si jde svým novým směrem až k závěru, který vás odrovná. ()

bonovox

Pôsobivá westwrn miniséria z konca 19. storočia. Krásny vizuál, kamera a výprava a k tomu navonok komplikovaný príbeh o pomste a zrade. A k tomu trochu tej romantiky... Emily je v hlavnej úlohe skvelá, taktriež aj ostatní herci. 80% ()

Predator77

Jakožto milovník westernů jsem si tenhle kousek nenechal ujít ale po schlédnutí všech epizod musím říct že se bohužel jedná o lehce nadprůměrný seriál který toho v rámci filmografie moc nenabídne a pokud hledáte vyloženě promyšlené postavy a příběh do posledního puntíku tak budete muset jít o dům dál protože tenhle snímek si toho na svá bedra naložil příliš moc a herecký výkon Emily Blunt nebyl tak uspokojivý aby mě dostal do kolen za mě 60 procent. ()

karnifex

Stejně tak, jako mi přijdou úplně pitomé westerny padesátých let se svým rasismem, kreténským "chlapáctvím" a naivními scénáři, tak nesnáším i ty současné, kde indiáni musí být ty nejhodnější a nejmoudřejší bytosti na světě, a v tomto jim mohou konkurovat pouze ženy, které jsou pak navíc zásadně nezávislé a emancipované. V Angličance k tomu ještě přidejme značně sentimentální a kýčovité scény, občas říznuté trochou toho hipsterství a to celé vynásobte zdlouhavostí a nudou. ()

yourhead

Po druhém shlédnutí ještě lepší. Příběh naprosto skvělej s nádherným koncem. Postavy úžasně napsány a dialogy jak víno. Hlavně ty vážnější nebo romantické. 95% ()

brkerez

Začnu negativama. Jakoby, protože jsou všechny zatraceně subjektivní. Občas mě drážil trochu nepřehlednej děj, ale za boha sem nemoh přijít na to, jestli to nebyl záměr, protože lehká zmatenost k atmosféře týhle minisérie vlastně sedí 🤔Moc nemusim Emily Blunt a ani tady mě nijak extra nepřesvědčila, ale to bude osobní antipatie. A tvůrci mi uplně neprodali anamorfický čočky, jsou teď v kurzu a miluju je, ale ve spoustě záběrů mi to přišla volba na sílu, protože na některý za mě prostě neseděly. Jinak si absolutně nemam na co stěžovat. Perfektně napsaná seriálová jednohubka z divokýho západu, kterej je na mílo daleko od pojetí klasických westernů a daleko blíž tomu, jak to tam tenkrát asi doopravdy vypadalo, i když všechno včetně dialogů a hereckých výkonů je nasáklý lehkym odérem sureálna. Ale je to tak akorát koření aby jídlo mělo říz. Etnika, skupiny, komunity tu nejsou černobílý a grázlové a světci jsou tu všude a indiáni nejsou jednolitej národ, ale je tu pěkně nadhozená jejich různorodost a to, že sami mezi sebou měli bratrovražedný konflikty, nebyli to žádný neviňátka, byli to prostě lidi. Ono jak by ne, na území Severní Ameriky bylo na 800 kmenů s vlastním jazykem, tradicema a kulturou, ale to a téma jejich genocidy ze strany nově příchozích fousáčů s biblí v ruce se ve westernech nějak moc nevidí. Dialogy, herci, příběh, postavy, atmoška, to všechno se tak pěkně spojilo v silnej zážitek. Vyzdvihnout musim Chaske Spencera a to jak jeho výkon tak postavu a s nim nejde nezmínit záporáka v podání Rafeho Spalla. Ten si sice podle mě vzal víc než malé množství inspirace z manýrismů a hlasovýho projevu úlisnýho žida Toma Hardyho z Peaky Blinders, ale co, kde jinde brát inspiraci než u těch nejlepších a zvlád to na jedničku. Malej proslov White Moona uplně na konci ťal do živýho a měl by se pouštět ma psychoterapiích lidem, který za boha nemůžou přijít na to, co jsou nebo co bejt chtěj nebo maj. ()

BIG.NINE.CF

Druhý westernový počin ve formě seriálu za poslední dva roky, který mi opravdu sedl. Neskutečně silný příběh, krásná hudba, kamera a samozřejmě Emily. 1883 z Sheridanova universa má u mě přece jenom trošku vyšší hodnocení, ale je to o chlup. ()

Sopholojong

Westernovka s prenadhernou Emily? To si "necham libit"... Krvave skalpy, syfilis ("stezejni" tema), trpiace deti, zeny, cele rodiny. Hned v prvej casti "odkraglovani" hostujuci Ciaran a Toby. Kolka skoda! A do toho nechronologicke dejstvo s preskokmi, ktore ma dost iritovali, ale ospravedlnene tak "vysoko-sustovou" audiovizualnou hostinou (za kameru Emmy poprosim!), ktorej dokaze konkurovat len "yellowstonsky" Sheridan. ()

Miroslav.Zac

Původně jsem si navzdory anotaci myslel, že půjde jen o nějakou westernovou romanci, ale seriál mě překvapil množstvím scén, které bych za romantické nepovažoval. Prostě takový klasický špinavý Západ devatenáctého století, kde všechny slabosti stojí proti vám, což je krásně vidět na jednání a chování hlavní hrdinky. Za sebe doporučuju jak něžným ženám, tak tvrdým chlapům. Oba si totiž přijdou na své. ()

66JIRINA

Příroda prostředí filmu kamera kostýmy jsou zdařilé. Co pokulhává je samotný děj a strojené jakoby kýčovité situace které jsou zasazené a působí místy jako nevydařená parodie, hlavně o mrtvoly není nouze. Jde o prázdné efekty. Vše se neuvěřitelně vleče a kdo je fanda Eastwood westernů tohle určitě nebude jeho šálek kávy. Chaske Spencer je zde dobrý víc než bych čekala. ()

Pompeius

Jako celovečerní film o maximální délce 90 minut by to bylo dobré. Ne skvělé, ale dobré. Zápletka kvalitní, ostatní řemeslo také, ale jako minisérie je to to plytké a prázdné - na jeden díl připadá asi tak 10 minut děje. A ne, není to pozvolně "atmosférické". Prostě se tam skoro nic neděje. A ten "instagramový" filtr, přes který je to nasnímané, je strašný. Všechny barvy jsou nepřirozené a vlasy Ciarána Hindse dokonce měly v prvním díle zelený odstín... ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD