A co Bob?

What About Bob?

A čo Bob?

Komedie

USA, 1991, 99 min

Olala :-) ...naprosto osvěžující film, který mi vždy způsobí příjemné culení. Bob Billa Murraye je magor tak trochu na pěst a tak trochu k pomilování, ale Murray je v tom výkonu tak vytrvalej a dobrej, že je to odzbrojující komedie. Film má mírně konejšivé účinky nedělního filmu. Definici ;-) nedělního filmu naleznete v mém komentáři k filmu Kráva.(24.9.2013)

Až překvapivě dobrý film s málo známým řežisérem a málo známými herci... až na Billa Murrayho. Je to opět on, který je těžištěm filmu, podobně jako v Na Hromnice o den více, a tuto úlohu zvládá perfektně. Někomu možná tento typ komedie nemusí sedět, protože balancuje na hranici trapnosti (za to hvězdička dolů), scénář by také zvládl menší vylepšení, ale celkový dojem je dobrý. Nemůžu opomenout ani Richarda Dreyfusse, který zahrál ve filmu perfektního cholerika :-)(27.7.2004)

Když má úspěšný psychiatr tu smůlu a pověsí se mu na paty naprosto šílený pacient, který mu zničí kariéru, rodinu i barák, může to být buď thriller nebo komedie, anebo naprostá hovadina. Geniální zhovadilost vyplodil Frank Oz zejména díky Murrayově hereckému koncertu, ale i slušnému scénáři. V lepší formě jsem Murraye asi neviděl. I když ke konci to krutě smrdí rodinnou slaďárnou, skvěle jsem se bavil. Bill Murray je zkrátka formát a v tomhle filmu je to vidět nejlíp...(3.1.2011)

Je to typ komedie, která se líbí snad všem. Murray se skvěle vetřel do vysoce postavené rodiny a všechny tam rozhádal. Byla to parádní podívaná. Vždycky má největší rozum otec, tak to má být. Murray se umí vždy skvěle zabydlit v jakékoli roly, je to jako Dany de Vito. Smál sem se až do polední chvíle a to i v titulkách, kde bylo závěrečné zhodnocení.(28.12.2006)

Bill Murray je neskutočne úžasný komik, pri jeho recitovaní "his favourite poem" som sa skoro pocikala od smiechu. Aby ste mi porozumeli - predstavte si Billa, považovaného za šialeného, pred skupinou psychoterapeutov, pri tom ako vraví: "Roses are red, violets are blue, I'm a schizophrenic, and so am I". Tých situácií však na mňa bolo priveľa, čo si vyžiadalo strhnutie jednej hviezdičky.(27.2.2009)

• - Poslední film Rogera Bowena. (HellFire)

• - Julie Hagerty je jen o deset let starší než její filmová dcera Kathryn Erbe. (Karlos80)

• - Leo Marvin je psychiatr, jehož děti se jmenují Anna a Sigmund. Jedná se samozřejmě o odkaz na světově proslulého psychiatra Sigmunda Freuda a jeho dceru, dětskou psycholožku Annu Freud. (HellFire)