A co Bob?

• slovenský

A čo Bob?

Komedie

USA, 1991, 99 min

Je to takových mírně lepších 60%. Bylo tam pár velice vtipných situací, kdy jsem se fakt nasmál. Bill Murray zahrál výborně. I Dreyfuss byl dobrý. Nicméně, já nejsem moc velkým fanouškem takových "uřvaných" komedií, kdy jede v podstatě něčím vtipným mučí toho druhého a ten jen řve. Mnohem příjemnější mi je, když je to takové vyrovnané, jako např. v Přeber si to. Takže to mi nejvíce vadilo. Kdyby to vracel taky nějak vtipně, bylo by to lepší hodnocení. To řvaní mi vadí. Ale jinak je to fajn a celkově to pobaví. Howgh!(20.6.2010)

Pokud si vybíráte filmy pomocí klíče „kde hraje Bill Murray, to bude výborný film“, může vás tahle komedie zklamat. Hezký nápad, tuctové řemeslné provedení, umakartoví herci. Bill Murray má sice ve filmu několik výborných míst, ale také řadu míst, kde se pitvoří a přehrává. Zajímavé by bylo, kdyby místo BM opravdu hrál hlavní roli Woody Allen (prý mu to tvůrci filmu nabídli).(3.8.2009)

• oLí

Bill Murray ze sebe dělá nesympatického blbečka ( i když to byl možná účel - proč ho ale pak všichni tak zbožňovali, rozhodně nejde o oblíbené psychotiky typu postav Jacka Nicholsona v pozdní době své kariéry ), Richard Dreufuss předvádí tak 10% kapacity svého hereckého talentu a ostatní herecké osazenstvo pouze hraje blbé idioty. Moc vtipný to prostě nebylo, hloupý tetky a malé děti ( ano - uznávám, že vidět to jako malý nebo očima dítěte, asi se taky trochu bavím ) se u toho možná při nedělním odpoledne na čt2 bavit nejspíš budou. 4/10(14.8.2017)

film hodně stojí na výkonu Billa Murrayho, skutečnost, že ten je výborný, dává i filmu dostatečnou šťávu. Už od začátku se objevují vtipné momenty a postupem času jich přibývá, nejvtipnější je pak hlavně poslední část filmu, ta se hodně povedla. U většiny filmu to bývá opačně, zkraje řada fórků, ale postupně humoru spíš ubývá. Nadprůměrný snímek, ideální oddychovka, která vykouzlí dobrou náladu(30.12.2013)

Když má úspěšný psychiatr tu smůlu a pověsí se mu na paty naprosto šílený pacient, který mu zničí kariéru, rodinu i barák, může to být buď thriller nebo komedie, anebo naprostá hovadina. Geniální zhovadilost vyplodil Frank Oz zejména díky Murrayově hereckému koncertu, ale i slušnému scénáři. V lepší formě jsem Murraye asi neviděl. I když ke konci to krutě smrdí rodinnou slaďárnou, skvěle jsem se bavil. Bill Murray je zkrátka formát a v tomhle filmu je to vidět nejlíp...(3.1.2011)

• - Poslední film Rogera Bowena. (HellFire)

• - Dům, ve kterém dr. Marvin trávil dovolenku se svou rodinou, se nacházel ve Virginii u jezera Smith Mountain. (HellFire)

• - Leo Marvin je psychiatr, jehož děti se jmenují Anna a Sigmund. Jedná se samozřejmě o odkaz na světově proslulého psychiatra Sigmunda Freuda a jeho dceru, dětskou psycholožku Annu Freud. (HellFire)