Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh dívky, žijící v Los Angeles. Má velmi nudnou práci a po nocích s partnerem bezcílně bloumají po barech. Postupem času začíná věřit, že vše je jen jakási konspirace a rozhodne se od základů změnit svůj život a stát se znovuzrozeným křesťanem. (Peta_N)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Správny preklad názvu nie je Extáza, ani Nanebovzatie, ale Vytrhnutie, vychvátenie - čo je terminus technicus evanjelikálnej teológie. Teológia je veda (aj keď to z pohľadu ateistu vyzerá absurdne) plná kritického skepticizmu. Vytrhnutie považuje väčšina Cirkví (katolícka, pravoslávna, luteránske) za teóriu, ktorá je v rozpore s Bibliou. Toto je snáď prvý film na tému kresťanstva, čo celý čas zachováva neutralitu (nie je pro ani proti) a to je už dnes vec nevídaná a cenená. Vo filme zaznie toľko zaujímavých otázok, momentov a pochybností, že sa ho oplatí vidieť viac než raz. Viac podstatných informácií v komentároch od kojot.name a Anderton. Konzervatívnych kresťanov upozorňujem, že film obsahuje posteľné scény. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tak takhle tedy ne. Nábožensky zaměřené filmy neodsuzuji, dokonce se na ně i rád podívám. Extáze mě však strašně nudila. Takhle prázdný film jsem již dlouho neviděl. Chápu že v nábožensky fanatické Americe je film hodně ceněný už jen díky podtextu, ale filmového diváka by měl každý film něčím zaujmout. Daří se to jen prvních dvacet minut, kdy jedna erotická scéna vystřídá druhou (víc jich nehledejte) a kdy je na scéně mladý David Duchovny v jedné ze svých prvních rolí. Po "procitnutí" hlavní hrdinky už se jedná o naprosto jiný film a já musím s hodnocením o dvě hvězdy dolů. ()

Reklama

demovka 

všechny recenze uživatele

Ač věnuji filmu jen dvě hvězdičky, musím říci, že na mě film velice zapůsobil. Dávám dvě hvězdičky, protože to není film pro normálního diváka nebo pro širokou veřejnost. Téma a český název jsou příčinou toho, že tento film u nás nebyl přijat. Extáze je něco jiného než film ukazuje. Distributoři se opět zmýlili. Co se týče tématu, je důležité, zda film sleduje věřící či nevěřící. Pohled věřícího asi dobře hodnotí kolega kojot.name. Já patřím mezi vědce, nevěřící a největší zázrak v životě považuju splynutí dvou buněk, které vede k novému životu. Film je podmanivý až magický, a opravdu je založen na hereckém projevu Mimi Rogers. Ona hraje velice dobře a je to zásluha její a režiséra, že se jim podařilo ukázat a zmapovat její vnitřní boj a změnu. Scénář filmu mohl být lepší, stejně tak i konec filmu. Nakonec vlastně nevíte, co byla hlavní myšlenka. Jak film plyne, mění se hlavní hrdinka a myšlenka filmu: hříšný nudný život, vyrovnaný život s vírou, destruktivní fanatismus končící tragicky. Ano víra pomáhá, ale může být i nebezpečná. Je to správná myšlenka, kterou si máme z toho filmu vzít? Podáno tedy velice zvláštně. ()

freedom3112 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem viděla už velmi dávno. Je jeden z dvou, na které stále vzpomínám a nemám možnost se k nim již dostat. Druhým je Nahé tango. Ač je to už přes dvacet let, dojem z filmu ještě nevyprchal. Protože je zde dost negativních komentářů, musím napsat, proč na mě tak silně zapůsobil. SPOILER !!! Dva mladí lidé, žijící destruktivním způsobem, pomalu rezignující a pohlcení apatii. Žena se hladově chytá naděje, když zaslechne cosi tuším o modré perle, ale to nevím jestli je správně. Dostane se ke zdroji,uvěří a po čase uvěří i partner. Vezmou se ,mají dcerku a muž skvělou práci. Jsou šťastní. Pak manžela někdo tuším zastřelí. Nešťastná žena začíná trpět přeludy, všude manžela vidí a do toho dostává znamení. Bůh ji vyzve, aby i s dcerou odjela na poušť a tam vyčkaly konce světa, který je na spadnutí. Žena poslechne, ale čekání je velmi dlouhé a vysilující. Začíná pochybovat, o sobě i o víře. Dcerka je tuším na umření a zoufalá matka se rozhodne dítě zabít. Ví , že zavražděné dítě se jistě do nebe dostane, a proto se rozhodne pro tuto možnost.Udělá to ,sama však se zabít nedokáže, je to smrtelný hřích. Dostane se do vězení a tam ji dostihne konec světa. Najedou jezdci apokalypsy a svět zaniká. Zůstává osamocená mezi nebem a zemí a přichází dcerka, prosící ať znovu přijme boha , ať řekne, že ho miluje a půjde s ní do ráje. Matka však odmítá milovat boha, kvůli kterému, byla přinucena zabít vlastní dítě. Ten dopad po dokoukání byl tak silný, že jsem ještě asi hodinu bez hnutí seděla, fakt nejsem náboženský fanatik, ale jsem šťastná, že jsem mohla takto film prožít. Je pravda,že jsem byla ještě velmi mladá a nevím, jak by na mě film zapůsobil dnes, to nemohu posoudit. ()

kaylin odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle opravdu ne. Chvíli jsem si myslel, že je to film proti víře, ale to prostě nemůže. Nefunguje to jako kritika fanatismu, naopak to funguje jako kritika jeho adorování, a to i s tím, že vlastně zabití dítěte je opodstatnitelné tím, že to chtěl bůh. To jsou hrozné bláboly a celkově je film strašlivý blábol. Už nikdy! ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Aby vynikla působivost závěrečné scény, rozhodl režisér Tolkin, že závěrečné titulky budou bez zvukového doprovodu. (Terva)
  • Mimi Rogers (Sharon) musela dva měsíce před natáčením přestat říkat děkuji a prosím, což po ní vyžadoval režisér Michael Tolkin. Herečka tomu říkala "Tolkinova škola". (Terva)

Reklama

Reklama