Significant Other

Harry (Jake Lacy) a Ruth (Maika Monroe) sú spolu už šesť rokov, keď sa vydajú na výlet do zapadákova niekde na severozápade Ameriky. Ruth bojuje so záchvatmi paniky a výlet v nej občasne spúšťa stavy úzkosti. Prechádzka hustým lesom ale naberie temný spád, keď si uvedomia, že tam nemusia byť sami. (Arsenal83)

Flopik

Nie je to nič, čo by ste už niekde nevideli, na druhu stranu sa nato dobre pozerá, postavy ma bavili a je to celé pekne natočené. Palec hore za dĺžku, nakoľko to aspoň nestihne nudiť, a pochváliť môžem aj atmosféru. Teda hlavne v prvej polke, druhá je už taká miestami aj komediálna. Čistý priemer. ()

S.Kok.i

Significant Other je film, o ktorý by som asi nikdy nezakopol, nebyť pána na TikToku, ktorý vo svojom videu za doprovodu strašidelnej hudby hovorí, aký je to nedocenený a znepokojujúci horor. S tvrdením, že je to znepokojivé, sa dá súhlasiť. Atmosféra najmä v prvej polovici filmu je nepríjemná a postupne minútu po minúte naberá na obrátkach, či už zásluhou nádherného lesného prostredia alebo dianím medzi hlavnými postavami. Druhá polovica filmu sa už skôr nesie v znamení komédie ako hororu, no stále som tam cítil tú bezmocnosť v ktorej sa Ruth (Maika Monroe) ocitla, a určite ma to nenechalo chladným. Veľká škoda záveru, kde sa Ruth začne správať nelogicky a uberá to na vážnosti filmu oveľa viac ako už spomínaná zmena žánrov. Ako celok je to ale podľa mňa mierny nadpriemer, takže z časti sa dá súhlasiť aj s tvrdením, že ide o nedocenený film, no zároveň to určite nie je niečo, čo by malo patriť medzi červené čísla. Moje hodnotenie: 6,5/10 ()

figliar

Aj s malým rozpočtom sa dá natočiť napínavý horor. Pekná scenéria, temná atmosféra a zaujímavý príbeh. Film mal síce pomalší začiatok, ale až na pár komických scén ma dej celkom držal v napätí a pár krát aj milo prekvapil. Za podarený koniec si film zaslúži aj tretiu hviezdu. ()

animario

Otravnej pokus o existenciální sci-fi a reklama na outdoorovou fleecovou mikinu Patagonia. Podivná fúze, která má kvalitativně nejblíž k epizodě Krajních mezí.. ()

Daiker

No tak dobře to začalo a ani jsem nevěděl že se bude jednat o XXXX.... Lesy Oregonu jsou samo o sobě děsivé.... Zvrat uprostřed byl skvělý, ale pak to všechno bylo šílené (co to je... Láska) v takovém filmu to nemá co dělat, no a ještě ty čelisti do toho .... Hlavní herec mi tam moc neseděl.... Hudba na domácím kinu byla výborná.... Ikdyž to byla kokotina, já se bavil ()

KUFI

Lesik hezkej, Wrangler Sahara taky, ale v momente kdy se objevi parazit, tak to prejde do komedie a zeslabne ()

mark9th

Zas a znova jeden z underrated movie. Vidim ze tunajsi "odbornici" to uz pekne osrackovali svojimi "analyzami" aneb "jedna veta postaci, ved nerozumel som tomu" :). Scifi hodne pokracovania a hodne zamyslenia. Netypicke ponatie nametu o pristahovalcovi z ineho kuta vesmiru a celkom logicke vyrozpravanie pribehu ako by teda asi mohol vyzerat sposob, akym by nas niekto chcel ovladnut. 4 hviezdy nie su vsak za to. Su za pekny vizual, netradicny nadych humoru, necakany twist v pribehu a aj za zaver, ktory mna osobne potesil a pre tych co to uz videli tak nie, nemyslim si, ze pribeh nemal svoj koniec. Ak by sa nejakym zahadnym sposobom nasla sanca na pokracovanie, nebudem sa hnevat. Ale je viac menej uz iste. ze tak ako podobne u inych underrated movies, az o par rokov uvidia ludia potencial, ktory tu jednoznacne je a to uz bude mozno aj neskoro. ()

SAINTS

Malo to celkom dobrý potencial,uvodných 30-40 minút bolo celkom nádejných,ale napokon to celé stroskotalo.Pochvalu si určite zaslúži Maika Monroe,ktorá je výborná aj velmi pohladna,naopak jej partner v podaní Jake Lacyho je neuveritelne otravný. ()

Mamlas odpad!

Dva nounejmi chodí po lese, blábolí hovadiny a nic se neděje. Prvních 40 minut lze rovnou přeskočit. Zbylých 40 minut lze taky přeskočit, jen přijdete o to, že chodí po lese, blábolí hovadiny, ale jednomu z nich trčí z prstu občas nožík jako Střihorukému Edwardovi. Jen je to ještě větší zhovadilost než ta první půlka. Celkově trapárna a navíc s romantickým zápachem. (6%) ()

Stumbleine

Krásný vizuál..příroda, hluboké lesy..páreček mladých turistů - dobrosrdečný ňouma a otrávená přecitlivělá bábovka...zhruba v půlce filmu plot twist.. Bavilo🤷 ()

xxmurphyxx

Tak mne toto na rozdiel od väčšiny celkom dobre sadlo a vzhľadom na hodnotenia som čakal teda ďaleko väčší prúser. Za mňa úplne pohodové mystery Béčko, čo sa na nič nehrá. Maika je ako inak super, dobre sa na ňu díva, dobre sa ju počúva a dokáže si získať divákove sympatie. Jake Lacy na Oscara nebude, ale neprišiel mi taký tragický ako ostatným. Atmosféra mi sadla, dosť tomu pomáha práca s kamerou a zvukom a cením, že film celkom solídne vyjebáva s divákom a klame telom. Samozrejme, čo to sa dá skôr, či neskôr odhaliť, ale určite to nie je tak priehľadné, ako ostatné filmy podobného žánru posledných rokov. ()

Ace.A.T.L.

Přišel jsem, viděl jsem, k ničemu, odcházím. Tohle je film, kterej je zbytečnej. Někdo se nudil, tak vymyslel kravinu, kterou někdo natočil. Začalo to zajímavě, ale pak jako šutr se to svezlo do horoucích pekel. Za mě 1* a NEDOPORUČUJU ()

Baru.Class

Tak todle ,vážení, todle vypadalo jako totálně vymazlená libovka hned od začátku. Zhruba polovinu filmu člověk sere magi, kamera je brilantní, lokace taky, herci palec hore. Cca v půlce příjde totální twist, kterej vystřelí ze cviček každýho, absolutně SUPER! A pak? Já úplně nevim, jak to napsat a popsat, ale pak se to prostě jakože zkurví a votočí o sto osumdesát stupňů a najednou je tu jakože komedie, WTF? a pak zase horor a pak jakože nevim co....long story short, tendle film je rozhodně originální, je to kopec perfektních detailů a první půlka je na pět hvězd...pak je to strmej pád dolů, ale vlastně na konci si pak řikám - donutilo mě to o tom přemejšlet dalších cca 30min po skončení, takže to vlastně fungovalo a proč ne :) film doporučuju, na Oscara to neni, ale rozhodně je to po dlooouhý době něco originálního. ()

KarlN

A pro mě to vůbec nebylo špatné...po trošku delším začátku, který byl lehce předvídatelný pokud se vývoje scénáře v přírodě týká, se dostavilo příjemné překvapení ála Starman naruby (zvláště pak scéna o boji s neznámými, lidskými emocemi mě pobavila). Celkové provedení, či twist v podobě kdo je vlastně záporák a především nápad i následná  scéna se žralokem, byly pak už jen dalším originálním pokračováním poměrně slušného děje. Jistě, provedení trikových scén mělo lehce lacinější nádech, než by si příběh zasloužil, ale i to se dá tomuto filmu odpustit. Příjemná, skoro hodinka a půl. Celkem vzato, čtyři hvězdy, především za nápad a pokus o originalitu v daném žánru. ()

fajntomas

Nic velkolepého, ale dobrá 1,5hod zabitá v letadle. Líbí se mi ten les a záběry i herečka a její výkon, musel jsem rozdýchat parodiální nádech, ale dalo se to vydržet. Za mě 65%. ()

Zagger

super start, atmoska, vsechno a brzo se to zvrtlo do komedie. Pobavil jsem sam sebe tim, ze film uz jsem hodnotil a videl, a pri necekanem druhem shlednuti je jasne, proc jsem na nej zapomnel. Tak potreti fakt snad uz ne. ()