Muž, který dopadl Eichmanna (TV film)

Man Who Captured Eichmann, The

Drama / Historický

USA, 1996, 93 min

Předloha:

Peter Z. Malkin (kniha), Harry Stein (kniha)

Lionel Chetwynd

Robert Steadman

Drake Silliman

Velice pěkný historický film. Škoda jen, že to nebylo natočeno do celovečerního filmu. Robert Duvall se na roli Adolfa Eichmanna skvěle hodil a zahrál ho skvěle. Mosad je podle mě opravdu jedna z nejlepších tajných služeb v historii. Dobrý scénář i kamera. Ostatní herci také nebyli nijak špatní. Velmi rozmanitá hudba dodala filmu pěknou atmosféru. Kostýmy, masky i výprava pěkné. Nejlepší scéna je podle mě jak čekají na Eichmanna a on zrovna v ten den nepřijede autobusem a jeden z agentů řekne, "Asi mu to ujelo." Hlášky nebyli špatné a často pobavili a film se neodtáhl od původního záměru. U mě za pěkné čtyři hvězdičky.(25.5.2017)

• pafka

Takovy obrovsky namet a nejsilnejsi sceny filmu byly slaboucke, jako caj. Kdy jeden s mosadovskych unoscu rozmlouva s Eichmanem. Z toho by se dalo vymacka t strasne moc i s nejakyma flashbackama. Ale tady? Jen prostrihy na Eichmanovy syny, jak naprosto impotentne jako hledaji sveho otce. Skoda a doufam, ze to nekdo natoci tak, aby jsme si z toho sedli na zadek. Tohle je skutecne hodne malo,(25.5.2017)

Solidní televizní záležitost o tom, jak izraelští agenti dopadli architekta konečného řešení židovské otázky Adolfa Eichmanna, aniž by použili nějaké prvky z krav maga. Parodie by mohla vypadat tak, že by chtěli unést Deichmanna, zakladatele firmy na boty. V Argentině by se ukrýval před lidmi, kterým jeho boty způsobily hallux valgus.(1.9.2018)

Pět hvězdiček dávám za sympatický přístup k věci, kdy se režisér vykašlal na pokusy o nějaké velké umění a soustředil se na podstatu - plánování akce, akci a čekání na útěk. Všechno s velkou dávkou napětí. Prostí, obyčejné lidé - jako agenti a překvapivě i Eichmann. jeho rozhovory s agentem o válce jsou velmi zajímavé a dávají nám nahlédnout do otázky zásadního významu - JAK se to vůbec v Německu mohlo stát?(26.5.2017)

Dokonale rozehraná partie izraelské tajné služby mossad, při pátrání po jednom z nejhorších nacistických pohlavárů všech dob! Tak jak si poradili i po Mnichovské olympiádě, tak i tentokrát šli systematicky za svým cílem a taky úspěšně! Na to že jde o televizní film, tak i má opravdu velmi vysokou úroveň...(12.1.2015)