poster

Muž, který dopadl Eichmanna (TV film)

 • USA

  Man Who Captured Eichmann, The

Drama / Historický

USA, 1996, 93 min

Předloha:

Peter Z. Malkin (kniha), Harry Stein (kniha)

Scénář:

Lionel Chetwynd

Kamera:

Robert Steadman

Střih:

Drake Silliman
(další profese)
 • major.warren
  ****

  Velice pěkný historický film. Škoda jen, že to nebylo natočeno do celovečerního filmu. Robert Duvall se na roli Adolfa Eichmanna skvěle hodil a zahrál ho skvěle. Mosad je podle mě opravdu jedna z nejlepších tajných služeb v historii. Dobrý scénář i kamera. Ostatní herci také nebyli nijak špatní. Velmi rozmanitá hudba dodala filmu pěknou atmosféru. Kostýmy, masky i výprava pěkné. Nejlepší scéna je podle mě jak čekají na Eichmanna a on zrovna v ten den nepřijede autobusem a jeden z agentů řekne, "Asi mu to ujelo." Hlášky nebyli špatné a často pobavili a film se neodtáhl od původního záměru. U mě za pěkné čtyři hvězdičky.(25.5.2017)

 • pafka
  **

  Takovy obrovsky namet a nejsilnejsi sceny filmu byly slaboucke, jako caj. Kdy jeden s mosadovskych unoscu rozmlouva s Eichmanem. Z toho by se dalo vymacka t strasne moc i s nejakyma flashbackama. Ale tady? Jen prostrihy na Eichmanovy syny, jak naprosto impotentne jako hledaji sveho otce. Skoda a doufam, ze to nekdo natoci tak, aby jsme si z toho sedli na zadek. Tohle je skutecne hodne malo,(25.5.2017)

 • Kubeska
  ***

  Solidní televizní záležitost o tom, jak izraelští agenti dopadli architekta konečného řešení židovské otázky Adolfa Eichmanna, aniž by použili nějaké prvky z krav maga. Parodie by mohla vypadat tak, že by chtěli unést Deichmanna, zakladatele firmy na boty. V Argentině by se ukrýval před lidmi, kterým jeho boty způsobily hallux valgus.(1.9.2018)

 • zigy
  *****

  Pět hvězdiček dávám za sympatický přístup k věci, kdy se režisér vykašlal na pokusy o nějaké velké umění a soustředil se na podstatu - plánování akce, akci a čekání na útěk. Všechno s velkou dávkou napětí. Prostí, obyčejné lidé - jako agenti a překvapivě i Eichmann. jeho rozhovory s agentem o válce jsou velmi zajímavé a dávají nám nahlédnout do otázky zásadního významu - JAK se to vůbec v Německu mohlo stát?(26.5.2017)

 • Rakosnicek77
  ****

  Dokonale rozehraná partie izraelské tajné služby mossad, při pátrání po jednom z nejhorších nacistických pohlavárů všech dob! Tak jak si poradili i po Mnichovské olympiádě, tak i tentokrát šli systematicky za svým cílem a taky úspěšně! Na to že jde o televizní film, tak i má opravdu velmi vysokou úroveň...(12.1.2015)