foto

Sam Robards

  • nar. 16.12.1961 (56 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sam Robards Prideaux se narodil v New Yorku, je synem herců Jasona Robardse a Lauren Bacall. Stal se známou tváří pro mnoho televizních diváků s opakující se rolí kapitána Archibalda Howie v televizní show Gossip Girl. Robards si také zahrál v epizodách Spin City, The West Wing, Law & Order, Law & Order: Criminal Intent a Sex and the City. Po studiu v National Theatre Institute začal Robards svou hereckou kariéru v roce 1980 s off-Broadway produkcí Album. Jeho filmový debut přišel v roce 1982 ve filmu režiséra Paula Mazurskyho Tempesta, který získal uznání v okruhu filmových odborníků.

Robards se jedinkrát objevil po boku svého otce v roce 1988 v Bright Lights, Big City. Také si zahrál se svoji matkou v roce 1993 ve filmu Roberta Altmana Pret-a-Porter. Později následovala role redaktora The New Yorker, dále v Ms. Parker and the Vicious Circle s rolí spisovatele a ředitele Alana Rudolpha. Hrál rovněž ve filmech Casualties of War, American Beauty, A. I.: Artificial Intelligence, Life as a House, and The Other Side of the Tracks. Robards je uznaný i jako divadelní herec. V roce 2002 byl nominován na cenu Broadway's Tony Award za nejlepšího herce ve hře Arthura Millera The Man Who Had All the Luck. V červenci 2008 vzal roli Richarda Hannaye v divadelní hře The 39 Steps uváděné v New Yorku, kde Robards nadále pracuje a žije.

Zdroj: Bioscop

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace