Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

katalog

Thorntnově prvotině se dá pouze velice zatleskat a to jak scénářem tak perfektním hereckým výkonem, od začátku divák očekává Karluv zkrat a když konečně přijde dodá snímku tu pravou třešeň na pomyslném dortu. Parádní filmový zážitek...mohu jen doporučit. ()

GOREGASM

Úvod a konec snímku mě svou hutnosti naprosto uzemnil. To, co je mezi tím je fenomenální představení Billyho Boba Thorntona a to jak na poli hereckém, tak scenáristickém a dokonce i jeho režisérská židle má skálopevné základy. Miluju podobně upřímné a přímé životní osudy, které jako divák opravdu cítíte. Ani jednou se nepodíváte na hodinky a příběh Karla Childerse vám v hlavě nějaký ten pátek zůstane. 100% ()

Lipi21

83 % REŽIE / Billy Bob Thornton: **** KAMERA / Barry Markowitz: **** SCÉNÁŘ / Billy Bob Thornton: *** HERCI: ***** (Billy Bob Thornton = životní výkon) HUDBA / Daniel Lanois: *** ()

ozeki

Čas od času mě chytne rapl a minuty (možná i hodiny) brouzdám po csfd za účelem rozšířit složku filmů, které někdy v budoucnu přijdou ke shlédnutí. Jednou si takhle brouzdám a najednou bum - vidím film s celkem slušným vysvědčením, ale s nízkým počtem ohodnocení, navíc z roku 1996: "A hele režíruje ho Billy Bob Thornton, toho mám docela rád, ale vždyť von není režisér nebo jo? Aha... tak už něco málo natočil. Ty vole... a von v tom hraje i hlavní roli, to by mohlo bejt fakt dobrý. No nic, radši to stáhnu. Jeden nikdy neví." Musím říct, že tohle byl jeden z mých vůbec nejlepších brouzdacích zásahů do černýho. Fakt si to pusťte - naprosto skvělé scény a dialogy. V hodnocení se ztotožňuju s komentářem POMA - když to přeložím do češtiny, tak píše: "Osobní a lidský, napsaný, zrežírovaný a bravůrně zahraný jedním člověkem, navíc bez šance na komerční úspěch." Já bych ještě doplnil, že by film mohl sloužit jako instruktážní video pro ženy, které si ne úplně dobře rozumí se svým protějškem jako třeba naše sousedka (co ta si musí každý večer vyposlechnout od takovýho lopaťáka, to je nepochopitelný). Prostě si najděte retardovanýho mentála, co byl od 12ti let zavřenej v ústavu kvůli zabití mamči i s jejím milencem, nastěhujte si ho domů a pak už si jen počkejte na výbuch svého milého. Účinek se dostaví téměř okamžitě, emm hmm :) ()

VerteX

Skvělý výkon Billy Boba Thortona, který předčil v projevu navenek i Toma Hankse v roli Forresta Gumpa. Díky němu byla postava Karla Childrese dokonale prokreslená, každý výraz obličeje divákovi něco více prozrazoval,posunoval děj dále. Film dostal právem Oskara za scénář, ačkoliv musím přiznat, že v některých pasažích jsem se trochu nudil (proto jedna hvězdička dolů). ()

sledge

Este stale sa mi nechce verit ze uchylny santa sa mohol takto zmenit na Karla. Ked si pridam ze Billy Bob napisal aj scenar a sam to zreziroval... tmyto filmom vyletel v mojom rebricku uznavanych osobnosti na najvyssie priecky. ()

danny_21

Člověk prostého rozumu a dobrého srdce snažící se fungovat v "normální" společnosti - kolikrát a lépe už to tady bylo ? Předvídatelné, účelové ale na druhou stranu od B:B. výborně zahrané, takže ve výsledku dávám - 60 % ()

mira.l

Asi je umění zahrát takovýho dementa, ale tohle nějak není moje krevní skupina. Hmmm-hmmmmmmmmmmm. Ten ksicht á la Táborský mě asi bude nějakou dobu strašit. A fakt je v JúEsEj reálně možný, že takový individuum někdo propustí zpoza dostatečně vysokých zdí na svobodu?? ()

MarekMotor

Nadprůměrný film, na který si dobře pamatuji i deset let po prvním a jediném shlédnutí. Komorní příběh pro svou precizně zaznamenanou nevyhnutelnost získává rozměr antického dramatu, jeho tvůrce se osvědčil ve všech profesích, které zde zastával, zejména jeho herecký výkon je excelentní. Autor českého názvu by měl být zavřen v podobném zařízení jako hlavní hrdina, třeba by mu to pak došlo. ()

lakiboy

Ach jaj... K tej piatej hviezdičke nechýbalo veľa. Prúser som začínal vetriť už od úvodnej scény... Som asi zvyknutý na väčšie drámy. Ale vďaka réžii a hudbe to bolo na pekné, zaslúžené 4* ()

sWONDER

Naozaj obdivuhodný Thortonov výkon, či už pred, alebo aj za kamerou. Jedinou chybou tohoto silného, avšak miestami vlečúceho sa príbehu je, že je predvídateľný ako rozprávka. 80% ()

waeslly

Mám pouze dvě výtky: 1. Pochybuji o tom, že by se všichni vesele bavili s postíženým vrahem.. 2. Od doby co se pozná s rodinou je jasné jak to dopadne. Přesto mě to emocionálně zasáhlo. A Billy píše luxusní dialogy a postavami vyprávěné historky. ()

karlee

No tak je to trochu přitažené za vlasy, hlavní hrdina Karl je sice prizmatem filmu sympa, ovšem ruku na srdce, sluníčkáři a hvězdičkáři zde na čsfd, kdo z vás by mu nabídl garáž k bydlení? Ovšem Eastwoodovský závěr se povedl. A když už se hlavní hrdina jmenuje Karl, tak to tu čtverku dá. ()