Reklama

Reklama

Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (43)

lucifrid 

všechny recenze uživatele

Nádherný film, který přinese a probudí velkou spoustu emocí. Nejen ve filmu, ale i ve vás. I když trailer toho ukázal docela dost a natěšil opravdu hodně, bylo to ještě emotivnější, než jsem čekala. Na plátně vidíte odehrávat se věci, tedy emoce, a reakce na ně, které vám teď přijdou naprosto samozřejmé, přitom v minulosti jste se jimi mohli trápit a nechápat je. Někomu to možná může přinést i určité prozření. Mně to přineslo samé nádherné pocity a kromě nich jsem se navíc i skvěle bavila. Opět se povedlo do filmu promítnout spoustu silných okamžiků a hlubokých, i když vlastně ne překvapujících myšlenek. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od jedničky je to více pro děti, ale i my dospělí si příjdeme na své... Je to jeden z nejlepších animáků, jediná nevýhoda je, že je docela potřeba vidět jedničku, jinak to vy a vaše děti ze začátku nepochopí.. jinak ce se týče Riley, stává se z níteenagerka a o slovo se hlásí nové emoce - zejména Úzkost, která se snaží dosavadní velitelku Radost upozadit, či doslova potlačit.. Ale jsou tu i další nové emoce, Závist, Nuda a Stud (a ještě cameo Nostalgie).. Sice se všichni snaží o Rileyino dobro, ale jak známo, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly... Takže Riley sice válí v hokeji, má nové kamarádky chystá se na střední, ale musí svést boj ve své vlastní hlavě- čemuž docela rozumím (Úzkost a Stud a taky Smutek a Strach, to jsem celý já).. Děj je sice jednoduchý, ale nápaditá animace tomu hodně přidala, prostě ideální film pro děti (a ano rodinný film), ne jako některé uřvaniny poslední doby.. No a na konci je potitulková scéna, tak neodcházejte z kina (Závist, co jste oděšli, že?).. Jediné, na co si ještě počkám, tak na verzi na streamu v angličtině, to bude cool.. Viděno v kině 2D (cze dab.)...95% ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Pixar sú späť v plnej sile vo svojom asi najväčšom projekte, na ktorý som bol veľmi zvedavý. Inside Out 2 bude na konci roka určite jedným z mojich top filmov roku, nakoľko neviem vnútorne nájsť asi nič výraznejšie, čo by tu nefungovalo. Je pravda, že sa tu dočkáme niekoľko momentov deja-vu, no nijakým spôsobom výraznejšie nekazia celkový dojem. Oceňujem tvorcov, že nám ukazujú obdobie dospievania, kedy človek dochádza k svojmu vlastnému sebapoznávaniu, emócie začnú byť oveľa komplikovanejšie, svet samotný nadobudne úplne iné rozmery a veci už nie sú také jednoduché, ako keď sme boli len obyčajné deti. Všetko, s čím sa stretneme je odrazom toho kým sa staneme. Navyše musím povedať, že spracovanie úzkosti patrí medzi asi to najlepšie čo som kedy od Pixaru videl. Myslím si, že nenájdem lepšiu scénku vo filme ako, keď Riley skončí na trestnej lavici a vnútorne prežíva všetko, čo sa okolo nej deje. Nechcem to viac rozoberať, aby som nedával zbytočné spoilery, no ide o momentku, na ktorú asi nikdy nezabudnem. Dabing bol opäť solídny, no som takisto zvedavý aj na to, ako bude znieť originál. Mrzí ma, že "Strach" a "Nechuť" už nedabujú Bill Hader a Mindy Kailing, no som zvedavý, či to nejako výraznejšie pocítim. Hudba stále vynikajúca, animácie však musím totálne vyzdvihnúť. Veľmi ma fascinuje, ako dokázali tvorcovia skombinovať 3D s 2D a dokonca aj v jednej postave zachytiť hernú grafiku starších postáv a spôsob, ako vyzerali. Film však asi nie je úplne pre deti do 7 rokov, ktorí podľa mňa veľa scénok vôbec nepochopia. Je to film o dospievaní a myslím si, že práve od 12 rokov vyššie ide o projekt, ktorí si diváci užijú. Som vďačný za tento zážitok a som veľmi rád, že Inside Out je stále skvelou značkou. Pixar, zachovajte to prosím. Hodnotenie: A+ ()

Mini_X 

všechny recenze uživatele

V hlavně 2 je krásnou ukázku, jak udělat kvalitní pokračování k prvnímu filmu, které nabídne větší škálu emocí než v prvním filmu. Je fakt super, že se V hlavě 2 nesnaží být extrémně jiným film než první díl, což někteří budou považovat za mínus, ale podle mě to byla správná cesta. Je také super, že některé emoce co se objevili v prvním film dostali více prostoru v tomhle pokračování, což se cení:) Jenomže tenhle film je hlavně o nových emocích, které stejně jako ty co už známe fungují fakt dobře, hlavně emoce Úzkost, které si krade všechny scény ve kterých se objeví. Film také krásně pracuje s reálným světem a Riley a oproti prvnímu filmu mě více bavilo sledovat život Riley. Ale to co pro mě osobně nejlépe fungovalo bylo samotné zpracování puberty, u které se mi vybavili moje vlasní vzpomínky na mojí pubertu. Celkově Pixar teď dost dobře zabodoval jak u mě, tak i v prvním otevíracím víkendu. Jediný co mi chybělo v tomhle pokračování byla emoce Nadržený:) 8/10 ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Po takmer desiatych rokoch sme sa dočkali pokračovaniu skvelého Inside Out. Chvála Bohu, nedopadlo to zle. Z hľadiska príbehu sa tvorcovia (logicky) vydali na predpokladanú cestu – mladá Riley vstúpi do puberty a k tomu pribudnú aj nové emócie. Viac by som ani neprezradil, pozrite sa na to. P.S.: Pixar takýto animák už potreboval dlho. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Galerie (42)

Zajímavosti (6)

  • Vo filme môžeme vidieť viacero animácií a grafických prístupov. 2D animácia, video-animácia, detské kresby... Všetky symbolizujú digitálny svet, ktorým prechádzala generácia Z, ktorú Reily predstavuje. (giaruj)
  • Postavu Bloofyho v slovenskom znení nadaboval Miro Jaroš, veľmi populárny spevák pre deti. (giaruj)
  • Postava Nuda sa mala objaviť už v prvom filme. (giaruj)

Související novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

včera

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Reklama

Reklama