VOD (1)

Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Arsenal83

Celým filmom sa prebíja výborná temná atmosféra, ono už tie útroby kláštora samotné majú čosi do seba. Potom sa z toho stáva možný pokus o hororový thriller, ktorý mohol ostať pri zemi. Mohol tam zakomponovať nadprirodzeno, ale nemusel ísť takým smerom, že na konci tam démon s mníchmi manipuluje akoby bol bábkoherec. A s bábkohercami bývajú problémy, jedna je dokonca katastrofálnou ministerkou. V rámci deja dobre, ten záver mi trocha pokazil dojem, ()

NiWi

První polovina je relativně nezajímavý bloumání, které rychle ztratí napětí. Ta druhá se aspoň jakž takž snaží celý film opodstatnit a dát mu nějakou půdu pod nohama. Overall je to ale dost zapomenutelný horor, který přináší pár zajímavých vizuálních ošklivin a docela fajn atmosféru temného opatství, ale nakonec vyzní do ztracena. Na druhou stranu kredit polákům za snahu, protože bych vyměnil 10 českých romantických komedií za 1 takový průměrný horor. ()

EvilPhoEniX

Sympatické překvápko od Poláků a Kowalski je první právoplatný polský hororový režisér, od kterého můžem v budoucnu čekat ještě zajímavé věci. Hell hole má netradiční a poměrně originální námět o detektivovi, který se infiltruje jako mnich do kláštera, aby zjistil, kam se poděly nedávná zmizelá ženská těla, ale odhalí docěla děsivé spiknutí. Film balancuje mezi krimi thrillerem a satanistickým okultním hororem, což je atraktivní kombinace si myslím a to vše podpořené slušným řemeslem. Povedly se lokace ( Strom před klášterem je úchvatný), ale i samotný klášter, má co nabídnout. Libila se mi hudba, bavila mě zápletka, atmosféra se místy dala krájet a došlo i na pár chuťovek ( efektní podříznutí hrdla, rozřezané pověšené ženské těla, či mouchy vylétávající z mnichovy hlavy) a finále se samotným ďáblem a ježíšem se může opřít i o skvělé masky. Potěší i rychlé tempo a krátká stopáž, opravdu s tím nemám problém. Fakt, že to natočili Poláci si zaslouží zaokrouhlit na 4 hvězdí. 7/10. ()

Skeksis odpad!

Pekelná nuda! Po hodine nejakého trápneho prirovnávania sa k Menu ruže alebo ako prísť do kláštora, nič nevedieť, nič nechcieť a nič nemať, sa začalo niečo diať. Avšak toto podivné polhodinové divadlo nezachránilo celkový film. Trápne efekty, pointa nijaká. Celé mi to pripadalo ako stavebnica LEGO - všetci vedia, že je to kravina, ale aj tak to skladajú. ()

Morholt

Snad nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že film je rozkročen mezi kriminální thriller a satanistický horor. Problém je, že Kowalski se nedokázal rozhodnout ani pro jedno a výsledný mix úplně nefunguje. Každopádně pokud bych něco ocenil, tak je to atmosféra odlehlého kláštera. Ta byla dokonalá, ale ne vždy využitá. Sedělo mi  dobové zasazení a fajn byli i herci. A konečně potěší těch pár nechutností i celkem povedený konec. Nicméně i přesto všechno tu rozháranost nedokážu ignorovat. 55% ()

• Natáčanie filmu prebiehalo predovšetkým v poľskom meste Lubiąż. (Real Tom Hardy)
  • Titulky v závere filmu idú odzadu. (achnaton43)