Krvavé Vánoce

• Velká Británie Don't Open Till Christmas

Je noc před Vánoci a ulice Londýna jsou naplněny sváteční atmosférou. Ale pouze do té doby, než se z prvního domu ozve křik hrůzy a svátky klidu se rázem změní v karneval strachu. Krvavé Vánoce začínají. Ohroženi jsou všichni, kteří se ten den rozhodli převléknout do obleku Santy Clause. Fanatický vrah nesnáší Vánoce a nejvíce ze všeho tuto dětmi milovanou postavu. Londýn se tak začíná plnit mrtvolami Santa Clausů, kteří přišli o život často tím nejbrutálnější způsobem. Podaří se Scotland Yardu zastavit psychopata dříve, než ve městě zavládne totální panika? (oficiální text distributora)

uprchlice

"Krvavé Vánoce" jsou opravdu krvavé. Děj nás zavede do ulic Londýna, kde má o svátcích někdo spadeno na Santa Clausi! Vražd si tam užijete dost, protože neuplynulo ani 10 minut filmu a už jsou zabiti asi 3 Santové! Film na svou dobu nevyděsí a ani ničím nepřekvapí. Je to taková detektivní vyvražďovačka, kde policisté čekají až Vánoce pominou a vrah se zabíjením přestane. Jeden z těch policistů je celkem příjemný chlapík, ale i kolem něj se začne vrah motat... Film se dá srovnávat s klasikou "Silent night, deadly night". Ovšem "Krvavé Vánoce" jsou jen slabým odvarem. Napětí zde drží jen fakt, že nevíme, kdo je vrahem. Bohužel se to ale dozvíme docela brzo a zbytek filmu je jen zbytečná nuda. Film se stopáží 84 minut mohlo napětí udržet trochu déle. Ovšem za vraždy musím dát plus, protože s krví se opravdu nešetřilo. Byly sice krátké, ale přesvědčivé a krvavé. ()

andy60

Poté. co Řitka zvýšila o 100 % ceny jsem očekával, že úměrně s tím vzroste i kvalita filmů. Nestalo se. Tohle vraždění Santa Clausů to jen potvrzuje, že Řitka nám předkládá sračky. I když v rámci toho, co vydávají, tohle patří k tomu lepšímu. ()

patho666

Slušný krimi horor, pekne šlape, nedudí, netreba v tom hľadať hlbší zmysel či dokonca ťažkú logiku len si užiť starú vianočnú kilovačku so slušným bodycountom. ()