Krvavé Vánoce

Edmund Purdom

Alan Birkinshaw

Alan Pudney
  • MM_Ramone

Vianočné sviatky mám veľmi rád. Avšak nie každé Vianoce sú šťastné a veselé. Tie moje posledné veru za moc nestáli. Neboli ani šťastné a ani veselé. Čo sa dá robiť? Aspoň, že neboli krvavé. "Krvavé Vianoce" som si užil akurát tak pri sledovaní tohto postaršieho anglického filmu. No užil ako užil. Tento mizerný slasher horror ma dosť sklamal. Čakal som omnoho zábavnejšiu, brutálnejšiu, krvavejšiu a hlavne vianočnejšiu jazdu. Nie je tam žiaden sneh, žiadne koledy, žiadna výzdoba, ľudia sa tam prechádzajú po Londýne v krátkych rukávoch... to majú byť Vianoce?! Žiadna vianočná atmosféra, nudné vraždy, málo krvi, žiadna zábava... Nuda! *(6.1.2016)

• SOLOM.

Tento britský slasher mírně zavání italským giallem, ale kvalitně je úplně někde jinde. Někteří fanoušci jej berou jako další vánoční „pecku“, ale v mých očích jde jen o podprůměrnou podívanou, kterou stačí vidět jednou. Přitom atmosféra se alespoň zpočátku vezla na docela příjemné vlně. Stupňující napětí a každá další vražda přímo vybízeli k dobré podívané, jenže nepříliš vábivé mordy všechnu snahu poslali vniveč. Některé scény jsou skutečně vyvedené a určitě si pochvalu zaslouží, ale těch je zde jen poskrovnu. Převládají spíše ty laciné, z nich gumovitost smrdí na sto honů (viz. střep v oku). Místy až céčková podívaná rozhodně neuspokojovala mé potřeby a já se po čase začal mírně nudit. Scény, při nichž vrah bodá do svých obětí, zvládnou lépe i čeští amatéři. Podobně jsem to cítil i u stupidního chování některých obětí, ale tento nešvár je vidět snad v každém druhém filmu.(25.1.2012)

Celkem povedený slasher. Vrah řádí tentokrát v Londýně a vybírá si Santy a to takovým způsobem, že každá vražda je jiná a mrtvol přibývá jak na běžícím pásu. Do toho tu svoje vyšetřování vede dvojice detektivů a jedna mladá žena chce rovněž odhalit vraha, který zabil jejího otce. Film má spád, nenudí a rychle se blíží k závěru, který mě ale svoji smrští debilních odhalení, zvratů a scén vrátil na zem k průměrnému hodnocení. Nicméně na jedno zkouknutí rozhodně slušná zábava.(3.2.2015)

• eraserhead666

Zase film, kdy je plakát mnohem výživnější než film samotný. naštěstí jsem se celou dobu koukání bavil představou, jak sovětský Děda Mráz infiltroval do Londýna a rozhodl se vraždit jeden ze symbolů kapitalismu, tedy ryze západního Santa Clause. Tahle myšlenka alespoň hodila film do zábavné roviny. Jinak se britové rozhodli spojit ryze americký slasher s ryze italským giallem a naservírovali nesmírně tupou a v jistých okamžicích samospásně vrstvenou (mnoho scén nevyplývá z děje ale z toho, že někoho někam potřebovali dostat, protože to tam moc hezky vypadá (galerie, koncertní klub - s poměrně zábavným cameem Caroline Munro - peep show)) krvavou vyvražďovačku. Nad plynulostí děje opravdu občas zůstává rozum stát, naštěstí zde jsou velmi hezké a sympatické slečny a samotné mordy jsou poměrně nápadité a krvavé. Příběh, pointa a vyvrcholení však stojí opravdu za hovno.(1.9.2018)

Ďalší z vianočne ladených hororových kúskov nás zavedie do ulíc Londýna, kde neznámy psychopat začne pred sviatkami vraždiť Santa Clausov. Do vyšetrovania sa púšťa dvojica detektívov zo Scotland Yardu, ktorým sa do práce začnú na vlastnú päsť miešať aj dcéra jedného zo zavraždených Santov a čudácky novinár. Trochu ma prekvapilo, že nejde o klasický slasher, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale skôr o napínavé giallo. Škoda, že film občas stráca spád a niektoré scény pôsobia dnes už trochu smiešne, ale komplexne na mňa zapôsobil pozitívne a pozrieť sa oplatí.(27.12.2010)