Fuga dal Bronx

Bronx Warriors 2

Sci-Fi / Akční

Itálie, 1983, 89 min

• Quint

Ne tak stylové a extravagantní jako Válečníci z Bronxu, ale zato o poznání akčnější. Celý film je jedna dlouhá scéna, v níž lidé pobíhají po městě a spalují se plamenomety nebo se vyhazují do vzduchu v peckinpahovsky zpomalených záběrech. Je z toho cítit snaha o jakýsi politický komentář, ale v zásadě je to jen přehlídka nonstop explozí. Mark Gregory se po roce trochu otrkal, pořád nosí trvalou a džíny tak upnuté, že v nich sotva chodí, ale vypadá přitom už o něco méně zženštile než v jedničce. Největším tvrďákem tu je ovšem jeho dětský parťák, který má ze všech postav zdaleka nejvyšší kill count a kope zadky neméně dobře jako Hit-Girl z Kick-Ass. Název filmu (Escape from the Bronx) je dost zavádějící – ve skutečnosti tu nikdo z Bronxu neprchá, ale koho to zajímá.(21.4.2018)

Zlátanina v tých najlepších tradíciách italo trashu. Im proste nestačilo natočiť jeden mockbuster ( čili rip-off ) od ESCAPE FROM NEW YORK, oni ich museli natočiť v rozmedzí dvoch rokov ( zatiaľ som napočítal najmenej 5 kúskov ) hneď niekoľko. Mladučký vlasáč Gregory ( Trash ) pózuje ako pre módny časopis, pán Silva ( Wrangler ) sa snaží hrať toho najúlisnejšieho bastarda pod slnkom a pyrotechnici boli opäť vyťažený na maximum. Boli to časy, dámy a páni.(4.10.2017)

Nonstop akčný film,ktorý môže kľudne konkurovať menšej vojne.Počet mŕtvych 174,dosť vysoké číslo,keďže sa nejedná o vojnový film.Je to len zábava,ináč je to totálna hlúposť.Už len na začiatku filmu chlapík zostrelí pištoľou vrtuľník,čo pôsobí veľmi absurdne a smiešne.Nuda v žiadnom prípade,akcia od začiatku až do konca.K slovu prídu nie len revolvery a samopaly,ale aj brokovnice,nože,výbušniny,granáty,ale aj plameňomety.Dokonca aj malý chlapec sa aktívne zúčastní bojov,bez problémov vie narábať s revolverom,ale aj granátmi,dokonalý je v kladení výbušnin,dokonalé pozná celý Bronx.To je film na dobrú noc po talianski,ale pozor,len pre fanúšikov tohoto žánru.(1.12.2011)

Tak konečně jsem to splašil a i když jednička byla nic moc ani si neumíte představit jakou jsem měl radost, že uz to konečně uvidím! Nakonec mě film fakt příjemně překvapil. Rejža se zřejmě poučil z chyb z předchozího dílu a naserviroval nám akcí nabitou, postapo bečkovou podívanou. Na xicht Trashe už jsem si zvyknul z předchozího dílu a z Thundera. Takovej nářez jsem fakt nečekal. Na beckovej brak je to bomba!(8.9.2016)

• J.Connor

Enzo Castellari se svou ekipou zřejmě zapomněli z N.Y.C. po nátáčení 1990: BOJOVNÍCI Z BRONXU včas odjet a propadli zde tehdy tak módnímu heroinu. Podařilo se jim totiž zplodit hypnotické a explozivní pokračování, ve vskutku opiovém tempu. Z hodinu a půl dlouhého filmu, zabírají přestřelky a výbuchy asi 85 minut, nicméně nikdo nikam nespěchá, dynamiku pohledati a slow motion je snad každý druhý záběr. Zvláště zábavné pyrotechniky hoši zakoupili slušné množství, protože vybuchuje úplně všechno - vrtulníky, auta, náklaďáky, domy, modely domů a taky lidé, ať už to je chudina z Bronxu s připevněnými bombami na hrudi či vojáci s plamenomety (musím však uznat, že některé scény explozí jsou celkem působivé, zvláště s těmi zpomalovačkami). Kostymérka naštěstí ušetřila Trashe další trapnosti s kozačkami a Mark Gregory se naučil tolik neprsit. Z prvního dílu nás čeká jen gang tanečníků s buřinkami, novinkou je pitvořící se Henry Silva a starý známý Škorpion z 2019: NOVÍ BARBAŘI, Giancarlo Prete, jenž zde představí svého syna v roli svého syna. Během filmu dle imdb zařve 174 lidí (což trumfuje v tomto ohledu již dosti absurdní ENDGAME), z toho jeden na opravdu chutné rozmlácení hlavy pažbou brokovnice (samozřejmě ve slow motion).(11.12.2009)

• - Natáčelo se 18 měsíců po konci natáčení 1990: Bojovníci z Bronxu. (J.Connor)

• - Ve filmu je zabito celkem 174 lidí. Z toho 110 zastřelením, 40 explozí, 9 útokem plamenometu, 1 ubodáním, 1 je zabit mimo obraz, 4 neznámým způsobem, 6 elektrickým proudem, 2 úderem helmy a jednomu je rozdrcen obličej pažbou brokovnice. (J.Connor)

• - Na stěně v bytě Trashových rodičů je velký černobílý plakát jeho představitele Marka Gregoryho z předcházejícího filmu 1990: Bojovníci z Bronxu. (J.Connor)