Tom Horn

• USA Tom Horn (více)

Hlavní postavou tragického příběhu je bývalý vojenský zvěd Tom Horn, který se proslavil tím, že zajal legendárního apačského náčelníka Geronima, a později se stal jedním z úspěšných lovců lidí. Stárnoucího, unaveného pistolníka vyhledá ve Wyomingu rančer John Coble, který mu nabídne práci. Jménem dobytkářů ho najme, aby našel a zlikvidoval početné zloděje dobytka, kteří sužují kraj. Rančeři mu slibují naprostou podporu, ale pouze pod podmínkou, že jeho pověření zůstane utajeno. Tom souhlasí a pustí se do práce. Brzy se mu podaří najít stopu a vypátrat několik zlodějů, které postupně postřílí. Jak na jeho pažbě přibývá zářezů, ubývá v kraji krádeží, a tak se postupně stává největším problémem dobytkářů sám Tom Horn. Aby nevyšlo najevo, pro koho vlastně pracuje, rozhodnou se ho dobytkáři zbavit. Zanedlouho je zastřelen patnáctiletý syn chovatele ovcí Nolta a vše je narafičeno tak, aby stopy vedly k Tomu Hornovi a poslaly ho na šibenici. Tom je zatčen, souzen a pochopitelně odsouzen k trestu smrti. Podaří se mu sice uprchnout, protože však nemá koně, neuteče daleko a je opět dopaden. (Nova Cinema)

gizi

Snad proto, že jsem dlouho westerny nesledoval, jsem při občasném shlédnutí spokojen, nebo je to tím, že prostě natrefím na dobrý film, jako je tento. Snímek vlastně nijak výjimečný není, ale dodává mu možná můj oblíbený McQueen a pak taky zajímavá, ne úplně typická hudba pro western (či vůbec pro film). Zhlédnuto poprvé 16.2.13 a za 75%. ()

Bogrant

Málo spomínaný western z doby, kedy už tento žáner rýchlo upadal do zatratenia, inšpirovaný málo známymi skutočnými udalosťami zo života muža, ku ktorému osud nebol zrovna prívetivý. Film, z ktorého si človek bohužiaľ zapamätá asi iba ten nepríjemný záver a fakt, že ide o jednu z úplne posledných úloh McQueena, ktorý sa aspoň stihol dôstojne rozlúčiť. ()

babuca

Realistické vykreslenie obdobia konca ,,divokého západu,, ...a stále aktualne/ mocní kohosi použijú vo svoj prospech a potom chladnokrvne ho obetujú tváriac sa, že tak to má byť. Krutý ale pravdivý záver. ()

Choucas

V tomto filmu umírají dvě legendy - a to Steve McQueen a celý divoký západ. Přes to že McQueenovi nebylo zjevně dobře, je opravdu skvělý, stejně jako tento film. ()

martin46

Jeden z poslední pomník slávy jednoho z největších velikánů světového filmu. Role jako šitá na míru. Postava Toma Horna je ve své podstatě dobrák, který vše myslí dobře a sem tam někoho odbouchne i když svět kolem něj se začíná pomalu civilizovat. To právě nemohou skousnout muži zákona a Tom se stane jejich obětí. Konec filmu mi přijde hodně symbolický. Smrt jak filmová tak i ta skutečná, která přišla o několik měsíců později. ()

KubaST

Trochu zvláštně pojatý film. Zápletka v podobě nespravedlivého odsouzení k smrti je vcelku jednoduchá a nepřišla mi jako hlavní bod. To spíše více zaujme výkon Steveho McQueena a sentimentální nádech měly časté záběry na zapadající slunce s netypickým hudebním doprovodem. Jakoby se Steve svým způsobem loučil s životem a svými fanoušky, vzhledem k tomu, že zanedlouho zemřel. ()

GS58

Nemám ráda beznadějné příběhy, zvláště když jsou podle skutečnosti. Ale realita je prostě taková. Krásně zahraná a natočená labutí píseň Steve McQeena. ()

Mike_Doe

Tom Horn je postava, v ktorej Steve McQueen podal nadľudsky výkon keďže v tej dobe bol už v terminálnom štádiu rakoviny a napriek tomu dokončil všetky scény statočne a profesionálne. Herec sa z veľkej časti "prevtelil" do postavy hlavného hrdinu a niet sa čo čudovať. Steve/Tom bilancuje svoj doterajší divoký život pred príchodom možnej predčasnej smrti. Tej sa snaží stoj čo stoj uniknúť (paralela medzi útekom z väzenia a snahe odstrániť ochorenie aj nezákonnými cestami). Film ponúka reálne zobrazenie drsnosti divokého západu, ktoré je tuná zobrazené veľmi kvalitne. ... ako keby bol natočený pred nedávnom. V konečnom dôsledku je to milé prekvapenie, ktoré by ste nečakali od filmu z roku 1980. Aj keď sa Steve ako človek často správal kreténsky, ako herec je doteraz nenahraditeľný. ()