V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

corpsy

Animovaný veľkofilm, do ktorého vkladalo štúdio DreamWorks nemalé nádeje, a podobne som na tom bol aj ja. Kým účtovníkov v štúdiu snímok až tak veľmi neohúril, u mňa to dopadlo o niečo lepšie. Na hodinku a pol som sa ponoril do magického biblického sveta, výborne sa zabavil, nostalgicky som si spomenul na všetky tie historické veľkofilmy 50. a 60. rokov a dostalo sa mi kvalitnej ukážky animovaného filmového umenia. ()

cheyene

Na Princi egyptském mě bavila již samotná animace, ovšem potěšila i hudba a samozřejmě biblický příběh. Dalo by se skoro říci, že se jedná o animovaný velkofilm, u kterého se divák nebude nudit, v příjemně stravitelné formě se dozví něco o Mojžíšovi a čas mu u tohoto snímku uteče jako voda z Rudého moře. :) ()

nascendi

Animáky a biblické legendy sú na okraji môjho záujmu a tak som Princa egyptského dopozeral iba z povinnosti. Nemôžem mu dať menej ako tri hviezdičky, pretože vidím jeho využitie pri spestrení hodín náboženstva. Česky prespievanú Zimmerovu hudbu, ani fakt, že Mojžiš doviedol svoj ľud na jediné miesto bez ropy som pri hodnotení nebral do úvahy. ()

DJ_bart

"Take the staff in your hand, Moses. With it, you shall do my wonders." ________ Jakožto zapřísáhlýho ateistu a antiteistu – jednoduše vzato člověka, který má neuvěřitelnou averzi k náboženství, přeci jen dnes uplynulo dvacet let od 11. září – mě naprosto šokuje, s jakou pompézností mě až nepopsatelně uhranula tato neprávem pozapomenutá animovaná adaptace jednoho z nejproslulejších biblických příběhů Starého zákona (specificky z knihy Exodus), který po několik staletí stále fascinuje lidi věřící i nevěřící. Spíše než mýtickou legendou o osvobození hebrejského lidu z otroctví a deseti ranách egyptských je však 'Princ egyptský' fantazijně subtilním alegorickým příběhem o vztahu dvou bratrů, jejichž vzájemná láska se záhy změní v krvelačnou nenávist, a kde stěžejním příběhovým motivem je klasická floskule "pýcha předchází pád" – o to víc není určen výhradně pro mladší diváky, ale pro všechny věkové kategorie. Celkově vzato, jde o žánrový veledílo, který svou epičností doslova nahání husí kůži, a který mistrovsky vyniká dechberoucími muzikálními pasážemi a fenomenálními hudebními kompozicemi, čímž ho osobně řadím mezi jeden z 10 nejúchvatnějších animáků, co jsem kdy měl tu čest viděl. 'Princ egyptský' navíc potvrzuje fakt, že 3D animáky se nikdy nevyrovnají poetice a uměleckým ambicím těch kreslených – leč nelze se moc čemu divit když jde o počin ještě z éry, kdy studio Dreamworks bylo na vrcholu svý tvůrčí inovace.... klobouček a jarmulka k tomu. ✡️ ()

majo25

2. dlhometrážny snímok štúdia Dreamworks sa podaril viac než dobre. 2D animácii vzhladom na rok nemožno nič uprieť a napr. také rozostúpenie Červeného mora bolo na animáciu fakt úchvatné. Nejednalo sa o komédiu, aj preto pár vtipných momentov si mohli autori odpustiť, tiež tam s biblie bolo pár vecí vynechaných a velké množstvo pesničiek, ktoré som tak musel pretáčať dopredu. Inak skvelé. Hodnotenie: 80% ()

• Když mluví Mojžíš s Bohem, Val Kilmer mluví ve skutečnosti sám se sebou, protože namluvil obě postavy. (Martin00x)
  • Na filmu pracovalo mimo jiné 600 odborníků na náboženství. (Karlos80)
  • Šlo o první animovaný film ještě novotou vonícího studia DreamWorks. Jeden z jeho spoluzakladatelů, dřívější prezident Walt Disney Company (z níž neodešel v dobrém) Jeffrey Katzenberg to tehdy komentoval: "Ten nápad měl Steven Spielberg ještě před tím, než jsme společně založili DreamWorks. Svého času jsme spolu s Davidem Geffenem diskutovali o tom, jaké projekty bychom rádi dělali. Já jsem mluvil o své vizi moderního kresleného filmu a o tom, jak bych nově definoval hranice daného žánru. Napadlo mě, že by nebylo špatné natočil velké, monumentální filmy jako Indiana Jones, Terminátor 2 a Lawrence z Arábie v kreslené verzi a Steven na základě toho navrhl, abychom udělali Desatero přikázání. Což nás okamžitě nadchlo." (NIRO)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí