poster

Světlo mého dne

 • USA

  Light of Day

Drama / Hudební

USA, 1987, 107 min

 • Martin741
  **

  Neskutocne slaby namet na film, rezisersky cira rutina ... pravom v zabudnuti .20 %(27.4.2019)

 • FilmFan24
  ***

  Původní název scénáře byl "Born in the USA.". Režisér Paul Schrader požádal Bruce Springsteena k napsání ústřední písně pro film. Springsteen skutečně song "Born in the USA."napsal a protože se mu velice líbil, zařadil jej na na svoje multi-platinové album, které také tak pojmenoval. Později jako náhradu Springsteen napsal píseň "Light of Day". Tato událost je také důvodem, proč "The Boss" Springsteen napsal poděkování Paulu Schraderovi na svoje slavné album "Born in the USA.". Ve filmu hraje jednu z hlavních rolích Joan Jett, která tady na ČSFD není vůbec uvedená.(9.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,489,617Tržby Celosvetovo $-(25.10.2009)

 • - Ve filmu se objeví smyšlená kapela "The Problems". Ve skutečnosti se jednalo o americkou synthpopovou skupinu "Exotic Birds", jejímž členem byl krátce i Trent Reznor, pozdější zakladatel Nine Inch Nails a jedna z nejdůležitějších postav alternativní hudební scény minulých let. Reznora je možné ve filmu zahlédnout v kratičké sekvenci. (J.Connor)

 • - Původní název scénáře byl "Born in the USA". Režisér Paul Schrader požádal Bruce Springsteena k napsání ústřední písně pro film. Springsteen skutečně song "Born in the USA" napsal a protože se mu velice líbil, zařadil jej na na svoje multi-platinové album, které také tak pojmenoval. Později jako náhradu Springsteen napsal píseň "Light of Day". Tato událost je také důvodem, proč "The Boss" Springsteen napsal poděkování Paulu Schraderovi na svoje slavné album "Born in the USA". (FilmFan24)