Leo se po zdrcující diagnóze rozhodne s pomocí spoluvězně utéct a po dojemném shledání na svobodě začne plánovat pomstu. (Netflix)

Anderton

Takmer celá epizóda sa odohráva vo väzení a venujeme sa plánu úteku. Ten je nakoniec zrealizovaný a ide o jeden z najlepšie vymyslených útekov vôbec. Samozrejme netreba príliš riešiť logiku a vôbec možnosť, že takto by sa v realite dalo dostať z basy, ale to môže byť divákovi úplne jedno. Tvorcovia sa snažia z náš vyždímať aj nejaké tie emócie, ale to bude fungovať najmä vtedy, ak uvidíte Zelenú ako jednu z posledných častí. ()

molcan2

Toto je epizóda, ktorou som začal. Zelená je dobrá farba, trochu pokojná, ale určite nie tu! Po prvé, milujem Giancarla Esposita a verím, že v tejto epizóde odviedol skvelú prácu a tiež výber novej postavy s trochou komédie po Gusovi Fringovi z BB/BCS. Jediný problém? Epizóda je trochu nejasná, myslím si, že dodáva seriálu dej a kontext a verím, že je to dobrá epizóda na začiatok, ale s týmto tempom, ktoré určite viem, že ďalšie epizódy nedosiahnu, nás ako divákov tak trochu nudí, ak nie sú tak dobré. Po tejto epizóde si pozriem epizódu 5(fialová). ()

Rocky88

Viděno jako pátá epizoda. Tahle o útěku z vězení funguje i samostatně, na druhou stranu nemá na vývoj žádný vliv. Pouze ukazuje, jak spolu Ray a ten kudrnatej běloch (pozor, rasismus!) vycházeli v minulosti. ()

Trevor

Túto epizódu mi Netflix navrhol ako tretiu v poradí, ja som si ju z pohľadu chronologického postupu epizód pozrel ako druhú a ak by bola ako prvá určite by ma na seriál navnadila, pretože snáď o 50% lepšia ako fialová epizóda. Nebyť otrepaných liberálnych stereotypov dementov z Netflixu o hubičkách, rasizme a hlúpych policajtoch či väzenských dozorcov sme sa dočkali milého úteku z väznice a skvelej komediálnej časti. Napriek tomu že tento seriál komédiou byť nemá tak som sa už dávno tak príjemne bavil na nezmiselnosti a naivite celého príbehu, ktorý síce má byť akčnou drámou ale minimálne v teto epizóde sa do žánru vôbec netrafil a ak by bol celý ladený v tomto duchu bol by veľmi príjemným prekvapením. ()