Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šestnáctiletá Hannah Sternová slaví s rodiči a tetou Evou židovské Velikonoce. Jako každý v jejím věku nemá ráda vzpomínání dospělých, zvlášť když se točí kolem holocaustu, kterým prošli její předkové. Letos má Hannah podle starého zvyku otevřít dveře proroku Eliášovi. Právě v tu chvíli se ale záhadně ocitá v Polsku roku 1941, kde poznává stejně starou sestřenici Rivkah. Spolu pak jsou pozvány na tradiční židovskou svatbu půvabné Leah se Samuelem. Uprostřed obřadu je ale slavnost přerušena nacisty a všichni jsou násilím odvlečeni do koncentračního tábora. V nelidských podmínkách se všudypřítomnou smrtí si Rivkah přeje jediné: přežít a jmenovat se Eva. To je moment, kdy Hannah dochází, že je spojením mezi minulostí a současností a že Rivkah je ve skutečnosti její milovaná teta... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (67)

Ziggy Zagg 

všechny recenze uživatele

Je až k neuvěření, co je schopna americká produkce vypotit. Kdyby to byl pouze vzdělávací film pro děti prvního stupně, tak bych to bral s rezervou. Ale takhle hloupě si pohrávat s tématikou holocaustu? Hlavní postava se opije a dostane se záhadným způsobem do roku 1941 do polské židovské komunity ... Poté nastává asi nejsvětlejší chvilka filmu, kde jsou celkem zajímavě představeny židovské zvyky a tradice při svatbě. Po převozu do koncentráku nastává nejhorší a bouhužel převažující část. Ztvárnění lágru a hlavně nacistických oficírů je velice naivní. Muži si s ženami večer vždy v klidu poklábosí u plotu, velitel tábora je sice nácek ,ale celkem měkota. Co mě však vyrazilo dech, bylo, když Kirsten Dunst začne vyprávět svým židovským spoluvězenkyním o pizze a cheesburgrech. Vím že šlo autorům hlavně o to, upozornit nové generace že něco jako holocaust existovalo. Já bych jim však za zbůsob jaký zvolili s chutí nafackoval. ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem kdysi už viděl. Proto jsem jej pustil svým dcerám krátce po navštívení koncentračního tábora v Osvětimi. Tento film je velice vhodný pro mládež, protože není moc násilný a neodvrací tudíž pozornost od zapojení hlubokého lidského citu. V tomto filmu si než naturalistickou syrovost uvědomíme především lidský obsah. Ten je obsažen v násilném rozdělení rodin - mužů, žen a dětí. Dále nám ukazuje pokus o totální lidské ponížení, který byl nejmasovější v historii lidstva. Doporučil bych jako učební materiál. ()

Reklama

ripo 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý nemôže ničím zaujať, tobôž nie hereckými výkonmi. Kirsten Dunst ako rodená židovka - ts ts ts .... To by ani tak nevadilo, ako to, ako tvorcovia strašne primitívne vykresľovali Nemcov a snažiac sa skrátiť minutáž dávali hercom do úst vysvetľujúce vety, ktoré však mohli pomôcť nejakému školákovi, ale hodnotu filmu zatláčali do bahna .... ()

HM 

všechny recenze uživatele

Když člověk vidí, co se na světě děje, filmů o holocaustu a podobných tématech evidentně stále nebylo natočeno dost. Ovšem, obávám se, že kdyby se tento snímek promítal na školách, aby poučil mladší generace, tak nejenže nikoho nezasáhne a neovlivní, ale spíše ještě bude pro smích... K. Dunst není schopna diváka přimět zamyslet se nad tehdy páchanými zrůdnostmi, vyvolat emoce, natož pak přesvědčit, že od teď je hluboce věřící. Značně hloupé je i ztvárnění nacistů, kteří téměř vypadají jako neškodní strejdové... Přínos filmu spatřuji v zobrazení židovských zvyků, i tak mám ale strach, že si američtí tvůrci upravili náboženství podle svého... Zajímavý námět by si opravdu zasloužil o hodně lepší zpracování, tohle dílko mě vážně neoslovilo... ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Film spracovaním zameraný skôr na mladého diváka. V závere sa hlavná hrdinka pýtala že "prečo to všetko sa stalo". Teta jej poradila, "na to sa musíš spýtať Boha - ale potichu". Pochybujem, že keď sa mladý divák, po zhliadnutí filmu na to Boha spýta (hoc aj potichu, či dostane odpoveď. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Po přečtení scénáře se stal Dustin Hoffman také jedním z producentů filmu. (Asmodin)

Reklama

Reklama