Šestnáctiletá Hannah Sternová slaví s rodiči a tetou Evou židovské Velikonoce. Jako každý v jejím věku nemá ráda vzpomínání dospělých, zvlášť když se točí kolem holocaustu, kterým prošli její předkové. Letos má Hannah podle starého zvyku otevřít dveře proroku Eliášovi. Právě v tu chvíli se ale záhadně ocitá v Polsku roku 1941, kde poznává stejně starou sestřenici Rivkah. Spolu pak jsou pozvány na tradiční židovskou svatbu půvabné Leah se Samuelem. Uprostřed obřadu je ale slavnost přerušena nacisty a všichni jsou násilím odvlečeni do koncentračního tábora. V nelidských podmínkách se všudypřítomnou smrtí si Rivkah přeje jediné: přežít a jmenovat se Eva. To je moment, kdy Hannah dochází, že je spojením mezi minulostí a současností a že Rivkah je ve skutečnosti její milovaná teta... (oficiální text distributora)

Orlau32

Co by se dalo s tak vynikajícím námětem udělat ! Jenže : to musí být režisér osobnost a též někdo, kdo v té době žil a dokáže se do té hrůzy vžít ! A též je povinná réžie divákovi aspoň naznačit, že je určitá pasáž snem mladé dívky, která na svatbě vypije více vína než je zdrávo. No, podle mě, to mělo dost chyb. Takový film nemůže být rébus, aby divák hádal co se stalo s novorozenětem a jeho matkou, atd. atd. ()

claudel

Již úvodní slovo Dustina Hoffmana slibovalo výrazný umělecký zážitek. Neviděl jsem pořádně dlouho film týkající se druhé světové války. Ďáblova čísla jsou zajímavě podána, ukazují vztyčený prst na ignoraci hrůz dějin, které by neměly být zapomenuty. Jen ta Kirsten Dunst mi není příliš sympatická, Brittany Murphy ji jasně přehrává. ()

Campbell

Od tohohle filmu jsem nic nečekal a ani jsem od něj nic nechtěl, a tak jsem byl mile překvapen, B. Murphy jsem kdysi miloval, a Dunst kterou jsem nikdy extra rád neměl mi nevadila. A tyhle dvě ženy když byly u sebe mě totálně dostávaly, jejich herecký koncert je parádní a Murphy i když ne moc pěkná tak exelovala. Je sice pravda že na film se už asi nepodívám tak říkám paráda. ()

ivishka

Jeden z těch lepších filmů,které se pohybují v období již hojně propírané části historie našich předků a to jest holokaust.Tento film mě velice sebral. Nejen, že oceňuji herecké výkony hlavních herců, ale také mě zaujalo zajímavé pojetí příbehu,který v podstatě vypráví o slečně, která se z nevysvětlitelných důvodů najednou ocitla v Polsku v roce 1941 - dá se říci nemožné ale přece jen zajímavé. Ne mnoho dobrých snímků tohoto rázu dokáže takto zaujmout. ()

ripo

Film, ktorý nemôže ničím zaujať, tobôž nie hereckými výkonmi. Kirsten Dunst ako rodená židovka - ts ts ts .... To by ani tak nevadilo, ako to, ako tvorcovia strašne primitívne vykresľovali Nemcov a snažiac sa skrátiť minutáž dávali hercom do úst vysvetľujúce vety, ktoré však mohli pomôcť nejakému školákovi, ale hodnotu filmu zatláčali do bahna .... ()

• Po přečtení scénáře se stal Dustin Hoffman také jedním z producentů filmu. (Asmodin)