Ďáblova čísla (TV film)

The Devil's Arithmetic

Drama / Válečný

USA, 1999, 95 min

Co by se dalo s tak vynikajícím námětem udělat ! Jenže : to musí být režisér osobnost a též někdo, kdo v té době žil a dokáže se do té hrůzy vžít ! A též je povinná réžie divákovi aspoň naznačit, že je určitá pasáž snem mladé dívky, která na svatbě vypije více vína než je zdrávo. No, podle mě, to mělo dost chyb. Takový film nemůže být rébus, aby divák hádal co se stalo s novorozenětem a jeho matkou, atd. atd.(18.12.2010)

• warhammer

Tak tohle dokáže natočit jen američan a pěkně přiblblej. Když už někdo chce poukazovat na holocaust a celkově hrůzy koncentračních táborů, tak by tam ta hrůza taky měla být cítit. Kdyby tam neoběsili 4 uprchlíky a nešoupli na konec plynovou komoru, tak by to bylo jako nějakej dětskej letní tábor. Námět by byl dobrej, ale bohužel jen námět. Žádné extra herecké výkony. Žádné napětí ani ve chvílích kdy by mělo být cítit. Škoda slov.(7.5.2013)

• Pttak

Nápad rozhodně dobrý, ale výsledek? Prostě snímek bez emocí, které mají vždy právě dle mého názoru provázet diváka při sledování filmů odehrávajících se v koncentračním táboře. Skoro bych řekl, že to je místy natočené jako pohádka. Někdo by mohl namítnout, že to je schválně natočené jako sen, ale tohle? Žádné utírání krve ani vynášení nebo nakládání mrtvol do tavících pecí tady nečekejte! Ani moje dvě oblíbené herečky Kirsten Dunst a Brittany Murphy to nezachránili. Tenhle film stojí opravdu hodně v pozadí svým konkurentům.(18.1.2018)

Nemám v oblibě tu holku ze Spider-Mana, ale překousl jsem to a nelituju! Rozhodně se nejedná o film, který by měli vidět jen američtí teeneageři! Ono taky záleží, co v životě hledáme a jaké máme postoje?!? K zábavě, cizí krvi a utrpení, k minulosti, ke kořenům a k budoucnosti... Každopádně svou mravoučnou formou velmi pěkně polopaticky ukazuje, jak hezky se camrá a naparuje a zapomíná, když se máme relativně dobře nebo výborně, či jak prasátka v žitě - a jaké by to mohlo být, kdyby...(18.5.2010)

• ripo

Film, ktorý nemôže ničím zaujať, tobôž nie hereckými výkonmi. Kirsten Dunst ako rodená židovka - ts ts ts .... To by ani tak nevadilo, ako to, ako tvorcovia strašne primitívne vykresľovali Nemcov a snažiac sa skrátiť minutáž dávali hercom do úst vysvetľujúce vety, ktoré však mohli pomôcť nejakému školákovi, ale hodnotu filmu zatláčali do bahna ....(12.12.2006)

• - Po přečtení scénáře se stal Dustin Hoffman také jedním z producentů filmu. (Asmodin)