Ďáblova čísla (TV film)

The Devil's Arithmetic

Drama / Válečný

USA, 1999, 95 min

Co by se dalo s tak vynikajícím námětem udělat ! Jenže : to musí být režisér osobnost a též někdo, kdo v té době žil a dokáže se do té hrůzy vžít ! A též je povinná réžie divákovi aspoň naznačit, že je určitá pasáž snem mladé dívky, která na svatbě vypije více vína než je zdrávo. No, podle mě, to mělo dost chyb. Takový film nemůže být rébus, aby divák hádal co se stalo s novorozenětem a jeho matkou, atd. atd.(18.12.2010)

• merigieren

když ona je to děsná kravina, celkem ucházející holka se přenese časem, pak přijde přihlouplá svatba, koncentrák, trapný hlášky o zapomínání, přehazování bláta na dvorku, to je skutečná práce :-) němci vykreslení jako zvířátka ale naprosto tupý, připouštím že ta výmněna a myšlenka by ještě ušla, ale realizace je děsná. Co říct na to když u plnový komory člověk přemýšlí proč jim tam vůbec svítí.(7.5.2016)

• HM

Když člověk vidí, co se na světě děje, filmů o holocaustu a podobných tématech evidentně stále nebylo natočeno dost. Ovšem, obávám se, že kdyby se tento snímek promítal na školách, aby poučil mladší generace, tak nejenže nikoho nezasáhne a neovlivní, ale spíše ještě bude pro smích... K. Dunst není schopna diváka přimět zamyslet se nad tehdy páchanými zrůdnostmi, vyvolat emoce, natož pak přesvědčit, že od teď je hluboce věřící. Značně hloupé je i ztvárnění nacistů, kteří téměř vypadají jako neškodní strejdové... Přínos filmu spatřuji v zobrazení židovských zvyků, i tak mám ale strach, že si američtí tvůrci upravili náboženství podle svého... Zajímavý námět by si opravdu zasloužil o hodně lepší zpracování, tohle dílko mě vážně neoslovilo...(8.4.2009)

Takovouhle návštěvu do minulosti by měl podstoupit každý kdo o tomto utrpení někdy pochyboval a každý kdo se hlásí k různým extrémistickým názorům a skupinám. Stejně tak myslím, že by taková "obroda" prospěla každému špatnému člověku, nebo rozmazlenému který si myslí, že se má na světě opravdu špatně, když si nemůže koupit nový mobil nebo počítač. Vytkl bych pouze minimalistické zpracování tábora a trochu moc velkou volnost, kterou vězni a vězeňkyně v táboře mají. Doporučuji rozhodně shlédnout každému kdo se o "ŠOA" nějak zajímá, protože pohled tohoto filmu na zmíněnou problematiku je opravdu specifický a zajímavý.(24.11.2015)

Nemám v oblibě tu holku ze Spider-Mana, ale překousl jsem to a nelituju! Rozhodně se nejedná o film, který by měli vidět jen američtí teeneageři! Ono taky záleží, co v životě hledáme a jaké máme postoje?!? K zábavě, cizí krvi a utrpení, k minulosti, ke kořenům a k budoucnosti... Každopádně svou mravoučnou formou velmi pěkně polopaticky ukazuje, jak hezky se camrá a naparuje a zapomíná, když se máme relativně dobře nebo výborně, či jak prasátka v žitě - a jaké by to mohlo být, kdyby...(18.5.2010)

• - Po přečtení scénáře se stal Dustin Hoffman také jedním z producentů filmu. (Asmodin)