V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

padysak

Pre mňa „iný" disney film a súčasne môj najobľúbenejší animovaný. Dôvodom je vyjadrovanie duševného rozpoloženia fyzickými prostriedkami (lístie, hviezdičky, dym) a boj prírodného prirodzeného s moderným chamtivým. Detinskosti v podobe akcií rôznych zvieratiek ma nerušili, ale pre dej a vyznenie filmu mi prišli nepodstatné. A čo vy, poznáte všetky farby vetra? (Film má detský rating G.) ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ...za naprosto každé slovo, zpívané i řečené, za naprosto každý smysl, schovaný i řečený - A za každou chvíli, scénu i cit,...pro vítr! =´) "Colors of the Wind" - Ať vítr fouká! =´) J. ()

Celup

Pocahontas je dle mého názoru nejlepší počin z klasických disneyovek. Lidmi často nedoceňovaný nadčasový příběh o střetu dvou kultur, dvou různých světů a samozřejmě nesmí chybět pořádná lovestory. V Pocahontas si najde něco i dítě i dospělý, ať už je to zdařilá animace, dojemný příběh či zvířátka. Mě však Pocahontas okouzlila nádhernou hudbou, ať už tou vážnou, nebo klasicky zpívanou. I po všech těch letech ve mě vyvolává kýžené emoce. ()

Meow86

Polovina devadesátých let - doba, kdy frčela hra jménem POGY. Jestli mi něco tuhle roztomilou pohádku obrazově připomíná, tak to jsou právě tyhle kulatý nesmysly. Zvláštní, jaké vzpomínky vylezou díky filmu na povrch. Nostalgie. ()

eMeMko

Po dlouhé době jedna ze slabších disneyovek. Příběh a zápletka celkem jednoduchá, podobnou jsme už viděli v hromadě filmů (např. Avatar), animace klasicky nádherná, akorát hudební čísla se dle mého názoru moc nepovedla. Jelikož je film více laděn do formy muzikálu a songů v něm zazní celá řada, je tento handicap trochu problém. Ve finále tedy hodnotím pouhopouhým průměrem, a doufám, že další snímek na tom bude lépe. ()

dudo24

Ničenie všetkého čo im príde pod ruky, zlato a genocída – stará, dobrá, civilizovaná, európska kultúra. Disney to vystihol celkom dobre. Ešte, že deti si neuvedomujú čo chudákov Indiánov čaká. Stále mi prebleskovali hlavou všetky zverstvá akých sa ľudia za našej histórie dopustili. Pre mňa, celkom pochmúrny film so smutným koncom. Romantika bola ale krásna. Veľmi sympatické hlavné postavy, úžasná chémia a nádherná príroda. Na Pocahontas som mal vždy najväčšiu slabosť zo všetkých Disney princezien. ()

karolina.val

Překrásná pohádka s nádherným příběhem a poselstvím, že naslouchat srdci se vyplácí, že nové nemusí být vždy špatné a občas je dobré se ohlédnout za vlastními stopami, aby člověk věděl, čím už si prošel. A i když můžeme mít velmi odlišné názory (stálá jako řeka vs. dvakrát do stejné řeky nevstoupíš), je důležité to respektovat, pokud nám tím není ubližováno. ()

Víteček

Na Pocahontu česky už nikdy více. Ale ani sám příběh moc neoslní. V podstatě Disney zavraždil příběh o setkání kolonistů s domorodci lépe než sami kolonisté ony domorodce. Hrozná červená knihovna o dvou pohledných lidech, kteří se do své krásy zamilují a pak se všichni chovají jak debilové. 35 % za pěknou animaci. ()

kishi_SO

spomienka na prvy stupen zakladnej skoly a navstevy kin v ramci vyucovania. Pribeh lasky plny "zbytocnych" pesniciek (ako vzdy), ale odlahceny o davku humoru v podani zvieracich postaviciek ()

JackieBliz

Nemůžu pochopit jaký hrozný cynik může dát míň než za tři! Pohádka, na které jsem vyrůstala. Dodnes si pamatuju jak jsem seděla před televizí a s nadšeným výrazem sledovala jak dopadne milostný příběh Pocahontas a Johna. A i po těch letech. Nádhera! ()

Mukl007

Pocahontas mám rád, byť se jedná o pohádku pro hodně malé (možná to je na tom to hezké). Příběh je protkán poměrně zdařilým hudebním podkresem a písněmi. Když ještě připočtu, že je to vlastně to samé jako Avatar (barevný les, člověk zvenku se přidá k domorodcům, vše dobře dopadne), akorát starší a nehraje si to na supertrhák, tak si to 4 hvězdy zaslouží. ()

Sathana

je smutný vědět, jaká byla skutečnost... :( pěkně mě naštvalo zjistit, jak moc si Dysney tenhle příběh idealizoval... :( ()

imaginer21

Jeden z prvních animáků, na kterém jsem byl jako malý špunt v kině. A pak si sestra pod stromečkem vysnila VHS-ku a půl roku se jelo dokola. Po čase si uvědomuju, jaké to tehdá byly doby... a že tohle je jeden těch nejlepších animovaných kousků minulých devadesátek. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Alizze

má nejoblíbenější disneyovka-nádherné písničky, ale hlavně snad nejkrásněji namalovaná pohádka-viz scéna ´´colours of the wind´´......jediné co kazí tuto pohádku je až nehorázně hrozné pokračování.... ()

Olafa

Možná ze sentimentu (plakát k filmu jsem měla na dveřích od pokojíčku několik let), možná proto, že je to prostě krásný film. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe