Farmář Tom Garvey i jeho žena Mae se narodili v Tennessee, jsou zvyklí pracovat a snaží se udržet při životě farmu, kterou Tomova rodina vlastnila po generace. Pole i usedlost ale stojí v záplavové zóně řeky, která se při velkých deštích rozvodňuje. V současné době se celá Amerika potýká s ekonomickou krizí, výnosy ze sklizně jsou mizivé a Tom tedy musí přijmout práci v železárnách, aby uživil rodinu. Na farmě zůstává na všechnu práci sama Mae a děti. Místní podnikatel Joe Wade se snaží skupovat domy a farmy u řeky, protože plánuje celou oblast zatopit a postavit přehradu. Navíc se zdá, že Wade není úplně lhostejný osamělé Mae. Podaří se Tomovi zachránit farmu před rozvodněnou řekou a svoji ženu před Wadem? (TV Nova)

Armin82

Hezoun Gibson jakožto tvrdohlavej farmář? No, trošku mi na to takovej typ nesedí, ale popasoval se s tim dobře. Jeho pihatá manželka mužatka, se na tu roli hodila určitě líp. Každopádně výsledek je průměrný. Na své si přišly hlavně fanynky Mela, ale jinak to za nic moc nestojí 50% ()

Ukrizku

Monotónní zemědělská agónie z období bezdotačního farmaření. Čekala jsem, kdy ještě přijdou kobylky a mor. Ale ono to zase takové sci-fi nebylo a jako věrohodný bonus oceňuji fakt, že i ošklivá holka může mít celoživotní a vášnivý vztah s fešákem a navíc ochotného zbohatlíka v záloze. ()

knihovna

Pako farmaří na pokraji krachu na farmě kde každou chvilku hrozí záplavy. Místo aby se snažil výhodně farmu prodat, dělá huby a hraje si na jediného spravedlivého. Nakonec zvítězí,jak jinak. A ostatní ho v tom podpoří, byť přijdou díky tomu o práci. Rozvodněnou řeku zastaví pár pytli s pískem. A potom v záři západního slunce nastává happy end. ()

koza3

Celkem průměrné dramíčko o tvrdě pracujícím farmáři, který má (prý) tu nejhezčí holku ve vsi. Mělo to však pár silných až socialistických momentů, které v americkém podání vykouzlí úsměv na rtech. Farmáři jsou ti dobří a budovatelé přehrad ti zlí. Předaná hodnota je spekulativní, ale Mel Gibsob to vzal pečlivě a přesvědčil nás, že se vyplatí tvrdě dřít, abyste na konci života měli nač být pyšní. ()

mnx

Vůbec jsem netušil, že Gibson hrál i v takovém sociálním dramatu. Některé scény tam jsou naprosto skvělé. Demonstrující a plivanec, slitování nad srnkou, a další. Jen škoda, že zub času trošku ubral těm ostatním. Třeba zničení sádrového modelu za jistě nepředstavitelné prachy, to by v reálu asi jen tak neprošlo. ()

J.Mayen

Nemam rád Mela Gibsona jako herce a to v žádné jeho roli. Vadí mi to jeho sebepřesvědčení. Jediná vyjímka je jako režisér filmu Apocalypto, za kterou sklízí mojí poklonu. Jinak mi ten člověk zkrátka vadí. Tenhle film je krom trochu světlého okamžiku na konci strašná sračka, nemůžu si pomoct. Gibson se asi pro roli věčně nasraných a vzteklých postav zkrátka narodil. ()

Kozlowski8

Emotivně silný příběh obyčejných lidí, pro které je, v době hospodářské krize v Americe, každý den ve znamení tvrdé dřiny a boje o přežití - o to spíš, pokud farmaříte a přijde povodeň... Výborná kamera, velmi dobrá práce herců (především Sissy Spacek) a slušný spád příběhu, poskytují hezký divácký zážitek, a to i přes některé, po Americku sentimentální a patetické pasáže - hlavně v závěru filmu. 70%. ()

Tomx112

Někdy je až zvláštní jak může být špatný film dobrý a dobrý film špatný, je to zmatek stejně jako tenhle film. Jsou v něm chvíle kdy si člověk říká jestli je to ten samý film co před pěti minutami... Ale v celkovém souhrnu si ty hvězdy zaslouží. ()

Pythonator

Velmi dojemné. Nejdojemnější je scéna s laní (říkají srnka, ale buď jsou blbí oni nebo lidi z dabingu). Problém s touto scénou ovšem spočívá v tom, že ve skutečnosti se ve shluku lidí vždycky najde trocha těch, kteří by ji nemilosrdně zabili. A jak znám lidi, tak by jich byla většina. Takto pojatá exploze hromadného soucitu může být leda tak v hollywoodském filmu. ()

alienable

Zas a znova se přesvědčuji o tom, že bych se neměla dívat na filmy, které režíruje Mel Gibson, natož v nich hraje. Nejenom, že film působil nekonečně, ale chvílemi i směšně. ()