Zatracená krvavá láska

• Velká Británie Love Lies Bleeding (více)
Trailer 1

Konec osmdesátek, vyprahlý americký zapadákov. Samotářská provozní posilovny Lou (Kristen Stewart) se bezhlavě zamiluje do Jackie (Katy O'Brian), nabušené kulturistky, která míří vyhrát mistrovství do Las Vegas. Vášnivá láska a německé steroidy vlijí ústřední dvojici do žil obrovskou dávku energie. V nekontrolovaném opojení se vydají za démonickým otcem Lou (Ed Harris) pomstít jednou provždy staré křivdy. Režisérka Rose Glass zelektrizovala Sundance i Berlinale neodolatelně podvratným thrillerem, který vám zvýší tepovku a vyplaví endorfiny. (Aerofilms)

Trailer 1

maddy

She-Hulk od indie režisérky. A dôkaz, že (queer) láska nejde cez žalúdok, ale cez mŕtvoly. Rose Glass sa po skvelej Saint Maud profiluje ako osobitá režisérka, ktorá vie hravo kombinovať témy a žánre, mierne provokovať a stále byť dostastočne svojská a dodať filmu aj nutnú dávku podivnosti (ale tak, aby nič z toho príliš neodradilo ani mainstremového diváka). Love Lies Bleeding funguje na úrovni klasického, drsného revenge thrilleru, zároveň ako sociálna sonda do tej špinavšej vrstvy spoločnosti, a v závere aj ako podivný indie film s metaforou abstraktne zveličujúcou femme fatale koncept, ktorý schválne hrotí do extrému. Navyše so skutočnou retro štylizáciou do osemdesiatich rokov (zabudnite na všetku tú neónovo uhladenú estetiku, ktorá teraz tak falošne zobrazuje 80s). A prekvapivo jej to celé drží pohramade bez väčších zádrhelov až do poslednej tretiny, ktorá sa tématicky trochu rozpadá a nedokáže všetky linky dotiahnúť úplne do konca, vrátene tej metatofy, ale vo výsledku sa aj tak jedná o sebavedomo uchopený film od režisérky, ktorú sa do budúcna oplatí sledovať. CELKOVO: 7/10 ()

mira007

Retro 80s s někdejší milovnicí upírů Kristen Stewart a neznámou, ale o to lepší  Katy O'Brian - jízda dvou lesbiček s tarrantinovským feelingem, kulturistika, zbraně, trocha holčičí romantiky, jeden mrtvý tyran, víc dalších mrtvol, a jeden naprosto výborný záporák Ed Harris v  roli, která mu po dlouhé době padne jak vyšitá.  Čekal jsem rozvernou jízdu alá letos podobný Panenky na útěku (2024), ale tohle bylo spíš jako nezávislý film, který není špatný, ale trailer navnadil kapku víc. ()

castor

Úvod velmi poutavý, první polovina velice slušná. Neonoir, zapadákov, mullety a trvalé, zpocená podpaží, nestabilní looseři, násilí a mizerné vyhlídky na lepší příští. Kristen Stewart se nebojí zajímavých hereckých výzev a v malém projektu vystupuje coby obsluha místní posilovny. Zabouchne se do ambiciózní kulturistky bez peněz a zázemí, která přes malé městečko projíždí na svojí cestě do Las Vegas, kde si hodlá splnit svůj americký sen. Jenže je tu ještě násilnický švagr, všímavá (otravná) lesbička či démonický otec Ed Harris, který má v tomhle městě leckoho podplaceného a s dcerkou má nezahojené staré šrámy. Navíc její nová známost okusí nežádoucí účinky steroidů… Výsledek (tedy zejména první polovina) má styl i slušnou atmosféru, nakažlivé hudební motivy, výrazné herecké výkony a klíčové toxické rodinné vztahy. Jednotlivé linie se ovšem začnou v druhé polovině drolit, závěrečné tvůrčí ambice mi nesedly a dosud podnětné konflikty mě tak trochu přestaly zajímat. Škoda, mohl to být podstatně silnější thriller. ()

pornogrind

Love Lies Bleeding je thriller řízlej s lesbickou Love Story. Thrillerová stránka nepřináší nic moc novýho pod sluncem. Trochu to aspoň okořenila Love Story napumpovaná steroidy. Z hereckýho obsazení stojí za zmínku jen ústřední trojice. To jest Kristen Stewart, Katy O'Brian a Ed Harris. Po audiovizuální stránce je to slušně odvedená práce. A jestli jsem byl s hodnocením na vážkách mezi 3-4hvězdami tak ten WTF konec vystřiženej jak z jinýho filmu mi dal jasnou odpověď na jakou stranu se přiklonit. ()

leila22

Prvá hodinka je výborná. Krásne atmosferická, až taký neo-noirík s veľmi uveriteľnou retro atmosférou konca 80-tych. Do toho nemecké steroidy a tá správna “špina”, ktorá je pre niektoré A24-ky typická. Tak ako dokáže byť Kristen Stewart v iných filmoch ženská, tak dokáže zo seba urobiť aj poriadne chlapča a spolu s Katy O´Brian im to fakt ladí. Škoda, že v druhej polovici sa to začína celé jemne rozpadať, aj samotná zápletka je pomerne banálna. No i odhliadnuc od toho je u režisérky Rose Glass (aj po jej debute Saint Maud) cítiť slušný potenciál a jej tvorbu budem sledovať aj naďalej. ()

• Alondra Chatman, ktorá počas súťaže stojí na pódiu vľavo od Katy O"Brian, je skutočná súťažná kulturistka – je trojnásobnou šampiónkou Natural Olympia pre INBA PNBA. (Arsenal83)
  • Na filmovom festivale Sundance sa film po premiére dočkal búrlivého potlesku. (Arsenal83)
  • Katy O'Brian, ktorá má Crohnovu chorobu, si pred natáčaním nechala chirurgicky odstrániť jazvu, ktorá jej ostala po operácii tenkého čreva. (Arsenal83)