departed

Je to dost nezáživně podané a chvílemi i nudné. Příběh je sice netradiční a originalita se musí cenit, ale v tomhle podání je to opravdu suchopárné. Jako klady vidím jen nádhernou Kirsten Dunst a příjemnou hudbu. A doufám, že nebudu sám, když řeknu, že mi ta Harnettova paruka připadala směšná. ()

GudMen

Tíživý příběh pěti sester zprostředkovaný skrz bílou záclonu očima pěti chlapců může mít v závěru téměř až iracionální nádech. Jenomže právě prostor pro vlastní interpretaci je v úžasné obrazové stylizaci podbarvené francouzským ambientem k nezaplacení. ()

Nightswimmer

prijemna audio-vizualna "pozeraná", ktorej dominanuje sarmantna a pritazliva Kirsten Dunst (s nadhernymi zubkami:). No to je tak vsetko - film je bez slubovanej mysterie no s typickymi puritanskymi rodicmi straziacimi zubamu-nechtami svoje dcery. Podobne ako v prípade Sofiinho určite o nieco kvalitnejsieho filmu Strateni v preklade film vyvolava pocit nedokoncenia, nedotiahnutia, neuplnosti. Rad vsak vyzdvihnem vyborny soundtrack.. v globale prijemne no nepostacujuce ()

myse

Trochu mi to připomíná styl "Bylo nás pět", parta kluků v první osobě popisuje, co se v jejich okolí děje. Styl vyprávění, záběry, děj - ok. Ale námět a scénář? To jsem vůbec nepochopila, co tím autor mínil. Série nevysvětlitelných a nepochopitelných sebevražd; k tomu, aby se někdo zabil, nestačí polovyšinutí rodiče trpící přehnaným ochranitelským pudem. Celý snímek na mě působí tak nějak nijak, umělohmotně a přehnaně dramaticky. Nemůžu ani říct, zda se mi snímek líbil nebo nikoliv. ()

altaica

PRO MUŽE:Dobrá režisérka, která umí dané téma rozřezat na tenké plátky a následně z něj slepit smysluplnou mozaiku je fuct asi jen Chytilová. Takový námět a tak do dojebat, zase jednou zvítězilo slavné jméno nad soudností. Natočené je to sice tak, že u toho neusnete, ale film, který mohl děsit a dostat se vám až do morku kostí nakonec vyšuměl jak Celaskon ve sklenici vody. POZOR SPOILER!Za devatero horami a devatero řekami v malém městě žil jeden – překvapení nikoliv král, protože to bylo v Jú Es Ej – profesor matematiky (James Woods) se svou prudérní a nejspíš i bigotní ženou. Profesůrek nebyl víc ztřeštěný, než matematici obvykle bývají a i jeho žena musela být občas rajcovní, protože společně nasekali 5 kousků ukázkově nedotčených plavovlasých ramliček. Ovšem při pohledu chování paní Lisbonové (parádní Kathleen Turner) nelze vyloučit, že v tom měl prsty čáp, vlastně vrána. Prvních 10% filmu – super, nejmladší blonďatý bonbónek si z důvodů, které rozum nebere, jen tak mírnix týrnix šmikne žilky. Pokud zplodíte 5 křivochcalek, které dojdou pubertálního věku, tak to spolu s matkou dělá 6 kousků krvetoku, takže koupelnová skříň je po okraj narvaná krabicema s Tampaxy a Alwayskama, jak je hezky explicitně ukázáno ve filmu. Záběr na skříň a následně do vany, zrudlé krví, kde vykukuje vážný obličejík malé kandidátky na Darwinovu cenu, trochu mate, protože není jisté, jestli to poprvé dostala, nebo je reinkarnací Čachtické paní. Děťátko se zachrání a jde na bešpréchung na psychinu. Doktor zjistí, že je ól rajt a že se oddělat doopravdy nechtěla. To bylo radosti, uspořádala se oslava návratu do života, holky celé říjné z toho, že na oslavu přišli předem vybraní hoši ve společenském úboru, tak typickém pro puberťáky. Její samicní sestřička je středem pozornosti, což se malé sebevražedkyní líbí natolik, že vyběhne nahoru a opět na sebe strhne pozornost tím, že udělá hop a nechá se krásně perforovat železným zábradlím pod okny. Od té doby je rodina pod lupou zkoumavých očí celého okolí. Vypravěči příběhu – oni kluci z večírku s překvapením, naznačují další hrůznou tragédii. Až sem dóst dobrý, gradace napětí, čekání na ....? Co jsem sakra, vlastně čekal, no, určitě ne tu peachovinu, co mi byla následně servírována. Nadále už exceluje jen Kirsten Dunst, jako sexuálně těžce potřebný týnejdžr a rozhoďnožka v jednom. Uznávám, že je to skvostné lízátko a v mnoha pubescentech může vyvolat i slinící Pavlovovy reflexy. Dalších 80% filmu je středoškolská a sladkobolná skorolovestory. Blbé, nudné, ubíjející a stále slibující jakousi tragickou katarzi. Stručně, jeden playboy touží po Lux (Kirsten) a dosáhne toho, že od famílie holky dostanou divokou kartu pro účast na zábavě pod dozorem taťky profesora. Ten se hodí pro ochranu cnosti a panenství asi tak dobře, jako pás cudnosti z krepáku. 3 kousky dorazí domů sice trochu pomuchlané od školního týmu fotbalistů, ale v mezích normy, jen Lux si to střihne až do rána, s tím, že jí nejprve playboy přefiknul (skvěle ho zahrál Josh Hartnett – jediné vtipné momenty jsou v záběrech, kdy ukazuje jak chodí páv a středoškolský uznávaný obšourník) a pak ji rozpíčenou nechal chrápat uprostřed hřiště na stadionu. Následuje těch posledních 10% filmu, takže matku málem trefí šlak, holky zavře doma a nepouští je ani do školy. Otecko se začne kdovíproč chovat jako mimoň a povídá si i s kytkama na parapetu – žádného zaracha neměl a smrt první dcery rozchodil, takže logika zase jednou padla na hubu v ostrém úhlu. Lux to vezme pragmaticky, zanevře na playboye a nejspíš nadržená jak stepní kozel šuká jak zběsilá na střeše rodinného domečku. Chtěl jsem napsal s každým, kdo jde okolo, ale kat aby to spral, kdo vlastně chodí okolo střechy, že? Vystřídá tolik maníků, že snad jediné, pod čím neležela, je buldozer a autobus. Chlapci z oslav to kvitují s povděkem, neboť díky dalekohledu mají o večerní píp show postaráno a ještě k tomu zdarma. Chybí už jen, aby trhali lupeny pro další potřebné voyery z okolí. Holky různě vynalézavými způsoby na úrovni trilobitů se pokoušejí volat o pomoc. Morseovka s lampičkou v baráku s telefonem se jeví jako ko*otina, ale něčím se ten filmový pás zaplnit musí, že ano. Zkrátka, nakonec se domluví, že boys vezmou káru a holky dráhu. Sraz o půlnoci. Lux je pustí do baráku, kde natěšení sexuální loudilové postupně najdou zasebevražděné bloncky. Lux se stačí bleskurychle otrávit výfukovými plyny v garáži. Rodiče nejspíš celou dobu tvrdě spí, nebo do toho tvrdě buší. Ví bůh. Do roka a do dne si z celé události řada dospělých dělá prdel. Jen těm chlapcům, těm to vrtá hlavou. A navždy bude. Doufám, že delší spoiler ušetřil Váš čas. Nechávám jednu hvězdičku za samicní Lux a jednu za pubertálního kundotepa Tripa bez tripla. Celkově nedoporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Ach madame, ta malá, něžná a už tak roztoužená holoubátka v ohavném vězení názorů přísné matky. Tolik chtěla žít a radovat se jako jiní mladí lidé, žel nebylo jim přáno. Obvykle matky svou přehnanou láskou dusí své syny, ale zde, zde to byli plavovlasí andílci, dívčí tak čisté, jak čerstvě padlý sníh. Sice té jedné koukalo z každého oka nejmíň 10 čůr*ků, ale co. Snad jako matka mohla dobře vědět, že od určitého věku panenství brání v chůzi i v společenském rozletu. A kdyby máti nebyla pitomá, mohla si snadno vydedukovat, že když je sama magor, tak na tom holky nebudou o moc líp a tím pádem lehce dojdou k názoru, že únik z vězení může mít i neuvěřitelně stupidní trucformu. Díky milostným příběhům, náhledu do duší citlivých slečen se špatně potlačovanou sexualitou a tragickým následkům, pevně věřím, že se vám tato oberkoko*ina bude líbit. Doporučuji a dobře vám tak!! () (méně) (více)

BrianStorker

Tak nevím, asi zde opět všichni hodnotí jiný film. Tento snímek mne vůbec neoslovil a nebudu dávat vysoké hodnocení jen proto, že se ve filmu objevují herecké hvězdy a natočila jej dcera slavného režiséra. Léta, ve kterých se děj filmu odehrává, si velmi dobře pamatuji. Těšil jsem se na něco víc, když jsem zde viděl tak vysoké hodnocení, kategorii "mysteriózní" a mnoho slavných jmen podílejících se na filmu. Namísto toho jsem dostal hodinu a půl nevýslovné nudy, která mi neustále našeptávala ať už to vypnu, že stejně o nic nepřijdu. Nicméně jsem nudu přesvědčoval, že tak vysoké hodnocení a slavná jména stojí za to, abych to dokoukal do konce... měl jsem poslechnout a vypnout to... Tak šíleně nepravděpodobný děj a jednání postav, absence jakékoliv zvědavosti, zápletky, napětí, hlubšího pohledu do psychologie postav, neuvěřitelně vlekoucí se děj postrádající jakoukoliv gradaci nezachrání ani tak zvučná jména, jako Sofia Coppola, Danny DeVito, nebo Kathleen Turner. Jedna hvězda jen a pouze za ta jména a za to, že jsem to dokoukal do konce. ()

agency

"Krásne smrti/Beautiful deaths":- adoratio... Cecilia... ako rana na zápästí prelepená korálkami, skrývam, ticho obdivujem... ()

mirak2

Nerozumiem vysokemu hodnoteniu, nerozumiem tu popisanemu obsahu, nerozumiem tomu, co bolo vo filme. o com to akoze bolo? krasne teenagerky a tam to konci. ()

alldo.raine

Nevím, co tím přesně Sofia chtěla říct. Chápu to tak, že jí asi vychovávali nějací hipíci a tak jí tato výchova příjde tak drsná, že to může končit až tragicky,.Nicméně je to v tomto filmu tak slabě podáno, vysvětleno, že se mi tomu opravdu těžko věří... ()

joelly01

Moc hezky film, ktery se mi presne trefil do nalady (no jo, no) a tak trochu do celkoveho rozpolozeni. Kdybych ho mela popsat jednim slovem tak bych rekla ze ten film byl takovy.. jemny.. No, to zni zase debilne. Pro me to prislo jako takove pohlazeni - smutne, ale laskyplne. Sofince se toto povedlo. Ja se raduji prevelice. ()

LilyDeLarge

Nezbývá než jen potlesk jedný úžasný režisérce! A pokud vás tenhle film nijak nezaujal, pak jste u mě kulturní barbar. Krom toho myslím, že tenhle snímek by měl vidět každej! ()

HanSolo

Film mě velmi zaujal, ale vadil mi výkon Kirsten Dunst, která podle mě před kamerou vůbec neumí vyjadřovat lidské emoce. ()

Zdenda

Sofia je demon. Z mého pohledu zatraceně šlape tatkovi na paty a to je Frantk jednim z mych nejoblibenejsich reziseru. Podle me rozhodne nejvetsi talent soucasnosti. K samotnému filmu: Už dlouho(jestli vubec nekdy)se mi nestalo, ze jsem byl takhle přikovám k obrazovce a hltal kazdicke slovo. A po skonceni filmu mel pocit, že sestry Lisbonovy znam několik let, ale přesto o nich nic nevim a strasne, STRASNE, by mi zajimalo vic!!! Proste bomba. ()

zomb0

alebo 3*? ach no tazko, pekne to bolo natocene vsetko ako ma byt... troska pomalsie ale to ja mozem v pohode... ale co mi najviac vadilo je, že mi to pride strasne priamociare, jednoznačne a cojaviem take... bez niecoho co by ma nutilo si to pozret znovu alebo taknejak... btw, nemam rad kirsten dunst to je pravda a ani tentokrat ma jej výkon vodec nepresvecil... (75%), a skor sa mi pacil vykon premna neznamej 13rocnej samovrahyne.. iked si moc nezahrala, bola squela... ()

pepino

Po tomto snímku nepochybuju o tom že se nám zrodil nový režiserský talent s citem pro baladické komorní příběhy plné citu a emocí. Tento talent se jmenuje Sofia Coppola. Toto strhující drama o 5 dívkách vězněných ve svém vlastním domě je vynikající debut této režisérky. Lepší si snad nemohla ani přát. Film je natočen s takřka mistrovským citem pro zobrazení psychologické stránky dívek, prožívající své pocity a trápení za zdmi domu ()

Bonniesgun

Kdo „nikdy nebyl třináctiletou holkou“ toho tenhle film určitě mine. A pokud někdo nemá rád skupinu Air, jejíž soundtrack dotvořil skvělou atmosféru líného nedělního odpoledne, mine ho tenhle film absolutně. Mě třináct před časem bylo, jsem holka a Air miluju… myslím, že cokoliv o Smrti panen řeknu, bude čistě zaujatý a subjektivní názor. Ale pokud chce někdo pochopit něžné pohlaví, měl by nejdřív pochopit tenhle film – pak to první půjde samo… A ti, co nejsou tak jasná cílová skupina jako já, snad alespoň ocení mladou Kirsten Dunst a Joshe Hartnetta… ()

PeterJon

Dost dobre natočené, skvelá hudba od Air. No, nepochopil som celkom myšlienku filmu. Dopad bigotnej katolickej viery na výchovu detí? Film o tom, čo spôsobí zákaz a autoritatívna výchova? ()

petisek

Nemôžem ináč, len dať 5* a to z viacerých dôvodov. Prvým, je citlivý prístup režisérky k tragickému príbehu a vcítenie sa do sveta dospievajúcich. Druhým, skvelá hudba od kapely Air. Tretím, spôsob rozprávania príbehu - Giovanni Ribisi ako rozprávač dal príbehu hĺbku. Najväčším tromfom filmu je jednoznačne Kirsten Dunst, ktorá bola už ako teenegerka skvelou herečkou. V Smrti Panien jej to sekne najviac zo všetkých dievčat a postava Lux v jej podaní sa tragikou svojho príbehu, spojenou s osobným šarmom navždy zapísala do môjho srdca. ()