Reklama

Reklama

Pat a Mat: Dveře

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1990, 8 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Pat si ide pred dom povešať prádlo, ale neustále sa mi privierajú dvere od domu až sa nakoniec vymkne. Spolu s Matom sa snažia dostať do domu aj napriek zabuchnutým dverám. (pravo)

Recenze (33)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Pokračování kultovního seriálu všech kutilů, tentokrát o v zásadě banálních zabouchnutých dveřích, ze kterých tihle dva dovedové vykřešou brilantní grotesku kombinovanou s horrorem. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Tyto příběhy o dvou kutilích, kteří vždycky najdou způsob jak něco opravit, postavit se mi líbí dodnes. Když jsem měl ve škole praxi, tak mi někdy mistr dal nějakou práci a když se přišel podívat po půl hodině, tak si ze mě dělal srandu, že odvedené dílo je jak od Pata a Mata. ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tak velmi jednoduchý nápad a co se s ním dá užít srandy. Dveře dokážou člověku někdy pěkně znepříjemnit život. Pokud je někdo od přírody stejného ražení jako Pat s Matem, tak má zaděláno na skutečně pořádnou bojovku okořeněnou velkou dávkou adrenalínu. A pak, že je věšení vypraného prádla nuda. Stále se nepřestávám udivovat tomu, co ti dva dokážou udělat. Sice se nevyhnou menší destrukci, ale hlavní je, že se dílo podaří. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Langy10 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat: Nevim co k tomu prostě dodat, prostě super pohádka, kterou jsem vždy miloval, klasika a na tu dobu fakt pecka! ()

Zbyisek 

všechny recenze uživatele

Achjo, proč si Pat prostě nestrčil do kapsy klíče od domu, když věděl, že se mu ty dveře pořád, ale pořád zavírají. :-) ()

duddek 

všechny recenze uživatele

Ano, v 90. letech už bohužel u Pata a Mata vítězila nad vynalézavostí náhoda. Pozoruhodné je, že za Matem se dveře zabouchávají co chvíli, ale dovnitř se dostane, kdy se mu zlíbí... ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

Reklama

Reklama