Pat a Mat: Dveře

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1990, 8 min

Lubomír Beneš

Pat si ide pred dom povešať prádlo, ale neustále sa mi privierajú dvere od domu až sa nakoniec vymkne. Spolu s Matom sa snažia dostať do domu aj napriek zabuchnutým dverám. (pravo)

Gemini

Pokračování kultovního seriálu všech kutilů, tentokrát o v zásadě banálních zabouchnutých dveřích, ze kterých tihle dva dovedové vykřešou brilantní grotesku kombinovanou s horrorem. ()

Jamal

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

duklak2

Tyto příběhy o dvou kutilích, kteří vždycky najdou způsob jak něco opravit, postavit se mi líbí dodnes. Když jsem měl ve škole praxi, tak mi někdy mistr dal nějakou práci a když se přišel podívat po půl hodině, tak si ze mě dělal srandu, že odvedené dílo je jak od Pata a Mata. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

blackrain

Tak velmi jednoduchý nápad a co se s ním dá užít srandy. Dveře dokážou člověku někdy pěkně znepříjemnit život. Pokud je někdo od přírody stejného ražení jako Pat s Matem, tak má zaděláno na skutečně pořádnou bojovku okořeněnou velkou dávkou adrenalínu. A pak, že je věšení vypraného prádla nuda. Stále se nepřestávám udivovat tomu, co ti dva dokážou udělat. Sice se nevyhnou menší destrukci, ale hlavní je, že se dílo podaří. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Langy10

Pat a Mat: Nevim co k tomu prostě dodat, prostě super pohádka, kterou jsem vždy miloval, klasika a na tu dobu fakt pecka! ()

Zbyisek

Achjo, proč si Pat prostě nestrčil do kapsy klíče od domu, když věděl, že se mu ty dveře pořád, ale pořád zavírají. :-) ()

duddek

Ano, v 90. letech už bohužel u Pata a Mata vítězila nad vynalézavostí náhoda. Pozoruhodné je, že za Matem se dveře zabouchávají co chvíli, ale dovnitř se dostane, kdy se mu zlíbí... ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()