Kuťáci

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1976, 7 min

Prvé dobrodružstvo dvojice Pat a Mat. Mat sa vracia domov s nákupom a chystá sa pripraviť večeru pre seba a Pata. Kurča sa už pečie a už treba len umyť taniere. Pat prichádza na večeru, ale je celý mokrý. A čo vlastne bude na večeru? (pravo)

Elgin

Nieco malo k tomuto dielu chybalo. Mimochodom rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Kompletne nam to dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. Kazdopadne tomuto serialu davam 90%. ()

BlackMount

Pat a Mat jsou pro mě, hned za Krkonošskými pohádkami, druhým nejlepším večerníčkem. A tahle epizoda odstartovala jejich cestu ke slávě. Díl stojí za shlédnutí už jen proto, abyste viděli létat pečené kuře či se dozvěděli jak spravedlivě rozdělit vejce. ()

hlína

FireTight

Tenhle díl jsem viděl až s odstupem, jelikož jsem o nějakém "pilotním dílu" Pata a Mata neměl až do nedávna vůbec tušení. A je možná dobře, že autory čekala v tvoření dalších dílů určitá pauza, protože... Zkrátka to ještě není úplně ono, spíš jde o takový zástřel pro budoucí skvělý seriál. ()

marlon

Nezabudnuteľná dvojica mimoriadne "zručných" parťákov s veľmi priliehavými menami nevykreslila predstaviteľov vtedajšej vládnucej robotníckej triedy v najlepšom svetle. Keďže cenzúra zlyhať nemohla, naši súdruhovia predsa len mali zmysel pre humor. ()

Godhaj

První díl a hned takový rozjezd. Problémy s dřezem a vodovodní baterií zná asi každý, ale komu už prolétlo pečené kuře digestoří? Inu dle tohoto dílu je vidět, že se to může stát. Mimo všech těch šíleností, co tu Pat a Mat provádí, se mi také líbil filosoficky ladění závěr, který tak trochu řeší otázku, jestli dřív byla slepice, nebo vejce. ()

anyonecek

Dobrý způsob, jak se vypořádat se zatopenou kuchyní, prostě vyvrtáme díru, aby to odteklo k sousedovi. Kuře co vcucne digestoř, no prostě neskutečný nápady. 1. díl mě dostatečně nalákal na ty další. ()

FISSSH

Tohle je součástí mé paměti coby mrněte a neomrzelo mě to dodnes...tím spíš, že občas se v tom poznám i sama. ()

xhonza5

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše. ()

MerlinPolcic

Na tomto dieli je krásne vidieť, že sa malo jednať o klasickú zábavu pre dospelých :))) . Epizóda však neukazuje nič iné ako život chudobných majstrov. Preto len 90%. /Námet a scenár: L. Beneš, V. Jiránek, J. Kubíček; Výtvarník: L. Beneš, V. Jiránek; Animácia: K. Chocholín; Hudba: L. Fišer; Strih: H. Lebdušková; Kamera: J. Šafár; Výroba: T. Formáček; Vedoucí ateliéru: M. Kubricht; Réžia: Lubomír Beneš/ ()

Pauele

A je to sa stali klasikou a legendou o nešikovných domácich majstroch. Kto sa s nimi kedy neporovnal keď mu niečo nešlo alebo nevyšlo... ()