Kuťáci

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1976, 7 min

Prvé dobrodružstvo dvojice Pat a Mat. Mat sa vracia domov s nákupom a chystá sa pripraviť večeru pre seba a Pata. Kurča sa už pečie a už treba len umyť taniere. Pat prichádza na večeru, ale je celý mokrý. A čo vlastne bude na večeru? (pravo)

IllIlIlIIl

Damiel

90 % - Tady se to teprve rozjíždělo, figury nebyly ještě takové správně přitroublé, ale i tak to bylo geniální. Prý se v tomhle dílu vrtali komunisti a zakázali červenou čepici (nebo svetr?)... :-) ()

stration

sir-dave

První díl dobrodružství kutilů Pata a Mata. Přesto, že celý seriál je jednoznačně na 5*, tak pokud tohle hodnotit jednotlivě, je to jeden z těch slabších dílů. Pozdější díly více vystajlovanější a propracovanější. ()

otík

První příběh tehdy ještě nepojmenovaných hrdinů Pata a Mata líčí jejich společný večer, který začne vytopením Matova bytu a končí společným čekáním na vyklubání kuřátka, které jim časem ponese vajíčka. Je to zcela typický ajeťácký příběh, kterému ale ještě chybí kvalitní animace. ()

Decker

Zacatek obrovskeho kultu techto dvou kutilu je jednoduse genialni; genialne jednoduchy. Kdo si je okamzite nezamiluje bud nema smysl pro humor nebo se mu stalo neco velmi zleho pri vlastnim kutilstvi a diky tomu nema pro tyhle dva koumaky pochopeni. Zkratka a dobre Pat a Mat je dle meho nazoru vrchol ceske animovane tvorby a nic a nikdo je zatim neprekonal a nejspise ani neprekona. ()

Estrellita

Premiéra aneb první díl těch dvou blbců mě opravdu zklamal. Jsem zvyklá na standard dílů s "tapetováním" nebo "stěhováním klavíru" nebo "kulečníkem", a proto se u tohohle bavit nedokážu. Škoda... 35% ()

Braddy

První (pilotní) díl nezklamal. I když je zde jiná hudba než v dalších pokračováních (zde od mistra Luboše Fišera), je to pořád skvělá zábava. ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím. ()

Paity

Tohle je naprostá klasika s Patem a Matem. Jejich kuře je v podstatě už legendární. Hlavně ty poměry velikostí jídla a zařízení kuchyně dávají tušit, že kuře mělo kurník někde u Černobylu. ()

Pavelos

Neuvěřitelná dvojka:-)) Už od prvního dílu bylo jasné, že to bude nářez.. Byl, je a bude to jeden z nejoblíbenějších seriálů.. Zbytečný něco dalšího dodávat.. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je väčší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže po čase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné. Tak preto 85 % ()