Detektiv Bob Hightower (Nikolaj Coster-Waldau) bere věci do vlastních rukou a snaží se proniknout do ďábelského kultu, aby zachránil svou unesenou dceru a pomstil vraždu své ženy. (mikki089)

Trailer 1

Arsenal83

Švantner kedysi napísal Život bez konca, toto bolo utrpenie do konca a život tam bol, ale mrzký, nepohľadný. Jednak rozladená gitara trhala uši, jednak milión krát opakované fuckovanie, ktoré fakt až drelo uši. Najmä keď sa ženy snažia byť extra husté, lebo oni vedia nadávať. No a tiež scénky, kde chlapi tie ženy riadne nakladali, no nie páriacim sa spôsobom, ale päsťami do hlavy, to veru nevyzeralo vábne, hoci minimálne jedna frnda sa pritom ešte smiala. Možno, že je to založené na skutočnom príbehu, ale film je skoro taký dlhý než ten príbeh sám a je vyplnený samoúčelovým násilím, na ktoré sa niekedy naozaj človek nechce pozerať. ()

EvilPhoEniX

Hutný Revenge Flick s High Intensity of Gore and Violence!! God is a Bullet je kurevsky syrový, nepříjemný, brutální, depresivní Krimi/Thriller s nádechem 80´s thrillerů, který se zažere pod kůži a i přes "béčkovější" příběh opravdu zaujme. Režisér má k dispozici dva slušné herce. Nicolaj Coster Waldau, zde hraje policistu, kterému satanistický kult zabije manželku a unese dceru ( úvodní Home Invasion je fakt intenzivní), který s pomocí Maiky Monroe ( bývalá členka kultu) se budou snažit dceru zachránit, ale to nepůjde bez hromady mrtvol. Film má sice delší stopáž 150 minut, ale je prošpikovaný násilím skrz na skrz, že mě držel neustále v pozoru a to se mi líbilo. Hraje zde slušná hudba, záporáci jsou opravdu slizští, nepříjemní a creepy. Potetované individua, ze kterých jde opravdu strach a hrůza a jsou hodně nekompromisní i vůči vlastním lidem. Atmosféra je bezútěšná, špinavá a temná od samotného úvodu až po konec a překvapila mě i chemie mezi Monroe a Waldau, která v závěru dokáže vyvolat i emoce. Nejlepší je samozřejmě finále, kde si Waldau zahraje na Ramba a je to fakt šílený MASAKR, kde bodycount snad ani nespočítám. Gore je tu fakt hodně a potěší praktické efekty ( urvaná čelist, rozstřílení obličeje, ustřelené palice a končetiny brokovnicí- to byla vyloženě nádhera). Milovník násilí a temných špinavých Thrillerů, kde figuruje zvrácený satanistický Kult by si měl přijít na své. Podobné žánrovky mi fakt chybí. 8/10. ()

ledzepfan

Je to dobré především proto, že je to jiné a blbě uchopitelné. Chvíli je to triller, chvíli solidní psychologické drama, chvíli jako nějaká podivnost od Cohenovic bratrů a chvíli jako absurdní splatter. Tozn, že když divák očekává nějakou konkrétní žánrovku, bude zmaten nebo rovnou zklamán, ale když do toho nasedne bez požadavků a nechá se unášet tímhle hravým a (možná až příliš) rozkročeným příběhem co místy připomene drsné sedmdesátkové flicky typu Hardcore, místy má vibraci mrazivé perverze 8MM a pak klidně najednou skočí do Ramba4, tak si ty dvěapůl hodinky může královsky cinefilsky užít. Za mě se hodně povedl casting. Krásně to sedí, i vedlejší postavy jsou výrazné a správně "hnuté a jeté" Ústřední duo si v průběhu buduje solidní chemii až to ke konci má sílu chytit za srdíčko. Soundtrack má atmošku a je užíván chytře.... Důležité PS: Rozhodně syrovější a více smysluplná je ta uncut verze. ()

Morholt

Příběh je vlastně jednoduchý. Policajt se snaží vysvobodit dceru ze spárů satanistického kultu a pomáhá mu v tom odpadlá členka. Jenže ta cesta k cíli ze všeho nejvíc připomíná brutální psychotrip plný stříkající krve, hysterického jekotu a obskurních dialogů. A všichni jsou tu magoři. Všichni. Stopáž je sice poněkud přepálená a Cassavetes prostě občas neměl co říct, ale když už nic, bavilo mě dívat se na Maiku Monroe, kterou prostě žeru. Kromě krvavých výbuchů a ustřelených čelistí či končetin film nabízí několik psychotických scén, přičemž u mě jednoznačně vede pistolový taneček za doprovodu Dead Boys. A tím se dostávám k soundtracku, který je pestrý a parádní.  Moc jsem nečekal, ale nakonec jsem vííc než jen spokojen 85% ()

Marze

Kzlt unosu a dobry muz smerujici do pekla.Satanisticke, nihilisticke a nasilne. Obsazeni vypada na papire dobre, ale hrani nic moc krome Maika Monroe, ktera musi v tomhle prevarenem revenge thrilleru zapasit s napul uvarenymi dialogy. Nejak to ale funguje na vypraveni zachranarske zapletce a na prirozenem sarmu detektiva v podani Coster-Waldau a na Monroe. Ale jejich postavy se nijak nevyviji. ()

• V Rusku je film skrátený o 35 minút a vyšiel pod názvom He is a Bullet. Je to na základe toho, že v Rusku platí zákon o rúhaní. (Arsenal83)
  • V tomto filme Ethan Suplee hrá človeka, ktorý je v kulte, no aj v realite Ethan Suplee patrí do skutočného kultu - je scientológom. (Arsenal83)
  • The New York Times dali filmu negatívnu recenziu, keď napísali: "Ale mizogýnia hrozivo sadistických darebákov filmu je len jedným nevkusným vláknom v tejto špinavej ságe o záchrane a pomste." (Arsenal83)