Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V postapokalyptickém světě se lovec tuleňů Essex po dlouhých dvanácti letech vrací se svou Viviou domů k bratrovi, protože Vivia čeká dítě. V noci však kdosi neznámý vyhodí bratrovo obydlí do vzduchu a všichni, kdo byli uvnitř, zahynou včetně Vivie. Essex, který nebyl ve chvíli útoku v domě, odchází po stopách neznámého útočníka. Muže však najde již mrtvého. V jeho věcech objeví podivný seznam několika jmen a rozhodne se v pátrání pokračovat. Ve městě se ubytuje v hotelu a postupně začíná zjišťovat, že lidé, jejichž jména jsou na jeho seznamu, začínají jeden po druhém umírat. Jde o hráče hazardní hry kvintet, což je vlastně hra o život (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

cariada 

všechny recenze uživatele

Podivný film, který pochopí asi málokdo, stejně tak já jsem se v tom nevyznal. Moc divný postapolyptický svět, kde lidi žijou v mrazu a jen hrají kvintet a chlastaj kořalku. Docela by mě zajímalo co jedí? Když tam nic není a ty lidi nic ani nedělají. Smysl o né hry mě unikl. Ano šlo tam o život, ale i v tom byl děsný zmatek. Čekal jsem od toho mnohem víc. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Kde nic není, ani Paul Newman nebere. Po skouknutí tohoto filmu jsem zjistil, že jsem promarnil dvě hodiny života. Paul Newman do hry v podstatě vůbec nezasáhne. Atmosféru to taky nemá. Diváka by rozhodně více zajímalo, jak lidé žijí v postapokalyptickém mrazivém světě a kde si obstarávají jídlo. Vím, že Robert Altman platí za kvalitního režiséra, takže nevím jak se mohl na něčem podobném podílet ()

Reklama

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Chápu, že když ten námět proletěl tvůrcům hlavou, tak byli určitě celí nadšení, Bohužel se jim to naprosto nepodařilo přenést na plátno. Možná trochu SPOILER: Pomalu zamrzající svět v budoucnosti, který ovládá prapodivná hra Quintet. Na každém rohu jsou psi, požírající umrzlé nebožáky a hlavně lidstvo ztratilo víru a hledá kdejakou záminku, aby opět cítili že žijou. To je všechno pěkná zápletka, ale bohužel z toho vznikl nepřehledný patos s šílenou hudbou. Navíc jsem neviděl žádnou logiku, lidé o přežití ani nebojovali, furt si stěžovali na nedostatek jídla, přitom furt jedli, z mrtvol nikdo nestahoval oblečení, radši umrzali dál. No mohlo to být propracovanější. Ale mám pro podobné šílenosti slabost, takže 60% A jen tak BTW viděl jsem Kvintet v ledové místnosti s rozbitým topením, takže mi byla zima dvojnásobná :D ()

honajz 

všechny recenze uživatele

EDIT: Tak jsem to viděl po letech (23. 10. 2020) a on je to vlastně thriller s mírně filozofickým přesahem z budoucnosti, kdy je všude zima. Dekadentní společnost hraje dekadentní hru, do níž se omylem přimíchat, může a půjde o život. Zajímavé pojetí života v pěti, vlastně šesti úrovních, kdy je ale nutno počítat s neznámou. A tu zde představuje nejen samotný Essex. ale také jedna obyčejná husa. Ne vždy to drží pohromadě, některé scény jsou nudné, a to házení kamínky mělo být lépe a více vysvětlené, ale jinak slušné kulisy, i když se to z větší části točilo ve studiu, hudba a vlastně i vyznění. --- Původní komentář: Dějově sice nic moc, ale dostala mě u tohohle filmu jeho atmosféra, ta zima, co zalézá úplně všude, chladná modř, a z toho plynoucí lidské vztahy. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ak by ste hľadali film najnudnejší, najrozvláčnejší a ešte neviem aké naj v negatívnom slova zmysle všetkých zúčastnených, KVINTET je za všetky. Čudoval som sa, či si ( aspoň teda slávny režisér a aj slávny herec v hlavnej úlohe ) prečítali scenár, čím ich zaujal ( teda okrem honorárov ) a aký prínos čakali pre svoju kariéru ( teda okrem honorárov ). Neodpustiteľný prepadák na celej čiare. ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama