Kvintet

Leon Ericksen

Kostýmy:

Scott Bushnell
  • corpsy

Ak by ste hľadali film najnudnejší, najrozvláčnejší a ešte neviem aké naj v negatívnom slova zmysle všetkých zúčastnených, KVINTET je za všetky. Čudoval som sa, či si ( aspoň teda slávny režisér a aj slávny herec v hlavnej úlohe ) prečítali scenár, čím ich zaujal ( teda okrem honorárov ) a aký prínos čakali pre svoju kariéru ( teda okrem honorárov ). Neodpustiteľný prepadák na celej čiare.(29.3.2017)

• Han22

Další umělecká záležitost, neboli nudná slátanina. V časem ani místem neurčené ledové pustině je podivné město a v tom podivném městě hrají lidi hru. Hlavní hrdina se stává nedobrovolně součástí a nakonec zjistí, že hra neměla žádný smysl. To je celé, nic víc o světě, výchozí situaci, lidech (čím se živí?) ani městě se nedovíte. Aby to nebylo málo, tak to trvá dvě hodiny a většina času je zaplněna prázdným žvaněním a filozofováním. A takový sci-fi, který nedávají žádný smysl nemám rád.(8.1.2016)

• majo25

Nuda, ktorú som dokázal dopozerat až na tretíkrát. V postapokalyptickom svete sa nič nedeje, všetko sa točí okolo nezáživnej stolnej hry (ktorej ani pravidlá vo filme nie sú vysvetlené...a tak iba počujeme hlášky typu "A teď tě hodím do smrtícího kruhu..." a pod), nudných kecov a "kořalky". Samotná zápletka je veľmi jednoduchá a zároveň a zdĺhavá. Keď to preženiem, tak film takmer nemá dej, samotný Newman to sám nemôže zachrániť.(28.7.2019)

• endymion

Asi proto, že jsem nebyl součástí hry, nemohl jsem pochopit její systém. Bylo těžké hledat smyl tam, kde pravděpodobně žádný nebyl. Co je cílem hry bylo bohužel patrné už po čtvrt hodině. Zbytek byla nekonečně natahovaná nuda v jinak docela slušné poskatastrofické atmosféře zamrzlého umírajícího světa.(28.9.2012)

Chápu, že když ten námět proletěl tvůrcům hlavou, tak byli určitě celí nadšení, Bohužel se jim to naprosto nepodařilo přenést na plátno. Možná trochu SPOILER: Pomalu zamrzající svět v budoucnosti, který ovládá prapodivná hra Quintet. Na každém rohu jsou psi, požírající umrzlé nebožáky a hlavně lidstvo ztratilo víru a hledá kdejakou záminku, aby opět cítili že žijou. To je všechno pěkná zápletka, ale bohužel z toho vznikl nepřehledný patos s šílenou hudbou. Navíc jsem neviděl žádnou logiku, lidé o přežití ani nebojovali, furt si stěžovali na nedostatek jídla, přitom furt jedli, z mrtvol nikdo nestahoval oblečení, radši umrzali dál. No mohlo to být propracovanější. Ale mám pro podobné šílenosti slabost, takže 60% A jen tak BTW viděl jsem Kvintet v ledové místnosti s rozbitým topením, takže mi byla zima dvojnásobná :D(20.2.2012)