Kvintet

Leon Ericksen

Kostýmy:

Scott Bushnell
  • Rob Roy

Kde nic není, ani Paul Newman nebere. Po skouknutí tohoto filmu jsem zjistil, že jsem promarnil dvě hodiny života. Paul Newman do hry v podstatě vůbec nezasáhne. Atmosféru to taky nemá. Diváka by rozhodně více zajímalo, jak lidé žijí v postapokalyptickém mrazivém světě a kde si obstarávají jídlo. Vím, že Robert Altman platí za kvalitního režiséra, takže nevím jak se mohl na něčem podobném podílet(2.12.2003)

Film jsem viděl kdysi dávno v 80. letech v Československé televizi a tehdy na mne udělal docela hluboký dojem. Ach, to naivní mládí:) Nedávno jsem jej shlédl opět a musím říct, že mne již tolik nenadchl. Příběh je docela prostý, jednosměrná linie v postkatastrofické době ledové - dalo se to daleko více rozpracovat, navíc jednotlivé postavy jsou z mého pohledu poměrně ploché, mnohdy až stejné. Hlavní zápletka je velmi slabá, na smrt své těhotné Vivie reaguje Paul Newman až moc klidně.. Dvě hvězdy za téma a příběh, ta třetí z nostalgie.(31.12.2010)

• Han22

Další umělecká záležitost, neboli nudná slátanina. V časem ani místem neurčené ledové pustině je podivné město a v tom podivném městě hrají lidi hru. Hlavní hrdina se stává nedobrovolně součástí a nakonec zjistí, že hra neměla žádný smysl. To je celé, nic víc o světě, výchozí situaci, lidech (čím se živí?) ani městě se nedovíte. Aby to nebylo málo, tak to trvá dvě hodiny a většina času je zaplněna prázdným žvaněním a filozofováním. A takový sci-fi, který nedávají žádný smysl nemám rád.(8.1.2016)

Chápu, že když ten námět proletěl tvůrcům hlavou, tak byli určitě celí nadšení, Bohužel se jim to naprosto nepodařilo přenést na plátno. Možná trochu SPOILER: Pomalu zamrzající svět v budoucnosti, který ovládá prapodivná hra Quintet. Na každém rohu jsou psi, požírající umrzlé nebožáky a hlavně lidstvo ztratilo víru a hledá kdejakou záminku, aby opět cítili že žijou. To je všechno pěkná zápletka, ale bohužel z toho vznikl nepřehledný patos s šílenou hudbou. Navíc jsem neviděl žádnou logiku, lidé o přežití ani nebojovali, furt si stěžovali na nedostatek jídla, přitom furt jedli, z mrtvol nikdo nestahoval oblečení, radši umrzali dál. No mohlo to být propracovanější. Ale mám pro podobné šílenosti slabost, takže 60% A jen tak BTW viděl jsem Kvintet v ledové místnosti s rozbitým topením, takže mi byla zima dvojnásobná :D(20.2.2012)

• Pitryx

Umělecky „hodnotný „ snímek. Děj postrádá akci i napětí. Buď se hraje hra, nebo se mluví. Děj ve stále stejném (ledovém) prostředí stále stagnuje. Vůbec jsem se skoro dvě hodiny „nenunudil“, ale jen proto, že mám na videu rychloposuvu. Pro mne hodnoceno jako super nudný a hluboce podprůměrný film. 20.IV.96 ČT2 11305 Nevím, zda jsem se nepřehlídl a byla v titulcích uvedená Maruška Staňková (Jaspera).(20.12.2009)