Hlídací pes Buck si žije pohádkovým životem v Kalifornii. Jednoho dne jej ale ukradnou obchodníci se psy a míří s ním na Aljašku, kde se právě rozbíhá Zlatá horečka. Psi k zapřažení do saní tu mají obrovskou cenu. Jen díky své houževnatosti a síle dokáže Buck přežít v drsném prostředí mezi krutými lidmi. Největší dobrodružství jeho života právě začíná! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

wallabia

V hlavní roli pes a Aljaška! To samo o sobě pro mě, pro psí mámu a milovnici severské přírody, znamená obrovské lákadlo, ovšem v kombinaci s Rutgerem, jako drsným zálesákem - to ani nevím, co lepšího si přát! Možná aby kapitoly Buckova života, než poznal Johna Thortona ustoupily trošku do pozadí a bylo tu víc prostoru pro tohoto charismatického chlapáka?? Leda tak! ()

chosan

Více se mě líbí film s Hestonem, ale i tento je srdceryvný snímek pro milovníky zvířat a obzvláště psů! Za mě dávám 75%. ()

Udet

....tak tohle je pro mne absolutně NEJ film z Dalekého Severu.. ..je to tak autentické, tak londonovské, že se tomu nedá absolutně nic vytknout.. ..pěkná kamera a nádherná hudba Alana Reevese.. ()

andy60

Romány Jacka Londona mám rád a popravdě musím přiznat, že jsem od filmu očekával trochu víc. R. Hauerovi jsem toho zlatokopa nevěřil ani náhodou a děj jen tak plyne, bez větších dramatických zvratů. Co musím pochválit je kamera - záběry drsné kanadské přírody jsou pěkné. ()