Volání divočiny (TV film)

• Kanada

Peter Svatek

Graham Ludlow

Sylvain Brault

Alan Reeves

Jak jen vyjádřit své pocity? Svým námětem a zpracováním asi nejlepší filmová verze Volání divočiny, prostě opravdu víc londonovská, alespoň mě oslovila víc. A není zcela náhodou, že na prvním místě zde je v hlavní roli především pes Buck a tím vyzdvihuje už tak skvělý příběh. Tak nějak je to i v knize. A ne jako třeba v této verzi, kde hraje pes Buck vyloženě druhé housle. http://www.csfd.cz/film/19957-hlas-divociny/ kdo má rád děj s atmosférou drsného a divokého severu, který zobrazuje zlatou horečku na Yukonu, bude určitě potěšen.(7.5.2011)

Dobrodružný televizní snímek na motivy snad nejslavnějšího příběhu z období tzv. zlaté horečky od  Jacka Londona. Tvůrci se tentokrát zaměřili na psa Bucka a tak celá dějová linka sleduje především jeho veškeré počínání, jeho myšlenky a statečnost. Vznikl nádherný rodinný snímek, který potěší především milovníky psů a děti. Žádné nervy drásající drama, žádná přemíra násilí. Vynikající kamera nasnímala nádherné scenérie, což podpořilo vytvoření kouzelné aljašské dobrodružné romantiky ve velmi dobře napsaném scénáři. Tohle se vskutku povedlo.(28.1.2016)

Těchto londonovských filmů je více, ale ne zrovna moc jich je povedených. Tento patří mezi ty zdařilejší. Příběh o přežití v drsné divočině. Moc hezky odvyprávěné. Krásné záběry přírody. Knihu jsem nikdy nečetl, ale věřím, že doba hrála spíše k verzi otrockého převyprávění, takže se děj asi moc lišit nemohl... Spokojenost!(1.5.2014)

V hlavní roli pes a Aljaška! To samo o sobě pro mě, pro psí mámu a milovnici severské přírody, znamená obrovské lákadlo, ovšem v kombinaci s Rutgerem, jako drsným zálesákem - to ani nevím, co lepšího si přát! Možná aby kapitoly Buckova života, než poznal Johna Thortona ustoupily trošku do pozadí a bylo tu víc prostoru pro tohoto charismatického chlapáka?? Leda tak!(9.1.2015)

Pekny rodinny film natoceny podla slavneho romanu Jack Londona - Volanie divociny. Vo filme je hlavny hrdina pes Buck, ktoreho unesu zo slnecnej Kalifornie do zasnezeneho Yukonu, kde ma pocas zlatej horucky pomahat zlatokopom. Od istej smrti ho oslobodi samotar John Thorthon (Hauer) a kedze to Bucka stale viac tiahne do divociny, tak mu dava John slobodu.(8.10.2006)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

• - Kanadský televízny film z roku 1997 je ďalšou z filmových verzií slávneho románu Jacka Londona, ktorý sa po prvý raz objavil na plátnach už v roku 1923 a odvtedy sa pravidelne vracia v stále nových adaptáciách. Snímka sa považuje za jeho najvernejšiu adaptáciu. Rozprávačom príbehu je v origináli známy herec Richard Dreyfuss (napr. Čeľuste) a Johna Thortona stvárnil nemenej slávny Rutger Hauer (napr. Blade Runner). (ash99)