Reklama

Reklama

Volání divočiny

(TV film)
  • Kanada The Call of the Wild: Dog of the Yukon (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Hlídací pes Buck si žije pohádkovým životem v Kalifornii. Jednoho dne jej ale ukradnou obchodníci se psy a míří s ním na Aljašku, kde se právě rozbíhá Zlatá horečka. Psi k zapřažení do saní tu mají obrovskou cenu. Jen díky své houževnatosti a síle dokáže Buck přežít v drsném prostředí mezi krutými lidmi. Největší dobrodružství jeho života právě začíná! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (24)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný televizní snímek na motivy snad nejslavnějšího příběhu z období tzv. zlaté horečky od  Jacka Londona. Tvůrci se tentokrát zaměřili na psa Bucka a tak celá dějová linka sleduje především jeho veškeré počínání, jeho myšlenky a statečnost. Vznikl nádherný rodinný snímek, který potěší především milovníky psů a děti. Žádné nervy drásající drama, žádná přemíra násilí. Vynikající kamera nasnímala nádherné scenérie, což podpořilo vytvoření kouzelné aljašské dobrodružné romantiky ve velmi dobře napsaném scénáři. Tohle se vskutku povedlo. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Jak jen vyjádřit své pocity? Svým námětem a zpracováním asi nejlepší filmová verze Volání divočiny, prostě opravdu víc londonovská, alespoň mě oslovila víc. A není zcela náhodou, že na prvním místě zde je v hlavní roli především pes Buck a tím vyzdvihuje už tak skvělý příběh. Tak nějak je to i v knize. A ne jako třeba v této verzi, kde hraje pes Buck vyloženě druhé housle. http://www.csfd.cz/film/19957-hlas-divociny/ kdo má rád děj s atmosférou drsného a divokého severu, který zobrazuje zlatou horečku na Yukonu, bude určitě potěšen. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný film, který se věnuje klasické látce o psovi Buckovi, jehož příběh byl již nespočetněkrát zpracován. Tentokrát je však v popředí právě pes, což je velkým kladem proti jiným počinům, kde Buck pouze sekunduje nebo doplňuje hlavní, lidské hrdiny. Volání divočiny Petera Svatka upoutá i vypravěčem či nádhernou přírodou. ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Těchto londonovských filmů je více, ale ne zrovna moc jich je povedených. Tento patří mezi ty zdařilejší. Příběh o přežití v drsné divočině. Moc hezky odvyprávěné. Krásné záběry přírody. Knihu jsem nikdy nečetl, ale věřím, že doba hrála spíše k verzi otrockého převyprávění, takže se děj asi moc lišit nemohl... Spokojenost! ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Sprievodný komentár akoby nahovoril sám Jack London plus neskutočný predstaviteľ Bucka. Čo viac si priať? Prvotriedne dobrodružstvo a tentokrát je dobre, že len televízne, pretože v celej svojej skromnosti pôsobí o to úprimnejšie. Môj ani nie šesťročný potomok sa ani nezavrtel, len občas fňukol a na druhý deň skoro o ničom inom nerozprával. Hm... to aby som dvíhol hodnotenie. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Kanadský televízny film z roku 1997 je ďalšou z filmových verzií slávneho románu Jacka Londona, ktorý sa po prvý raz objavil na plátnach už v roku 1923 a odvtedy sa pravidelne vracia v stále nových adaptáciách. Snímka sa považuje za jeho najvernejšiu adaptáciu. Rozprávačom príbehu je v origináli známy herec Richard Dreyfuss (napr. Čeľuste) a Johna Thortona stvárnil nemenej slávny Rutger Hauer (napr. Blade Runner). (ash99)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama