poster

Volání divočiny (TV film)

 • Kanada

  The Call of the Wild: Dog of the Yukon

 • Slovensko

  Volanie divočiny

Dobrodružný

Kanada, 1997, 87 min

Režie:

Peter Svatek

Scénář:

Graham Ludlow

Kamera:

Sylvain Brault

Hudba:

Alan Reeves
 • Prochy38
  ****

  Těchto londonovských filmů je více, ale ne zrovna moc jich je povedených. Tento patří mezi ty zdařilejší. Příběh o přežití v drsné divočině. Moc hezky odvyprávěné. Krásné záběry přírody. Knihu jsem nikdy nečetl, ale věřím, že doba hrála spíše k verzi otrockého převyprávění, takže se děj asi moc lišit nemohl... Spokojenost!(1.5.2014)

 • cheyene
  ****

  Dobrodružný film, který se věnuje klasické látce o psovi Buckovi, jehož příběh byl již nespočetněkrát zpracován. Tentokrát je však v popředí právě pes, což je velkým kladem proti jiným počinům, kde Buck pouze sekunduje nebo doplňuje hlavní, lidské hrdiny. Volání divočiny Petera Svatka upoutá i vypravěčem či nádhernou přírodou.(13.2.2015)

 • chiara
  *****

  Pekny rodinny film natoceny podla slavneho romanu Jack Londona - Volanie divociny. Vo filme je hlavny hrdina pes Buck, ktoreho unesu zo slnecnej Kalifornie do zasnezeneho Yukonu, kde ma pocas zlatej horucky pomahat zlatokopom. Od istej smrti ho oslobodi samotar John Thorthon (Hauer) a kedze to Bucka stale viac tiahne do divociny, tak mu dava John slobodu.(8.10.2006)

 • MickeyStuma
  ****

  Dobrodružný televizní snímek na motivy snad nejslavnějšího příběhu z období tzv. zlaté horečky od  Jacka Londona. Tvůrci se tentokrát zaměřili na psa Bucka a tak celá dějová linka sleduje především jeho veškeré počínání, jeho myšlenky a statečnost. Vznikl nádherný rodinný snímek, který potěší především milovníky psů a děti. Žádné nervy drásající drama, žádná přemíra násilí. Vynikající kamera nasnímala nádherné scenérie, což podpořilo vytvoření kouzelné aljašské dobrodružné romantiky ve velmi dobře napsaném scénáři. Tohle se vskutku povedlo.(28.1.2016)

 • mm13
  *****

  Sprievodný komentár akoby nahovoril sám Jack London plus neskutočný predstaviteľ Bucka. Čo viac si priať? Prvotriedne dobrodružstvo a tentokrát je dobre, že len televízne, pretože v celej svojej skromnosti pôsobí o to úprimnejšie. Môj ani nie šesťročný potomok sa ani nezavrtel, len občas fňukol a na druhý deň skoro o ničom inom nerozprával. Hm... to aby som dvíhol hodnotenie.(13.6.2011)

 • - Kanadský televízny film z roku 1997 je ďalšou z filmových verzií slávneho románu Jacka Londona, ktorý sa po prvý raz objavil na plátnach už v roku 1923 a odvtedy sa pravidelne vracia v stále nových adaptáciách. Snímka sa považuje za jeho najvernejšiu adaptáciu. Rozprávačom príbehu je v origináli známy herec Richard Dreyfuss (napr. Čeľuste) a Johna Thortona stvárnil nemenej slávny Rutger Hauer (napr. Blade Runner). (ash99)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Quebec. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace