Hlídka v Ardenách

David Nichols

Kostýmy:

Barbara Tfank
  • Ramirez85

Tenhle film fabuluje hned ve dvou věcech- kdo kdy viděl hodné, mírumilovné a zbaběle neschopné vojáky wermachtu? A kdo kdy viděl nadprůměrně inteligentní jednotku US Army s IQ nad stopade? Haha... Ale jako takový hezký vánoční román ze zasněžených Arden (kde se společně zpívá Silent Night/Stille Nacht, věší se granáty na vánoční stromek, Němci se s Američanama koulují, Amíci se tam koupou v teplé koupeli, popíjejí, ohřívaj se u krbu a vůbec tak příjemně zevlujou... ne, fakt jsem si to nevymyslel, tohle všechno tam je, ta válka musela být slušná prdel...) to celkem funguje, pěkné fantasy, jen ti elfové a orkové chyběli...(10.12.2015)

Supr film. Souhlasím, že lepší než vojín Ryan, který musel stát 10x tolik. V Hlídce se přitom vystřelilo dohormady asi tak 200x (myslim počet nábojů :-). Tyhle věci se opravdu stávaly (i v 1. světové válce, i na východní frontě) a hnusný na tom je, že se dokázali dohodnout němci s američanama, rusáci s němcema, němci s francouzema, ale v rámci svojí armády se dávaly vysoký tresty (někdy i smrti) za voloviny, jako je nepořádek v zabraný budově... Fuj(11.12.2009)

Prosinec roku 1944. Ztracená hlídka v Ardenách má obsadit důležitý strategický dům, který není obsazen nepřítelem. Jedné noci je však nepřítel blízko, velmi blízko, jsou slyšet německé hlasy. A začne ... největší ... koulovačka v dějinách válečných filmů (ne, nejedná se vtip). Celý tento film si dokáže udržet zajímavou atmosféru, ale nemůže se to obejít bez stupidních zimních radovánek. Vtipně, až uboze pojatý válečný film, ovšem se zajímavým nábojem.(7.2.2009)

,,Voni nás koulujou... co když válka skončila a nám to neřekli?! '' . Hlídka v Ardenách je parádní válečně - psychologický film. Jsem si jist, že v reálu by klíčové momenty mohly proběhnout mnohem méně komplikovaně, ale což. Film má perfektní spád a z kraje i lehce strašidelnou atmosféru. Herci jsou naprosto uvěřitelní a všichni sympaťáci (jak by ne, je to tam samá hvězda). Neměl jsem problém uvěřit, že se jedná o četu mladejch americkejch kluků, kteří odjeli za oceán kopat Nácky do prdele - akorát, že se jim při tom kopání původní četa neustále zmenšuje o další a další padlé... V Ardenách se v roce 1944 dělo lecos, věřil bych, že kniha mohla mít reálný základ. Ne každej Němec byl fašista a ne každej měl chuť padnout, když už to s tou tisíciletou Třetí říší bylo už po 5 letech válčení řádně nahnuté... Lehce mi nesedl hudební doprovod, ten rok 1992 se na tom docela podepsal nepříjemnými syntetyzátory v té době sice moderními, ale pro mne stále neskutečně umělými a špatně poslouchatelnými. Také mne zaujalo, že nikdo z patroly neměl u sebe sapík Thompson. Každý měl jen karabinu M1 (i poddůstojník). No a v závěru sice krátký ale přesto jasný záběr na postupující německou techniku opět ukázal na americké M3A v německé kamufláži... Ať tak či tak, tohle jsou 4 solidní vánoční kolečka německého salámu. * * * *(28.11.2013)

Dobre obsadený vojnový film s uveriteľným príbehom. Pre mňa je vždy zaujímavé, ak sa stretnú dve znepriatelené strany a snažia sa hľadať to, čo ich spája a nie to , čo ich rozdeľuje. Film obsahuje kvalitnú hudbu, ktorá sa tam paradoxne nehodí, pretože navodzuje pocit až prílišného tajomna. Tragédia, ktorá sa zvrtne v zlomku sekundy, je nečakaná, ale na druhej strane logická a vyplýva z prílišnej opatrnosti a obáv obidvoch znepriatelených strán. Vo filme dostáva priestor viacero postáv no, herecky nevyčnieva nikto. Najviac priestoru dostal E. Hawke, ktorý potiahol aj úlohu rozprávača. Slabšie štyri hviezdičky. 70%.(5.10.2011)

• - Sídlo mělo pouze tři stěny a bylo postaveno v odlehlé oblasti. (villain)

• - Interiéry sídla, ve kterém se skupinka vojáků ubytuje, byly ve skutečnosti postaveny v tělocvičně místní střední školy. Jako půda sloužilo jeviště školního divadla. (villain)

• - Filmový debut Garyho Sinise. (villain)