Hlídka v Ardenách

• Česko Půlnoční přepadení (více)

Děj skvěle obsazeného válečného dramatu, natočeného podle stejnojmenného románu Williama Whartona, je situován do Francie, do ardenských lesů v prosinci roku 1944. Právě v té době sem byla vysazena elitní skupina šesti průzkumníků, jejichž úkolem je pod vedením rotmistra Knotta zajistit strategicky význačnou budovu, lesní usedlost, a vyšetřit, co se stalo s předchozí hlídkou, jež se nehlásí. Původně banální akce se ale zkomplikuje v momentě, kdy mladí američtí vojáci pochopí, že je celou dobu má na mušce jednotka zvědů Wehrmachtu. A ještě více je překvapí, že Němci neútočí. Jedná se snad o nějakou novou strategii psychologického boje? Nebo nacisté odmítají vystřelit jen proto, že se blíží Vánoce a v takový čas by neměl nikdo umírat? A nebylo by dobré zjistit, o co se vlastně jedná? Na spadnutí je dohoda, o které nadřízení nesmějí vědět, ale díky níž bude ušetřen nejeden lidský život. Tedy pokud někdo něco nepokazí... V hlavních rolích se můžete těšit na Petera Berga, Kevina Dillona, Ethana Hawkea a Garyho Sinise. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Spíše než o válečný film se jedná o drama ve válečných kulisách. Celý příběh plyne pomalým tempem vyprávění, kde se boje chtivý divák, nedočká ničeho co by film řadilo do škatulky válečný. Rozhodně se však nejedná o špatný snímek a minimálně herecké výkony (v té době minimálně známých herců jako Gary Sinise, Ethan Hawke nebo budoucí režisér Berg) jsou na více než slušné úrovni. ()

brooklyn73

Tento film me rozesmal, i kdyz slo o valecny snimek, jsem si chvilemi pripadal jako kdyz sleduji neco jineho asi to tak melo byti. Predsunuta americka hlidka v Ardenach kratce pred posledni nemeckou ofenzivou ma za ukol obsadit venkovske sidlo, skoro zamek.Pobliz se nachazi predsunuta hlidka nemecke armady,ktera uz ma dost valky a vi o chystane nemecke ofenzive ,je presycena valkou a nechce se ji ucastnit.Z toho duvodu se chce vzdat nasim hrdinum jeste pred jejim zacatkem.Vsechno je domluveno i strelba, ktera ma predstirat zajeti po velkem tuhem boji jenze............ Velice vtipna je snehova koulovacka s nemeckymi vojaky,ci skoro zaverecna scena kdy vsichni zbyli americani si namaluji krvi mrtveho kamarada krize na sve odevy, mrtveho kamarada si soupnou na ramena a takhle se jakoby pohrebni komando presunuji.Trochu pritazene az moc za vlasy mi prislo koupani a myti(omyvani chodidel) jiz mrtveho kamarada ve vane.Kazdopadne cely film je zazitek, kdo vsak bude hledat strileni a tezkou rezbu bude zklaman velmi. ()

Gemini

Po všech stránkách kvalitní (proti)válečné drama a další z (dlouhé) řady snímků, které převyšují pana vojína Rájena. Hustopanský realismus pláže Omaha se prostě nějak nemůže rovnat tiché zasněžené samotě a pohodě u vánočního stromečku. Pokud má tohle být nejlepší film Keitha Gordona, tak jeho pobyt na tomto světě nebyl vůbec zbytečný. 80% ()

Vitason

Velice zvláštní válečný film, který tolik válečným filmem vlastně ani není, ale jedná se spíše o komorní drama, které se odehrává na pozadí útrap v druhé světové válce. Výpravou se tento snímek nemůže měřit s filmem jako třeba Saving Privat Ryan. Přesto má něco víc než Ryan a to hloubku, dobrou psychologii postav a emoce. Vypravěčem je seržant Will Knott, který je se svými pěti kamarády poslán na venkovské sídlo v Ardenách jako předsunutá hlídka. V této oblasti je i německá hlídka, která ví o připravované ofenzívě a chce se vzdát. Herecké obsazení je velice kvalitní. Hudba je také zajímavá a velice zdařilý je anti-válečný scénář. Jediné co se nedá moc pochválit je práce s gradací děje. Film má několik neskutečně silných scén (koulovačka, vánoční koleda, vana) ,ale opravdu nějakou epickou přestřelku nečekejte. ()

Pítrs85

Tenhle film fabuluje hned ve dvou věcech- kdo kdy viděl hodné, mírumilovné a zbaběle neschopné vojáky wermachtu? A kdo kdy viděl nadprůměrně inteligentní jednotku US Army s IQ nad stopade? Haha... Ale jako takový hezký vánoční román ze zasněžených Arden (kde se společně zpívá Silent Night/Stille Nacht, věší se granáty na vánoční stromek, Němci se s Američanama koulují, Amíci se tam koupou v teplé koupeli, popíjejí, ohřívaj se u krbu a vůbec tak příjemně zevlujou... ne, fakt jsem si to nevymyslel, tohle všechno tam je, ta válka musela být slušná prdel...) to celkem funguje, pěkné fantasy, jen ti elfové a orkové chyběli... ()

• Interiéry sídla, ve kterém se skupinka vojáků ubytuje, byly ve skutečnosti postaveny v tělocvičně místní střední školy. Jako půda sloužilo jeviště školního divadla. (villain)
  • Sídlo mělo pouze tři stěny a bylo postaveno v odlehlé oblasti. (villain)