Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský parlament v ohrožení! Na Westminsterský palác míří raketa, kterou teroristé každým okamžikem odpálí. V poslední vteřině vstupuje do hry agent Vine (Tom Adams) a jeho muži, rafinovaně přestrojení za skupinku důchodkyň. Poradit si s teroristy je pro ně rutina a poslanci tak v klidu mohou dál jednat. Na programu je rozprava o spuriu - ultralehkém kovu právě testovaném britskou armádou v letadlech nesoucích jadernou nálož. Spurium extrémně zajímá i nepřátelské agenty vedené ruským teroristou Angelem (Michael Ripper), a o ty se musí postarat Charles Vine. (dopitak)

(více)

Recenze (3)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Spíš než bondovská parodie je to prostě béčkový akčňák, který snad poroduje Bondovu akci, nikoliv tak nula nula sedmičkový vztah k něžnějšímu pohlaví, neboť Vine je ještě větší kanec, kterému stačí pár desítek vteřin, aby navázal kontakt alespoň rty. Zapomenutíhodná věc, a přesně styl filmu, jaký by v 90´s vysílala Nova (pakliže se tak nestalo) nebo v současnosti její "odpadní" kanál N Cinema. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Dalsia parodia na Jamesa Bonda a vtedajsieho Bonda Conneryho. Aspon zasmiat sa da obcas, suchy britsky humor mam rad, je Europe ovela blizsi nez suchoparne americke radobykomedie   :  69 % ()

Isard 

všechny recenze uživatele

„Druhý nejlepší agent 00“ Charles Vine se vrátil podruhé na filmové plátno, aby zabránil krádeži jakéhosi supermateriálu. A tentokrát se film obešel bez jakékoli zmínky o Bondovi. Film má sice poměrně vážný a dobrý příběh, který je však lemován spoustou komediálních scén v ryzím sixties stylu – od porady u šéfa tajné služby viděné očima jeho (britské modré) kočky, takže slyšíme jen blá, blá, blá až po honičku v kanále zamořeném plynem, který způsobuje smích... Skvělou práci odvádí staří komici ve vedlejších rolích - např. během mohutné mnohostranné přestřelky v márnici místní zřízenec popíjí čaj a stěžuje si, jak mu každou vteřinou přibývá práce. Od prvního Vineova dobrodružství se radikálně zlepšila i akce. Pořád se však nejedná o dokonalý eurospy – schází nějaká "Vinegirl" a nejhorší je, že Tom Adams zrovna není materiál na superagenta. Z tohoto filmu si nejvíce zapamatujete padoucha Serafa, v buřince se střílející holí. ()

Reklama

Reklama