Pohádka o záludném hvězdáři a čisté lásce, která jeho úklady překoná... Starý vévoda zvolí za vychovatele své dcery Drahomíry věhlasného astrologa, magistra Vecchia. Mocichtivý hvězdář vykládá vévodův osud z hvězd po svém a podle svého přání. Horoskop prý naznačuje, že pokud vévoda nedá astrologovi svou dceru za ženu, zahyne ve válečném tažení. Drahomíra, věrná své dětské lásce k mysliveckému mládenci Ondřejovi, magistrovi nevěří, a proto na ni úskočný Vecchio nastraží past. Co by to ale bylo za pohádku, kdyby v ní pravda a láska nezvítězila? V roli Drahomíry uvidíte křehkou Lenku Vlasákovou, uhrančivého magistra Vecchia hraje Ondřej Vetchý, statečného myslivce Ondřeje Filip Blažek, chůvu Jana Hlaváčová, vévodu Ladislav Frej, dvojroli Černé a Bílé paní Ivana Chýlková, sestřenici Elvíru Gabriela Filippi. (Česká televize)

ostravak30

Pohádka začíná zajímavě. Hvězdy vždy patřily k tomu nejzajímavějšímu, co se k pohádkám naprosto hodí. Rozhodně lépe, ale tvůrci pracovali s tímto motivem ve snímku O vánoční hvězdě. Po odjezdu krále do války se totiž přestává tak trochu něco dít. Jistě, princezna nám oslepne a Ondra musí prchnout, ale pohádka sklouzává k nedotaženým dialogům. Pak Ondřej vystoupá na nebe, aby zachránil princeznu a vyměnil si s ní její postižení. Tam dostává příběh opět zajímavější ráz a i ztvárnění místa, kde Filip Blažek hovoří s Ivanou Chýlkovou se mi líbí. Ty nudnější pasáže ovšem překonány nejsou a k tomu i slabší kostýmy. Ještě jsem nepochopil, co měla být ta červená skvrna na obloze, když astrolog Vecchia ukazoval princezně Drahomíře hvězdu. ()

EddieIron

Na začátku to vypadalo jako pitomost, pokračovalo to taky jako pitomost, takže nepřekvapilo, že to i nakonec byla pitomost. ()