Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka o záludném hvězdáři a čisté lásce, která jeho úklady překoná... Starý vévoda zvolí za vychovatele své dcery Drahomíry věhlasného astrologa, magistra Vecchia. Mocichtivý hvězdář vykládá vévodův osud z hvězd po svém a podle svého přání. Horoskop prý naznačuje, že pokud vévoda nedá astrologovi svou dceru za ženu, zahyne ve válečném tažení. Drahomíra, věrná své dětské lásce k mysliveckému mládenci Ondřejovi, magistrovi nevěří, a proto na ni úskočný Vecchio nastraží past. Co by to ale bylo za pohádku, kdyby v ní pravda a láska nezvítězila? V roli Drahomíry uvidíte křehkou Lenku Vlasákovou, uhrančivého magistra Vecchia hraje Ondřej Vetchý, statečného myslivce Ondřeje Filip Blažek, chůvu Jana Hlaváčová, vévodu Ladislav Frej, dvojroli Černé a Bílé paní Ivana Chýlková, sestřenici Elvíru Gabriela Filippi. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Vážněji laděných pohádek u nás tolik nevzniká, cením si proto každého takového pokusu. Škoda, že provedení nestačí námětu, hlavní zbraní v navozování pocitů u diváka tak zůstává především hudba velikánů Händela, Pachelbela a dalších. Dialogy i postavy by zasloužily trochu více péče, ale jinak to není rozhodně tak podřadné, jak by vyplývalo z momentálního hodnocení. Jo stejně jako jezinka jsem si všiml, že ústřední pár si o rok později prohodil slepotu v pohádce Ošklivá princezna. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Variace na pohádku o Popelákovi, kdy myslivec morganatickým sňatkem, hned poté, co přišel Hvězdnou dráhou ke své Hvězdě, k titulu přišel. Vzhledem k představitelům hlavních rolí a k tématu slepoty, nemůže se divák zbavit pocitu, že se tu někdo inspiroval Esmeraldou, táž dvojice jen o rok později hrála opět partnerskou dvojici, kde jeden je slepý (Ošklivá princezna). Nemohli by hrdinové přicházet o něco jiného, než o zrak? Představte si myšlenku pohádky, kde by hlavní hrdina byl třeba kastrát, nebo by potřeboval ledvinu ... Ovšem smrtelná byla scénka, když si myslivec povídal se svou halucinací. Miluju užvaněné bludy. A bez ironie - klasiku v pohádkách mám ráda. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Tak nehezkou pohádku jsem již dlouho neviděl. Místo dialogů a děje vážná hudba, věhlasnější herci nejsou ani pořádně vidět, vévodova princezna mi byla nesympatická. Chudák si vezme princeznu, aniž by vévoda mrknul brvou, osud některých postav není znám...dětem rozhodně nedoporučuji, ještě teď mám z ní divný pocit. ()

Lukrecie 

všechny recenze uživatele

Krásná a kouzelná záporačka G. Filippi i L. Vlasáková, nádherné interiéry, přirozená pohádka, výborné herecké výkony všech, moc pěkné kostýmy, hudba též. Škoda, že zapadla a je dost podhodnocená. "K mládí patří smích ne zármutek." Jediné, co mi tam vadilo, že slovo hvězda/y tam padne tak často, až to člověka unavuje! "Někdy tma není tak hrozná, jak si myslíme." "Lidé nemají rádi neštěstí, chtějí se bavit." "Víra pomáhá uskutečnit i ty nejsmělejší plány." ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Vůbec, ale vůbec jsem nechápal motivace postav. Nevěděl jsem, oč jde Vetchému, a on sám chvílemi vypadal, že neví, oč mu má jít, král netušil, jestli má bojovat, nebo ne, princezna netuší, jestli má myslivce ráda, nebo ne, protože jinak by příběh byl jasný už na začátku... Postavy se chovají jako loutky bez vlastní vůle, tam, kde je nutná akce, pasivně čekají, nebo dokonce slepě (vtip! :-)) věří chlápkovi, kterého podezírají. Mankote, a svatá prostoto! Druhá část je jak z jiného vesmíru, chvílemi připomíná Nekonečný příběh (pamatujete, jak bylo nutno projít branou mezi sfingami?). Sice je hezké, že pohádka děti vychovává hudbou skladatelů vážné hudby (možná jen byla levnější, než platit skutečného skladatele), ale celkově to chtělo možná trochu větší nadhled a humor. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Zámkem, který byl v pohádce sídlem královské rodiny, je ve skutečnosti středočeská Kačina. (Olík)

Reklama

Reklama