poster

Zabiji Nixona

 • USA

  The Assassination of Richard Nixon

 • Slovensko

  Zabijem Nixona!

Drama / Historický / Životopisný

USA / Mexiko, 2004, 95 min

 • Lynn
  ****

  Představitel titulního hrdiny nemohl být lépe zvolen - Sean Penn je dokonalý od první do poslední vteřiny. Rovněž téma snímku stojí za zamyšlení, chtě nechtě musíme s hrdinou v mnohém souhlasit.(2.11.2005)

 • Kaka
  ***

  Vcelku sugestivní a syrový snímek, jehož kvality zvýrazňuje především fantastický herecký výkon Seana Penna. Ať už se to někomu líbí nebo ne, tak skutečně patří mezi nejlepší současné herce. Chybí zde však silnější scénář. Hezky zobrazená doba sedmdesátých let, se vším co k ní patří tak přichází vniveč kvůli plochosti a jednoduchosti děje. Dialogy jsou vesměs chytré a úderné a několik scén se stává dáky Pennovu výkonu doslova exhibicí. Přesto je však i na svou relativně krátkou stopáž film vcelku pomalý a působí tak nějak nemotorně. Deprimující atmosféra se povedla výborně a závěrečná zoufalá akce je natočena velice zručně.(30.6.2006)

 • Jossie
  ***

  Film postavený na hereckém výkonu Seana Penna. Zajímavá studie člověka, který se propadne až na samotné dno lidskosti a nakonec začne zabíjet. 3* je za to, že nebýt Seana Penna, poměrně dost by ten příběh nudil.(4.9.2005)

 • Slarque
  ***

  Tichá voda břehy mele. I z nenápadného človíčka se může stát nelítostný zabiják, třebaže koncovku naprosto nezvládl a psychicky se zhroutil. Sean Penn opět hraje výborně, jeho Sam Bicke je ovšem natolik ubožák, že je vyloženě nepříjemné ho sledovat. To se pak přenáší i na celý film. Takže si radši pustím znovu Taxikáře...(16.8.2010)

 • mm13
  ***

  Odrátajte si Seana Penna a máte poctivú televíznu drámu na nedeľné popoludnie... Pokiaľ sa autorom aspoň čiastočne vydaril zámer natočiť autentické svedectvo ani nie tak o skutočných udalostiach, ako skôr o strmom a hlbokom páde hlavného aktéra (pre nedeľné popoludnie nie príliš vhodné) - môžu za to ďakovať iba a len herectvu Seana Penna, ktorý sa Samom Bickeom skrátka stal. Od najmenšieho, akoby náhodného cuknutia niektorým z mimických svalov, cez spôsob reči, držanie tela, gestikuláciu - no portrét na pohľadanie. Prehodnotím svoju TOP 5 v kategórii najobľúbenejší herec a vyhodím odtiaľ niektorú zo zahnívajúcich mŕtvol - Nicholsona alebo De Nira?(26.6.2006)

 • - Sean Penn byl zapojený do přípravy projektu 6 let, než se podařilo získat finance potřebné na natáčení. (imro)

 • - Během prodlouženého novoročního víkendu (30.12. – 2. 1. 2005) vydělal snímek v pěti kinech 37 547 dolarů. Po dvou měsících byl celkový výdělek 697 759 dolarů. (imro)

 • - Režisér Niels Mueller snímkem debutoval na filmovém plátně. Doteď měl za sebou jen režii TV seriálu Green Scott, ve kterém začínal Tobey Maguire. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace