Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

woo-hoo-hoo

V Živote pod vodou nič poriadne nefunguje, ale predsa ma dostal svojou atmosférou a zvláštnym humorom. Trikové scény vyzerajú akoby na nich chcel producent ušetriť rovnako ako kapitán Zissou na opotrebovanom vybavení svojho korábu. Digitálny hudobný doprovod tiež nie je príliš kvalitný, myslím že ani zďaleka nevyužíva plný potenciál 8-bitového pamäťového zásobníku. Samotný film sa postupne pretĺka k záveru ako uvolnená pätnásťkilová špicatá skala, ktorá sa pri svojej kostrbatej ceste rozhodla byť elegantná: Technicky (rádoby)nevydarená jazda kamery odhalí útroby filmového štúdia v tých chvíľach, keď je súdržnosť celej posádky v troskách. Kapitánova rodina de facto nikdy neexistovala a snaha o nápravu vzťahu medzi otcom a nepriznaným synom tiež nie je príliš úspešná, takisto ako jeho manželstvo či jeho dvanásta (a možno posledná) výprava. Výsledkom toho všetkého je skvelý film, ktorý keby mal o pár minút menej, pôsobil by kompaktnejšie. Srdce každého objaviteľa pri ňom však musí zaplesať. ()

josieaddms

Klasický Andersonovský styl. Trochu bláznivý, trochu dojemný. Určitě zajímavý. Líbí se mi že Wes pokaždé obsadí své ozkoušené herce, a zároveň vždy přidá i někoho nového, tak nějak na ozvláštnění celého dojmu ze snímku samého. Život Pod Vodou vás možná překvapí až příliš neobvyklým námětem, a snad i poněkud absurdním dějem, ale rozhodně vás nezklame. Jak to tak u Andersonovích filmů bývá, trochu se zasmějete, a trochu se zamyslíte. Rozhodně tohle patří mezi perly Americké tvorby, a já doufám že bude takovýchto filmů více, protože zbožňuji se pokaždé znovu a znovu nechat okouzlit Andersonovím zajímavým, a zvláštně netradičním stylem. ()

Mira90

Proč se podívat na jakýkoliv film od Wese Andersona? Kvůli jeho až výstřednímu důrazu na zobrazení scény; hercům, kteří se ve většině jeho děl opakují (není to na škodu); hudebnímu podkresu té nejvyšší úrovně; no a samozřejmě kvůli příběhu/scénáři - na první pohled jsou to (většinou) ,,jen" komedie, ale pokud do příběhu proniknete, dostanete mnohem, mnohem více. ()

gemi

Úleťárna s typickým humorem Billa Murraye. Člověk na to musí mít náladu, a ideálně by měl být pod vlivem omamné látky. EDIT: Po čtyřech letech a druhém zhlédnutí (20. 9. 2017) zvedám hodnocení na 4. Tenhle film člověk z hlavy už nedostane. ()

markotter

První film Wese Andersona, co jsem viděl, byl Darjeeling - a už tehdy jsem byl hodně zmatený, proč byl film vůbec natočený. Ale vizualita filmu zvedla moje hodnocení trochu výš. napodruhé Taková zvláštní rodinka už se dle mého blížila dolním hranicícím a Život pod vodou potvrdil, že pokus o humor ve stylu W.A. není prostě můj šálek kávy. Směs scén, které nedávají moc smysl, nejsou vůbec vtipné (ale asi mají být) a otravní herci mně donutily přemýšlet, proč se některé filmy vůbec točí a proč se ušetřené peníze nepošlou třeba do Somálska. ()

ppetrnosek

Po pár minutách filmu, co jsem tomu ještě moc nevěřil, jsem se do osobitého Andersonova stylu dostal a musím uznat, že na mysl působí tak nějak klidně a krásně. Famózní soundtrack a Willem Dafoe. ()

RajAthen

Tenhle film si jede (někde dost nemilosrdně) zcela po svém. Má vlastní tempo, vlastní způsob vyprávění. Buď na to přistoupíte, nebo se utopíte hned na začátku. Jakkoli lze na něj namítnout mnohé, důležitý je výsledek a na druhý záběr jsem se přeci jen chytl a ocenil, přičemž hlavní dík patří Billu Murrayovi, u něhož by mě zajímalo, zda ke svému kamennému obličeji přišel, či jej dlouho nacvičoval... ()

bono22vox

Dobrodružství oceánologa Stevea Zissoua v sobě spojuje poetiku Federica Felliniho, Karla Zemana a Poláčkovy knížky Bylo nás pět. A kdo zná jiné filmy tohoto režiséra, tak ví, že Anderson netočí "normální" filmy... Možná se tu někdy rozepíši více, protože tohle je film do kterého jsem se velice zamiloval. A když by se to stalo i vám, odplatí se vám vrchovatě, to slibuji... ()

radeckator

Vizuální zpracování Andersenových filmů je prostě zážitek i kdyby námět a scénář stáli za hovno (což u něj samozřejmě nejspíš nikdy nehrozí). Dokonalé po všech stránkách v čele se skvělým Murraym. ()

mira.l

Jediná hvězdička za přítomnost Cate Blanchett, jinak mě tahle naivní hovadina v čele s tandemem Murray - Wilson (už to mě asi mělo odradit) velkým obloukem minula. ()

Maximilianus

7/10. Jedná sa o iný film ako bol Grandhotel Budapesť. Tento je o dosť dramatickejší a smutnejší a menej nápaditejší. Výborný výkon podal Bill Murray, ale aj ostatné postavy boli zaujímavé a charakterovo pestré. ()

Dreadlord

Jeden z nejlepších filmů za poslednich x let. To Radyo: takže pán rád fatasy alá Pán Prstenů, no pokud rád sleduješ sekvence kompletně animované počítačem jako poslední hodina Návratu Krále, tak ti jako příští výběr vřele doporučuji pustit si ve Winampu vizualizaci k poslednímu fláku Helenky Vondráčkové a jako vhodnou výstroj doporučuju porno časopis plný nekvalitního německýho gayfekalporna, svěrací kazajku a svařečskou rukavici... nebo radši dvě svářečský rukavice. ()

Threepwood

Naprosto krásný film.Tento zvláštní styl ve kterém jsou natočeny všechny filmy Wese Andersona mi prostě sedí.Doufám,že se Wes bude držet svého stylu i nadále.Děkuju za tože točí filmy tak jak je točí. ()

Boo

Co jiného říci o tomto filmu než to, že je prostě kouzelný. Více takovýchto filmů by americké kinematografie velice pomohlo. A taky více takových herců, jako je Bill Murray. Nevrlý a neochotný postarší pán ve filmu vždycky funguje jajo příjemná vzpruha. Ale nejen on, taky syn ztracený 30 let, velice yvláštní manželka, bývalý manžel velice divné manželky, těhotná novinářka a posádka složená ze samých podivýnů. A k tomu všemu podmořský svět, který by dokázal vymyslet jen člověk s opravdu velkou fantazií nebo člověk s opravdu vážnou duševní poruchou. A to opravdu nejlepší na tomhle smínku je průřez celou lodí ()

Looka

Další z řady "divnejch" komedií Billa Murraye, kde podle mě nehraje, ale prostě je a funguje. Buď vás tento styl komiky osloví nebo ne. Dál k tomu asi není co dodat, to se musí prostě vidět. ()

crjules

Uzasne a krasne "ujety" snimek a skveli Wilson, Blanchett, Dafoe, Goldblum a hlavne Bill Murray se svym typickym vyrazem flegmatika. Take scenar a prezentace Bowieho v portugalstine, dela z tohoto dilka malicky klenot. ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)