Nezničitelná láska

Scénografie:

John Paul Kelly

Kostýmy:

Natalie Ward

No po troch mesiacoch písať komenty na niektoré filmy je ťažšie, ako po desiatich rokoch na naše srdcovky. Z mála si pamätám na skvelé sugestívne výkony Craiga, (ktorý vie skutočne hrať, pokial by ste to ešte nevedeli) a sympatickej Samanthy Morton. Nádherný filmový plagát. Psychológia postáv v tomto filme sa môže zdať niekomu trochu problematická, Michell ale dodáva filmu silnú sugestívnosť.(23.5.2012)

• cab

Asi jeden z prvnich film ke kterym nemam, jak smysluplne napsat komentar. Proc? Protoze jsem po skonceni zustal v uzasu z faktu, ze nevim o cem to cele bylo a proc se dej vyvijel smerem, kterym se nemel. Proc (Daniel Craig) tak silel, proc mel strach z lasky, pocitoval vinu z nehody a byl celkove zmateny? Kdo mi to vysvetli? PROSIM LOGICKOU A SMYSLUPLNOU CESTOU. 30%(31.5.2007)

Ty, Craigu, poslouchej - já si snad začnu myslet, umíš hrát! Souhlasím s tím, že jde o netradiční film, tedy pokud nevíte, jak na věc chodí Britové. Jestliže ale jejich styl znáte, budete rádi za další minimalistický snímek, který si jde svou vlastní cestou. Tři hvězdy proto, že se tu a tam nevyhnul škarpě.(29.1.2012)

Film, podle jehož obsazení (Ifans, Nighy) jsem čekal lehce ujetou tragikomedii a ono šlo o velice nepříjemně mrazivý snímek. Všichni od Craga, přes Mortonovou až po nejmenší roličky hrají stoprocentně přesvědčivě a finiš je narvaný emocemi, obavami, nejistotou a napětím. Asi už si to nikdy nezopakuju, protože nevím, jestli bych to psychicky zvládnul...(29.12.2008)

• lennyd

Joe (Daniel Craig) a Claire (Samantha Morton) si jednoho dne udělají piknik v přírodě. Ale to netuší, že ten navždy změní jejich životy. Stanou se totiž svědky tragédie, kdy v okolí havaruje horkovzdušný balon (resp. vzlétá s malým chlapcem a okolopiknikující lidé se jej snaží udržet na zemi - když balón vzlétne, jeden z pomáhajících spadne z velké výšky a zemře). Joe se sžírá tím, zda nemohl udělat pro jeho záchranu víc, a tím vším trpí i jeho vztah ke Claire. Navíc jej začíná pronásledovat Jed (Rhys Ifans), jeden ze svědků oné tragédie... Film určitě nebyl špatný, ale nějak mne to nebralo. Úvod sice začal slibně, ale ve chvíli, kdy se hlavní hrdinové začali rozpatlávat ve svých vztazích to pro mne ztratilo lesk. Navíc jsem v Craigovi viděl nedávného Bonda, což byla úplně neslučitelná role s tímto filmem. Všechno naštěstí zachraňoval Rhys Ifans - ten si podivínského Jeda střihl se zájmem svým vlastním (toho bych chtěl někdy poznat, jestli je taky tak ztřeštěný, jako ve všech svých rolích)...(8.9.2008)

• - Snímek Nezničitelná láska je stejnojmennou adaptací románu Iana McEwana. (claudel)