Catherine (FANNY ARDANT) je atraktivní a úspěšná žena, která žije již 25 let ve zdánlivě pevném manželském svazku s Bernardem (GÉRARD DEPARDIEU). Jejich soužití je bezproblémové až do chvíle, kdy Catherine zjistí, že má Bernard mimomanželský vztah. S pocitem, že ani pořádně nezná svého manžela a jeho skutečné touhy, si najme krásnou prostitutku Marlene (EMMANUELLE BÉART), které dá za úkol vžít se do role Nathalie ženy, která Bernarda svede a vytáhne z něj odpovědi na otázky, jimiž je Catherine posedlá. Místo obvyklého vztahu mezi mužem a ženou však vznikne vztah mezi dvěma ženami. Catherine předpokládá, že bude mít celou dobu situaci pod kontrolou, a začíná se s Marlene pravidelně scházet. To, co se od ní dozví, ji však brzy vtáhne do úplně jiného světa, který ji nejen děsí, ale také postupně mění. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

Po zhlédnutí tohoto snímku se do budoucnosti obracím s nadějí v očích, že ho manželka pochopila stejně já a také mi pronajme krásnou pracovnici v oboru sexuálních služeb. Obávám se však, a zdejší komentáře mne v tom utvrzují, že ženy v tom viděly něco víc než jen botoxové rtíky Emmanuelle Béart a tak jsou mé naděje patrně plané. Nicméně tento snímek je i tak zajímavým podumáním, které ve francouzštině vyznívá docela smyslně. ()

kleopatra

Na tenhle film se dá dívat různě. Věřím, že někdo ho pojme jako psychologickou sondu do unaveného manželství, někdo se zabaví jen u popisů sexuálních aktivit prostitutky Marlene a pro někoho to může být pervezní slátanina. Pro mě každopádně pecka o lidech, kteří, ať už si to připustí nebo ne, touží po lásce, pochopení, poznání a někdy jsou ochotni se toho dobrat ne zcela tradičním způsobem. A taky vidět znovu Fanny Ardant a Emmanuelle Béart, to je nejen estetický zážitek. ()

Hogun

Možno zaujímavú myšlienku zabíja nudný scenár, kde po 15 minútach divák vie ako to dopadne (teda aspoň v mojom prípade). Sledovať Catherine s nemennou maskou voskovej figuríny namiesto tváre, či prostitútku Marlene so psím pohľadom a ich vzájomný vzťah plný konverzačného sexu, mi nepripadalo ničím zaujímavé či podnetné. 7/10 ()

Damiel

Český název filmu a jméno Gérarda Depardieua může bez znalosti dalšího vyvolat dojem, že se jedná o další francouzskou třeskutou komedii. Chyba lávky. Je to psychologické drama s erotickým podtextem, drama jako řemen a strašně mě překvapilo. Marně mě napadá, co bych tomuto filmu vytknul, asi proto, že jsem od něj očekával průměr a dočkal jsem se nesmírně zajímavé podívané. Přestože sex a erotika je hlavním tématem, režisérka Anne Fontaine neukázala vůbec nic z toho otevřeně, jak je dnes zažitým pravidlem scénáristů a režisérů. Všechno se odehrává pouze v rovině vyprávění, na bázi výborně napsaných dialogů. Scénář má švih, nenudí a v závěru si na diváka tvůrci připravili vynikající pointu. Decentní Depardieu, výborné obě herečky, atypický milostný trojúhelník, i když vlastně... ale nic už, běžte se na to podívat! ;) ()

Arsenal83

Tak už konečne viem, že inak výborný film Pokušení má svoj francúzsky originál, ktorý nie je o nič horší. Aj tu platí, že je to skutočne veľmi dobrá dráma s malým prekvapením v druhej polovici. Kto nevidel prerábku, zaujme ho to. Kým v americkej verzii bola skvelá trojica Neeson - Moore - Seyfried, tá francúzska trojica bola ešte lepšia. Milovníkom vzťahovo založeným thrillerom absolútne odporúčam. ()

• Herečky Fanny Ardant a Emmanuelle Béart získaly v roce 2004 nominace na Cenu publika na Evropském filmovém festivalu. (imro)
  • Snímek se do amerických kin dostal 15. dubna 2006 a v dvou kinech vydělal první tři dny 10 351 dolarů. Celkový výdělek v USA překročil 26 013 dolarů. (imro)
  • Fanny Ardant a Emmanuelle Béart si spolu předtím zahrály již ve snímku 8 žen (r. François Ozon, 2002). (imro)

Související novinky

Coco Chanel všude kam se jenom podíváš

Coco Chanel všude kam se jenom podíváš

05.06.2007

Dalo by se nadneseně říci, že kdo ještě nemá v dnešní době nějaký ten životopisný film, tak jako by neexistoval. Biografické snímky se natáčí jako na běžícím pásu a atraktivních životních příběhů je… (více)